Мета уроку: формування знань про особливості образотворчого мистецтва в Древньому Єгипті. Завдання уроку: Освітні: розкрити умови формування культури Стародавнього Єгипту, вплив економіки, суспільно - політичного ладу і релігії на образотворче мистецтво; роль заупокійного культу: канонічність, символічність, монументальність. Ознайомити учнів з особливостями образотворчого мистецтва. Відзначити провідну роль архітектури: піраміди, храмове будівництво. Скульптура: сфінкси, статуї фараонів, рельєфи. Живопис: розпису усипальниць; декоративно - прикладне мистецтво: вироби каменерізів, ювелірів. Розвиваючі: розвиток грамотної мови, уваги, пам'яті, асоціативно - образного мислення. Розвиток вміння виділяти головне, будувати аналогії. Виховні: виховувати морально-естетичного сприйняття навколишнього світу, любов до мистецтва; повагу до товаришів, працьовитість.
На рубежі IV-III тис. До н. е. близько двадцяти міст-держав по верхній течії Нілу, і стільки ж по нижній течії, були об'єднані під владою двох правителів. Незабаром війна між Верхнім і Нижнім Єгиптом завершилася перемогою царя Верхнього Єгипту, який став єдиновладним правителем країни. Так з'явилася велика держава з єдиним центром, кероване бюрократичним апаратом, на чолі з фараоном.
Єгиптяни вірили в безсмертя душі і споруджували для померлих гробниці, найграндіознішими з яких були піраміди. Жерці - служителі богів.Єгиптяни вірили в те, що світом керують боги. Вони представляли їх у вигляді людей з головами тварин. Якщо людина хотіла попросити бога про допомогу, то спочатку він повинен був звернутися до його служителю і неодмінно з жертвопринесенням, яким треба було умилостивити бога. Таких людей називали- жерцями.
Закріплення вивченого матеріалу:1. Древній Єгипет розташований а) в Західній Африці; б) в Південно-Східній Африці; в) в Північно-Східній Африці.2. Яким богам поклонялися єгиптяни? а) Ра, Той, Хепри; б) Деметра, Афродіта, Інті; в) Хепри, Нефтида, Ісіда.3. Що символізувала подвійна корона єгипетських фараонів? а) об'єднання Південного і Північного царств; б) союз богів неба і землі; в) царство мертвих і царство живих.