Розробка уроку музичного мистецтва в 1-а класі
ТЕМА:»ПОДОРОЖ В КРАЇНУ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ»
м.Київ ліцей №196
вихователь ГПД
Святненко Т.В.
-2025-
ТЕМА: »ПОДОРОЖ В КРАЇНУ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ»
МЕТА: Вивчення назв музичних інструментів, вміти пізнавати
музичний інструмент на слух. Озвучувати на музичних
інструментах звуки природи:(шум води, спів пташок,
шум вітру). Розвивати інтерес до активної гри на музичних
інструментах, вміти відчувати мелодійність ритму, а також
формувати досвід музичних вражень, розвивати мислення,
творчу уяву, бажання слухати музику.
Сприяти виховання любові до музики, естетичного ставлення
до світу.
ОБЛАДНАННЯ: Мультимедійна презентація, музичні інструменти:
(скрипка, сопілка, трикутники, маракаси, бубонці,
пташка-цвіркунчик, дзвіночки), картинки
музичних інструментів, альбом, олівці.
1.ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
ПРИВІТАННЯ
-Ми прийшли до школи, хочемо все знати,
все,що існує навколо нас будемо вивчати.
-Добрий день, всім добрий день, в світі знань, фантазій,
добрим буть, щедрим будь і веселим в дивну путь!.
2.СТВОРЕННЯ ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ.
-Якщо ви хочете бути дружніми-візьміть одне одного за руки.
-Якщо ви хочете бути веселими-поплескайте в долоні.
-Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору.
3.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.
«ПОДОРОЖ В КРАЇНУ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ»
-Наше завдання не просто слухати, а чути,
не просто дивитися а бачити,
не просто відповідати, а міркувати,
та дружньо і плідно працювати!.
-На початку ми всі заспівали привітання без супроводу, тобто без
мелодії, а саме без музики.
Музика-це мистецтво організації музичних звуків, таким чином
музичні звуки озвучують на музичних інструментах.
Їх велика кількість, кожна країна має свої народні музичні
Інструменти, їх не можливо порахувати. Музичні інструменти мають
своє звучання, мають свій колір звука, і сьогодні ми познайомимось
з деякими: Скрипка-класичний муз.інструмент, послухайте
звучання. Бубон-ударний муз. інструмент.
Маракаси-ударний латиноамериканський муз. інструмент.
Трикутник-ударний муз.інструмент.
Дзвіночки-ударний музичний інструмент.
Пташка-цвіркун-український народний музичний інструмент.
Бубонці-ударний музичний інструмент.
(діти уважно слухають звучання музичних інструментів)
ГРА:» ВІДГАДАЙ НА СЛУХ»
(діти на слух відгадують музичні інструменти)
-Також на музичних інструментах можна озвучити звуки природи.
Навесні пробуджується природа.
Наприклад: крапельки води( діти слухають),можна озвучити музичним інструментом-трикутник.
Шум струмочка (діти слухають), можна озвучити музичним
інструментом-маракасами.
Спів пташок(діти слухають), можна озвучити музичним інструментом-
дзвіночками та цвіркунчиком.
Шум вітру (діти слухають), можна озвучити музичним інструментом-
бубон.
-Давайте разом озвучимо мелодію на музичних інструментах.
ГРА:»ВЕСЕЛІ МУЗИКАНТИ»
(учні групами ритмічно озвучують мелодію на музичних інструментах)
МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА:»ВПІЗНАЙ СВІЙ ІНСТРУМЕНТ»
(мультимедійна дошка, учні дивляться, слухають, і називають
назву музичного інструмента).
ХВИЛИНКА-ВЕСЕЛИНКА
-А ще ми маємо свій музичний інструмент-це голос, ми всі вміємо
співати. Давайте разом заспіваємо пісеньку про школу.
ШКІЛЬНА ПІСЕНЬКА музика і слова Н.Май
1-Я прийду до школи двері відчиню
радісно зустріну вчительку свою.
В добрі її очі щиро подивлюсь,
і нічого в світі не боюсь.
Приспів
Будем разом рахувати і читати і писати,
у веселі ігри грати цілий день.(2р)
2-Весело у школі вчитись дітворі,
вчителька стрічає діток на зорі.
Хоч давно на скронях в неї сивина
наче рідна мама нам вона.
Приспів
І на кінець нашого уроку намалюємо і закріпимо своїм зором
музичні інструменти.
МАЛЮВАННЯ
Висновок: Сьогодні ми на уроці познайомились з музичними
інструментами, озвучували звуки та впізнавали їх на слух.