: МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

Про матеріал

Дана розробка уроку спрямована на засвоєння учнями знань одиниць вимірювання маси, іх перетворення з однієї на іншу та порівняння.

Його проведення забезпечує формування в учнів цілісної системи уявлень про діалектико-матеріалістичні закони пізнання навколишнього світу


Перегляд файлу

Тема: МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

Мета: ознайомити учнів з новими одиницями маси — грамом, тонною; встановити співвідношення між грамом і кілограмом, між кілограмом і тонною; формувати вміння розв'язувати задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення. Гра «Хто швидше?» (додаток)

http://subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image109.jpg

3. Робота за таблицею

http://subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image110.jpg

4. Перетворення іменованих чисел

— Запишіть у сантиметрах.

6 дм 2 см = [  ]   

8 м = [  ]

5 м 4 дм 3 см = [  ]      

— Запишіть у міліметрах.

8 см 6 мм = [  ]   

7 дм 2 мм = [  ]

4 дм 8 см 1 мм = [  ]

— Запишіть у метрах.

350 дм = [  ] 

700 см = [  ]

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими одиницями вимірювання маси, пригадаємо вже відомі вам, встановимо відношення між одиницями маси.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота

— Які одиниці вимірювання маси знаєте?

— Які величини ми вимірюємо кілограмами? За допомогою якого приладу? (Терезів)

Створення проблемної ситуації

— А якщо потрібно зважити дрібну річ, яка важить менше 1 кг, що будемо робити?

— Ось тут у пригоді стане дрібна одиниця вимірювання маси — грам,

2. Ознайомлення з одиницею маси — грамом

— Масу предметів, які легші за 1 кг, вимірюють грамами. Один грам — це тисячна частина кілограма. Отже, 1000 г = 1 кг.

3. Практична робота. Зважування дрібних предметів

Демонстрування терезів і гирьок для зважування (можна взяти в кабінеті фізики).

4. Ознайомлення з одиницею маси — тонною

— А якщо потрібно виміряти масу синього кита, які одиниці маси ми для цього використаємо?

— Тут у пригоді стане найбільша одиниця маси — тонна.

1 т = 1000 кг

 

 

Картинки по запросу міри маси

 

Картинки по запросу міри маси

Картинки по запросу міри маси

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Первинне закріплення (с. 71, завдання 466)

— Прочитайте таблицю.

1 ц = 100 кг     1 т = 10 ц     1 т = 1000 кг

— Користуючись таблицею, виконайте завдання.

• Запишіть у центнерах: 500 кг; 800 кг; 300 кг; 3 т; 8 т 500 кг.

• Запишіть у кілограмах: 7 ц; 6 ц; 2 ц.

6. Усне розв'язування задачі (с. 72, завдання 467)

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Завдання за малюнком (с. 72, завдання 468)

— Визначте масу одного кроля.

Розв’язання

1) 5 + 5 = 10 (кг) — маса гирьок на правій чаші

2) 10 - 1 = 9 (кг) — маса трьох кролів

3) 9 : 3 = 3 (кг)

Відповідь: 3 кг маса одного кроля.

2. Гра «Шифрувальник» (с. 70-71, завдання 465)

3. Розв'язування задачі з буквеними даними (с. 72, завдання 469)

Ціна одного метра тканини Ь грн. Усього тканини о метрів. Вартість усієї тканини с грн.___________

Ціна

Кількість

Вартість

b

а

с

— Що таке ціна? (Це вартість одного предмета, одиниця товару.)

— Що таке вартість? (Вартість — це кількість грошей, отриманих за всю тканину.)

— Про які величини ми дізнаємося, якщо обчислимо такі вирази:

b ∙ а — (вартість)                           

с : b — (ціна)   

с : а — (кількість)

— Як зміниться кількість придбаного товару при збільшенні вартості у кілька разів за однакової ціни?

— А якщо вартість зменшиться в кілька разів?

4. Самостійна робота. Тестування (додаток)

1 варіант

1) Число триста п’ятдесят записують так:

а) 305;

б) 350;

в) 355.

2) У числі 146:

а) сто сотень, сорок десятків, шість одиниць;

б) одна сотня, чотири десятки, шість одиниць;

в) одна сотня, сорок десятків, шість одиниць.

3) Число 376 записують сумою розрядних доданків так:

а) 300 + 70 + 6;

б) 300 + 76;

в) 300 + 7 + 6.

4) «Сусідами» числа 869 є:

а) 860 і 870;

б) 859 і 879;

в) 868 і 870.

5) 85 мм = [  ] см [  ] мм.

а) 8 см 50 мм;

б) 8 см 5 мм;

в) 80 см 5 мм.

6) 9000 кг = [  ] т.

а) 9 т;

б) 90 т;

в) 900 т.

2 варіант

1) Число чотириста п’ять записують так:

а) 405;

б) 450;

в) 455.

2) У числі 153:

а) сто сотень, п’ятдесят десятків, три одиниці;

б) одна сотня, п’ять десятків, три одиниці;

в) одна сотня, п’ятдесят десятків, три одиниці.

3) Число 284 записують сумою розрядних доданків так:

а) 200 + 80 + 4;

б) 200 + 84;

в) 200 + 8 + 4.

4) «Сусідами» числа 819 є:

а) 810 і 820;

б) 818 і 820;

в) 809 і 810.

5) 78 мм = [  ] см [  ] мм.

а) 7 см 80 мм;

б) 7 см 8 мм;

в) 70 см 8 мм.

6) 3 т = [  ] кг.

а) 300 кг;

б) 30 кг;

в) 3000 кг.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які нові одиниці маси запам’ятали?

— Що цікавого почули на уроці?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 72, завдання 471; 472.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 березня 2018
Переглядів
8668
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку