Географічна розминка. Назвіть одиниці фізико-географічного районування? (країна, зона, підзона, край, область, район)У межах яких фізико-географічних країн розташована Україна? (рівнинної і двох гірських)Які природні зони виділяють в межах рівнинної частини України?(мішані ліси, широколисті ліси, лісостеп, степ)Хто був засновником вітчизняного ландшафтознавства?(Каленик Іванович Геренчук)У якій природній зоні розташована територія нашого Ковельського району, Волинської області?(мішані ліси)
Цей ліс живий у нього добрі очі . Шумлять вітри у нього в голові. Старезні пні, кошлаті поторочі, літопис тиші пишуть у траві. Дубовий Нестор дивиться крізь пальці на білі вальси радісних беріз. І сонний гриб в смарагдовій фуфайці дощу напився і за день підріс. Багряне сонце сутінню лісною у просвіт хмар показує кіно, і десь на пні під сірою сосною ведмеді забивають доміно. Малі озерця блискають не злісно, колише хмара втомлені громи. Поїдемо поговорити з лісом, а вже тоді я зможу І з людьми.. ( Ліна Костенко)
Мета: Ознайомити учнів з фізико-географічним положенням та межами природної зони, показати залежність фізико-географічних процесів від кліматичних та грунтових умов території, удосконалити навички самостійної роботи в ході підготовки випереджальних завдань; розвивати інтерес до знань, сприяти вихованню бережливого ставлення до навколишнього середовища.