Тема : Множення і ділення раціональних чисел ( 6 клас)
Інтелектуальний марафон
Мета:формувати вміння й навички учнів застосовувати правила множення і ділення раціональних чисел до розв’язування вправ, використовуючи нестандартну форму проведення уроку,розвивати логічне мислення учнів , вміння пояснювати власні дії, виховувати інтерес до вивчення математики,наполегливість,відповідальність за результати своєї роботи.
Учні повинні знати: правила множення та ділення раціональних чисел
Учні повинні вміти: виконувати множення та ділення раціональних чисел
Форма проведення - інтелектуальний марафон
Тип уроку – вдосконалення вмінь і навичок
Наочність та обладнання: мультимедійна система, картки із завданнями
Хід уроку:
1. Організаційний етап.
УЧИТЕЛЬ: Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок у формі марафону. А працювати будемо над множенням і діленням раціональних чисел. Я сподіваюся на вашу дисциплінованість , активність, уважність.
2 Актуалізація опорних знань
Перший етап: РОЗМИНКА
Бліцопитування
Як знайти добуток двох чисел з різними знаками?
Чому дорівнює добуток2009 множників,
кожен із яких дорівнює – 1?
В якому випадку добуток двох множників дорівнює 0?
Які властивості має множення раціональних чисел? Частка двох від’ємних чисел є число….
Частка чисел з різними знаками є число …
Ділити не можна на …
Добуток двох чисел з від’ємними знаками є число…
Які знаки мають 2 множники, якщо їх добуток від’ємний?
(Слайд 1)
Другий етап: Це цікаво
23 (-10)
35 : (-20)
-20 (-4)
-160: (-4)
-21:21
-2 (-25) 4
-24 (-2) : (12)
-125 8: (-100)
Відкрите слово – БХАСХАРА (слайд 2)
Це індійський математик,який жив у 7 столітті.
Саме він сформулював правила множення , ділення , віднімання , додавання раціональних чисел.
Третій етап: цікаві факти
Заповніть таблицю
a |
-16 |
7 |
-4 |
0 |
1,2 |
-2/7 |
b |
-2 |
-7 |
-8 |
5 |
-6 |
-1/7 |
ab |
32 |
-49 |
-32 |
0 |
-7,2 |
2/49 |
a: b |
8 |
-1 |
1/2 |
0 |
-0,2 |
2
|
m |
-8 |
10 |
-3 |
0 |
2,4 |
-3/5 |
n |
-2 |
-10 |
-6 |
7 |
-8 |
-1/5 |
mn |
16 |
-100 |
18 |
0 |
-19,2 |
3/25 |
m:n |
4 |
-1 |
1/2 |
0 |
-0,3 |
3 |
(слайд 3, 4)
Михайло Пилипович Кравчук.
Народився 27 вересня 1892 року . Навчався
в луцькій гімназії,пізніше-у Київському
університеті. Всеукраїнська академія наук
обрала його своїм дійсним членом. Цього
часу він уже мав понад 80 опублікованих
праць. Михайло Пилипович приділяв велику увагу
розвитку математики,писав і перекладав
підручники для шкіл.
УЧИТЕЛЬ: ВИ ВИКОНАЛИ ЗАВДАННЯ,
А тепер поміняйтеся картками і виконайте взаємоперевірку
Четвертий етап – робота біля дошки: Будь уважним, не помились
Обчисліть:
5/9(-5/9):8/7 : (-7/4) 1/2 -3,6 0,8 -3,6 0,2
0,5: 3 1/3 : (- 3/8) (-5/6)
- 4,8 0,3-4,8 0,7
15,6(-0,5)+44,4(- 0,5)
Розв’язати рівняння:
-3(х-2)=-15
-3(Х-5=-18
Виконуються вправи з коментуванням виконуваних дій
Наступний етап:на сьогодні ви підготували по два завдання на використання правил ділення і множення раціональних чисел.
Зараз ви запропонуєте ці вправи сусіду по парті і розв’яжете їх.
Завдання необхідно підписати, по закінченні уроку зошити здати на перевірку.
ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Домашнє завдання:повторити п. 30-34,виконати завдання на с.231(Типові задачі).