Мистецтво 1 клас " Мистецтво навколо нас".

Про матеріал
Матеріал для уроку. Мистецтво - вид людської діяльності, що відбиває дійсність у конкретно-чуттєвих образах, відповідно до певних естетичних ідеалів. Вчити дітей захоплюватися красою мистецтва; Розвивати естетичний смак, музичний смак, асоціативне мислення, уяву; Виховувати любов до прекрасного, людяність, доброту, любов до праці, любов і бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

                                         Тема. Мистецтво навколо нас

Мета: Вчити дітей захоплюватися красою мистецтва;

  • Розвивати естетичний смак, музичний смак, асоціативне мислення, уяву;
  • Виховувати любов до прекрасного, людяність, доброту, любов до праці, любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: презентація.

Література:

  1. https://super.urok-ua.com/klasna-godina-u-3-klasi-tema-mistetstvo-navkolo-nas/
  2. https://video.novashkola.ua/2-klas/obrazotvorche-mistectvo-2-klas/urok-01/

 

 

Хід уроку

  1.      Організація до уроку

1.Привітання

У цей ранковий, добрий час

Я рада, діти, бачить вас.

Треба всім нам привітатись.

Вліво-вправо поверніться,

Один одному всміхніться.

Чи готові до уроку? Молодці!

То ж сідайте. Працювати почали.

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%201.png

 

               2. Знайомство

- Добрий день, діти. Мене звати Анастасія Олександрівна. І сьогодні проведу у вас урок образотворчого мистецтва я.
 

3. Перевірка готовності учнів до уроку

- Діти, а зараз ми з вами перевіримо, чи усі готові до уроку. У вас на парті повинні бути: фарби, пензлик, аркуш та вода.

- Всі готові?

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%202.png

  1.      Актуалізація опорних знань

1) Фронтальна бесіда

— Погляньте навколо. Що ви бачите?

— А що ми побачимо, якщо вийдемо на вулицю?

— Чи впливає людина на створення навколишнього світу?

— Що із того, що створила людина у навколишньому світі вам подобається? (Парк…)

  • https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%203.png
    А що із того, що створила природа у навколишньому світі вам подобається? (Ліс…)

 

  1.      Повідомлення теми
  • Сьогодні на нашому уроці ми поговоримо про мистецтво.
  • Побачимо, що мистецтво дійсно нас оточує, хоча ми не завжди це помічаємо.
  • Будемо розвивати свої естетичні смаки та захоплюватися мистецтвом!
  • Тема нашого уроку - мистецтво навколо нас!

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%204.png

 

  1.      Вивчення нового матеріалу.
  1. Вступне слово вчителя. Гра «Асоціації»
  • Діти, я вам пропоную пограти в гру «Асоціації». Де ви повинні висловити  свою асоціацію до слова мистецтво.
  • Зробимо ми це за допомогою кубика Блума! Лови!
  • https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%205.png
    Ви всі назвали свої асоціації, молодці! Давайте, ж дізнаємось, як звучить поняття мистецтво. (Мистецтво вид людської діяльності, що відбиває дійсність у конкретно-чуттєвих образах, відповідно до певних естетичних ідеалів.)
  • А де ми можемо зустріти мистецтво?
  • Мистецтво навколо нас – це музеї, житлові будинки, храми, театри тут гармонійно поєднані всі види образотворчого мистецтва без якого ми не можемо уявити свого життя.
  • Формування культури покоління відбувається при зверненні до художніх

цінностей, які накопичуються суспільством в процесі всього існування. Коли людина володіє знаннями про всі види мистецтва, вона може розуміти і усвідомлювати ці цінності.

  • Поняття «мистецтво» дуже широке, тому давайте визначимо його види!
  • Але спочатку ми дізнаємося, що таке види мистецтва - це форми творчої діяльності, які мають здатність реалізації життєвого змісту.
  • Мистецтво поділяють на три групи:

- просторові і пластичні види: образотворче та декоративно-прикладне

мистецтво, фотографія та архітектура.

- динамічні і тимчасові види: література і музика.

- просторово-часові види: хореографія, театр, кіномистецтво.

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%206.png

  • Історично склався відносно стійкий спектр видів мистецтва: архітектура,

скульптура, живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво,

кіномистецтво, телебачення, література. Кожний з них освоює ту чи іншу

сторону багатогранного людського буття і йому притаманна своя специфічна художньо-образна мова.

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%207.png

- Діти, погляньте уважно на слайд. Що ми тут бачимо?

- Ми побачили, живописні твори.

- А чим вони написані?

- Так, фарбами. Колір є основним засобом передачі настрою людини чи стану природи. З його допомоги художник доносить до своїх глядачів свій задум.

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%208.png

- А на цих малюнках, що зображено?

- Так, це пам’ятники, вони великі виразні зроблені з металу або з каменю..

- Що на цих малюнках зображено?

- Правильно, споруди. Мистецтво створювати гарні, зручні, надійні будинки називають архітектурою.

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%209.png

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%2010.png
- А ось уміння прикрашати побут людини називають декоративна – ужитковим мистецтвом. Воно представлене красивими глечиками, барвистими вишиванками, витонченими писанками.

 

2. Вікторина

- Давайте ж з вами практично закріпимо наші здобуті знання за допомогою вікторини.

1) Т. Шевченко «Садок вишневий коло хати…» - література.

2) «Пісня про рушник» - музика.

3) К. Білокур «Соняшники» - живопис.

4) Микола Фешин «Дівчина» - графіка.

5) «Венера Мілоська» – скульптура.

6) Сіднейський оперний театр - архітектура

7) Український посуд – декоративно - прикладне мистецтво.

https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%2011.png

 

  1.      Практична робота (http://surl.li/avtwk)
  • Твори образотворчого мистецтва настільки різноманітні. Спробуємо і ми створити власні твори мистецтва. За допомогою тих матеріалів, які у вас лежать на парті.
  • Зараз я вам пропоную переглянути відео, де ми з вами будемо малювати райдугу на небі.
  • Давайте, розглянемо, що нам знадобиться під час нашої роботи. (демонстрація малюнка)
  • Фарби: білого, жовтого, помаранчевого, червоного, фіолетового, синього, рожевого.
  • https://naurok.com.ua/uploads/files/748741/296154/323525_html/images/296154%2012.png
    Пензлик, вода, аркуш А4.

 

  • До якого виду мистецтва відноситься? (Живопис)

 

1) Виставка робіт

- Діти, я гадаю, що ми з вами добре попрацювали.

- Сьогодні на уроці ми переглянули багато творів образотворчого мистецтва і створили власні.

- Любі мої, давайте влаштуємо виставку наших чудових робіт.

 

  1.      Підсумок уроку
  • Давайте ж з вами пригадаємо, що ми вивчили.
  • Які види образотворчого мистецтва ви запам’ятали?
  • Що таке мистецтво?
  • Що ми строювали на уроці?

 

  1.      Прибирання робочих місць

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 вересня 2025
Переглядів
456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку