РОЗРОБКА УРОКУ МАТЕМАТИКИ З ЕЛЕМЕНТАМИ Е - КОНТЕНТУ
В ІНКЛЮЗИВНОМУ КЛАСІ
РОЗРОБКА
УРОКУ МАТЕМАТИКИ
З ЕЛЕМЕНТАМИ Е - КОНТЕНТУ
В ІНКЛЮЗИВНОМУ КЛАСІ
НА ТЕМУ:
«МНОЖЕННЯ НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА НА ЗВИЧАЙНИЙ ДРІБ, МНОЖЕННЯ МІШАНИХ ЧИСЕЛ»
( 6 КЛАС)
Автор: Шершньова Олена Анатоліївна, вчитель математики Добропільського навчально-виховного комплексу
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – дошкільний навчальний заклад»
Добропільської міської ради Донецької області
Відкритий урок з теми «»Інклюзивне навчання з використанням е-контенту в освітньому процесі з учнями ООП» для 6 класу
вчитель математики: О.А.Шершньова
20.10.2022р
Тема уроку: Множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел
Мета уроку:
навчальна: удосконалити вміння виконувати множення звичайних дробів; сформувати вміння виконувати множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел з використанням е-контенту;
розвивальна: формувати вміння аналізувати інформацію; розвивати увагу, логічне мислення; розвивати слухову, зорову та тактичну пам’ять;
виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, працьовитість; позитивне ставлення до навчання
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь
Обладнання: конспект, презентація, відеоматеріали, гаджети, підручник з математики 6 клас Н.А.Тарасенкова
Програмне забезпечення: он-лайн платформи (На урок (тести), QR-код, електронна дошка Miro, Wordwall («Колесо удачі»)), інтернет ресурси (Youtube (фізкультхвилнка), Viber, Meet)
ПЛАН
І.Організаційний етап (2 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання (8хв)
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку (2хв)
ІV. Удосконалення знань (15хв)
V.Фізкультхвилика (1хв)
VІ. Удосконалення вмінь (12хв)
VIІ. Підсумки уроку (3хв)
VIIІ. Домашнє завдання(2хв)
ХІД УРОКУ
І.Організаційний етап (2 хв)
Учитель
- перевіряє готовність учнів до уроку;
- налаштовує їх на роботу;
- нагадує про необхідність дотримуватися правил поведінки, підкреслює, що дисципліна на уроці сприяє кращому засвоєнню знань;
- нагадує як слід сидіти за ПК
Учні
- реєструються на платформі Meet
ІІ. Перевірка домашнього завдання (8 хв)
Перевірка домашнього завдання відбудеться у вигляді виконання тестів, які складаються з 6 завдань, кожне оцінюється 2 балами в програмі «На урок». Посилання у Viber
https://naurok.com.ua/test/mnozhennya-zvichaynih-drobiv-1733207.html
вхід для учня:
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6539961
ІІІ. Формування мети і завдань уроку (3 хв)
Відкриваємо зошити і записуємо число та тему уроку: «Множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел».
Метою нашого уроку є:
- навчити учнів множити:
- а також навчити розв’язувати приклади та задачі на електронній дошці Miro (е-контент).
ІV. Удосконалення знань (15хв)
1. Множення натурального числа на звичайний дріб
Завдання. Равлик за 1 хв проповзає м. Яку відстань подолає равлик за 3 хв?
Розв'язання
Ми знаємо, що за 1хв – равлик проповз м.
Тоді за 3 хв равлик проповзе:
+ + = = = м.
Суму однакових доданків зазвичай ми замінюємо множенням.
Так само роблять і зі звичайними дробами.
Тоді розв'язок задачі можна записати: = м
Відповідь: за 3 хв равлик проповз м.
Запишемо правило:
Щоб помножити звичайний дріб на натуральне число, треба його чисельник помножити на це число:
* n = , а знаменник залишити.
Крім того , * b = a
Приклад
Діти ми повинні 2 помножити на чисельник, а знаменник залишити той же. Отже, виконаємо дію:
* 2 = =
При множенні цілого числа на дріб 9 (дев’ятки) скорочуються і ми отримуємо:
* 9 = 4
2. Множення мішаних чисел
Раніше ми з вами вивчали мішані числа. Давайте пригадаємо, що ж таке мішане число?
Мішане число – це число, яке складається з цілої і дробної частини.
Наприклад
2; 1
АЛГОРИТМ МНОЖЕННЯ МІШАНИХ ЧИСЕЛ
Приклад
- переведемо у неправильну дріб. Для цього: знаменник помножимо на ціле число і додамо чисельник ( запис зробимо де чисельник), знаменник залишимо той же.
= ;
Запишемо:
* 2 = * 2 = 3
Щоб виділити цілу частину з неправильно дроби, ми повинні чисельник поділити на знаменник.
45 28 - знаменник
-28 1 - ціле
17 - чисельник
V.Фізкультхвилика (1хв)
VІ. Удосконалення вмінь (12хв)
Далі працюємо з підручником Н.А. Тарасенкова. Математика 6 клас. Виконаємо завдання: №352, №354, № 355 (електронна дошка Miro)
№ 352. Обчисліть: https://youtu.be/I-cozeWJuGM
№ 354.
У магазині цукерки розфасовують у невеликі упаковки по кг цукерок у кожній. Скільки кілограмів цукерок міститься:
5* = 2
75* = 15*2 = 30
150* = 30 * 2 = 60.
№ 355
Кожна сторона п’ятикутника дорівнює см. Знайдіть його периметр.
Розв’язання:
Периметр – це сума усіх сторін. В п’ятикутнику 5 сторін, тому:
5* = = 3 см.
Відповідь: 3 см.
VIІ. Підсумки уроку (3хв)
Гра «Колесо удачі»
https://wordwall.net/ru/resource/37013216
Питання:
1.Що таке дріб?
2.Як помножити натуральне число на звичайний дріб?
3.Чому дорівнює 5*1/5
4.Чому дорівнює 14/21*0
5.Як помножити мішане число?
6.Чому дорівнює 4/21*1
VIIІ. Домашнє завдання(2хв)
&9 читати, вивчити поняття, розв’язати № 353, № 356 с.61