Міри та заходи безпеки під час роботи з електричними приладами

Про матеріал
формування уявлень учнів про правила безпеки під час експлуатації електричних приладів, запобігати нещасним випадкам, сприяти охороні життя і здоров’я дітей, навчати попереджати та запобігати виникненню небезпечних ситуацій, що можуть стати загрозою для життя дитини;
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дорошівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Міри та засоби безпеки під час роботи з електричними приладами

Номер слайду 2

У кожному будинку є електричнi прилади для користування у побутi. При неправильному використаннi цих електроприладiв може виникнути пожежа. Щоб цього не сталося, слiд знати i виконувати правила безпечного користування ними.

Номер слайду 3

Основною небезпекою, що виникає при неправильному використанні електропобутового приладу або його несправності, є пожежа і ураження струмом. Із загального числа пожеж від електропобутових приладів приблизно 40% походить від електропрасок, така ж кількість від електричних камінів, рефлекторів, радіаторів і саморобних обігрівальних пристроїв, 10% від електроплиток, 4% від електричних чайників, кавоварок та інших водонаповнюючих приладів. Причини виникнення небезпеки

Номер слайду 4

Правила користування електричними приладами

Номер слайду 5

1)Користуйтеся тiльки справними електроприладами.2) Не вмикайте одночасно велику кiлькiсть електроприладiв. Вiд цього перегрiваються електропровiдники, i може виникнути пожежа.3) Не ставте поблизу легкозаймистi предмети i матерiали: вiд нагрiтих електроприладiв вони можуть загорiтися.

Номер слайду 6

4) Не можна на тривалий час залишати електроприлади без нагляду.5) Праски та iншi електронагрiвальнi прилади ставте на металевi та керамiчнi пiдставки.

Номер слайду 7

6) Перед вмиканням електроприладу необхідно візуально перевірити електрошнур на наявність механічних пошкоджень.7) Не заповнювати водою електроприлади, увімкнені в електромережу; не користуватися ними у вологому приміщенні чи перебуваючи у воді.8) Забороняється працювати з електроприладом вологими руками.

Номер слайду 8

9) Не можна залишати електроприлад без нагляду на довгий час, після закінчення роботи перевірити, чи все вимкнено.10) При виявленні або виникненні несправності в електроприладі негайно викликати електрика, що обслуговує прилад.11) Категорично заборонено виконувати будь-які ремонтні роботи самостійно.

Номер слайду 9

Можливі випадки ураження електричним струмом

Номер слайду 10

Якщо помешкання облаштовано електричною плитою:❖ додержуватися інструкції щодо користування плитою;❖ не перевіряти нагрівання електроконфорки рукою;❖ не залишати без нагляду ввімкнену плиту;❖ не користуватися плитою для обігрівання помешкання.

Номер слайду 11

Надання першої медичної допомоги після ураження електричним струмом. Рятування життя людини, ураженої струмом, у багатьох випадках залежить від швидкості та правильності дій осіб, що надають допомогу. Передусім потрібно якнайшвидше звільнити потерпілого від дії електричного струму. Якщо неможливо відключити електричне обладнання від мережі, потрібно одразу звільнити потерпілого від струмоведучих частин, не торкаючись при цьому потерпілого.

Номер слайду 12

Заходи допомоги після звільнення потерпілого від струму залежать від того, в якому він стані. Допомогу потрібно надавати негайно, якщо можливо — на місці події, одночасно викликавши медичну допомогу. Якщо потерпілий не знепритомнів, потрібно забезпечити йому на деякий час спокій, не дозволяючи рухатися до прибуття лікаря. Якщо потерпілий дихає нечасто і судорожно, але прослуховується пульс, потрібно негайно зробити йому штучне дихання. У разі зупинки дихання, розширенні зіниць і посинінні шкіри потрібно робити штучне дихання і непрямий масаж серця.

Номер слайду 13

Висновок. Електроприлади — наші помічники в побуті. Слід додержуватися правил безпечного користування ними. Порушення правил може призвести до ураження електричним струмом і пожежі.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Будьте здорові !

pptx
Додано
23 березня 2020
Переглядів
5841
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку