Множення раціональних чисел

Про матеріал
Урок-подорож, мета урокумузагальнити та систематизувати знання з теми «Множення раціональних чисел»; формувати навички застосування набутих знань на практиці; розвивати логічне мислення, інтерес до математики; виховувати самостійність, культуру математичних записів, мовлення.
Перегляд файлу

Тема:   Множення раціональних чисел

Мета: узагальнити та систематизувати знання з теми «Множення раціональних чисел»; формувати навички застосування набутих знань на практиці; розвивати логічне мислення, інтерес до математики; виховувати самостійність, культуру математичних записів, мовлення.

Обладнання: маршрут подорожі, вітрильник, таблиця з відповідями, усні вправи, кросворд, самостійні роботи на листочках, ребуси, приклад «Ланцюжок успіху».

Тип  уроку: узагальнення знань, умінь, навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

- На цьому етапі уроку учні записують число і тему уроку;

- перевірка домашнього завдання №1167, №1180(а), №1191.

Поки вчитель з учнями перевіряє правильність виконання домашнього завдання один з учнів виконує біля дошки завдання:

Порівняйте числа:

  1.     100 • (-3)  і  300              (<)        
  2.     0,2 • (-14)  і   -2,5           (<) 
  3.     (-3,2) + (-1,8)   і  1,285  (<) 
  4.     2  і  0                (>)

ІІ. Актуалізація опорних знань

Перед проведення «подорожі» учні відповідають на запитання.

Запитання:

  1. Які числа називаються раціональними?
  2. Які числа називаються цілими?
  3.  Які числа називаються дробовими?
  4. Як помножити два числа з різними знаками, а з однаковими знаками?
  5. Які властивості виконуються для множення?

 

ІІІ. Подорож до країни «Раціональних чисел».

Учитель. Сьогодні незвичайний урок. Це подорож на швидкому і красивому вітрильнику. Ми побуваємо в країні Раціональних чисел, де ми  будемо роз’язувати рівняння, спрощувати вирази,  застосовуючи правила множення раціональних чисел. Уміння розв’язути рівняння будуть потрібні для розв’язування задач з фізики, хімії у старших класах.

 

N:\World_Others_Fishing_Sailboat_007699_.jpg

А зараз ознайомимося з маршрутом подорожі.

 

Щоб зайти в порт «Усна лічба» відгадайте загадку:

На базарі їх не купиш,

На дорозі не знайдеш,

Їх не зважиш на терезах

І ціни не підбереш.                           

                                                    (Знання.)

 

      ІV. Порт «Усна лічба»

Учні почерзі розв’язують приклади і знаходять відповіді в таблиці відповідей. Потім відгадують слово.

Приклади:

-6 • 20

(- 50)   (- 7)

3 •  (-0,2)

4 •  (-3) + 4 • 7

9,6 • (-7,4) • 0

3 • (-657) •

Таблиця відповідей

 

350

- 657

- 120

0

  •   0,6

 16

      49

Л

І

М

Ц

О

Д

О

 

 Відповідь: Молодці

 

Щоб зайти в наступний порт відгадайте загадку

Загадкове, нам знайоме,

В ньому є щось невідоме.

Його треба розв'язати,

Тобто корінь відшукати.

Кожен легко без вагання

Відповість, що це —                                    (Рівняння)

V. Порт «Рівняння»

Учитель ділить учні  на ІІІ варіанти. Кожний варіант самостійно роз’язує своє рівняння з підручника. З кожного варіанта йде до дошки один учень, який швидше виконає завдання.

В-І  №1099 (г)

В-ІІ  №1097 (а)

В-ІІІ  №1097 (б)

Учитель. Учні з рівняннями ви справилися легко, давайте виконаємо з вами номер №1190 (б,в). До дошки  йде по один учень і роз’язують приклади.

Ви вже мабуть трішки стомилися? Давайте зробимо з вами фізкультхвилинку.

 

Фізкультхвилинка

Вийшли з-за парти,

Стали всі в ряд.

Наче шикуємось ми на парад.

Руки вже за головою,

Тож дивись перед собою.

Випрямляємо хребет -

Руки зводимо вперед.

Мов метелики літаєм -

Крильця зводим, розправляєм.

І за парти ми сідаємо

Та задачі розглядаємо.

 

Учитель. Щоб зайти в порт «Вибирай сам» потрібно розгадати ребус: 

 

 

                                  

                                                                                                                                                                            (Вода)

V І. Порт «Вибирай сам»

Учням потрібно виконати самостійну роботу за 10хв. Рівень вони обирають за бажання

I рівень

Правильною є рівність:

а) - 3 • (-7) = - 21; в) - 128 • 0 = - 0 ;

б) 8 -(-2) = 16; г) - 12-3= -36.

Відповідь:

II рівень

Розв 'яжіть рівняння:

   1.  (-0,25)- х = -1

а) 4 ; б) - 2,4.

   2.  - = - 5

    а  )  -5,1                 б) 2,5.

Відповідь:

III рівень

Виконайте зручним способом обчислення:

    478•62+13 •478- 75 •678=

IV рівень

Розв 'яжіть рівняння:

VІІ. Порт «Логічні задачі»

  1.        Який знак слід поставити між 5 і 6, щоб дістати число, яке більше за 5 і менше за 6?

                                                                                                          (Кому)

  1.        Качка, стоячи на одній нозі, важить 2,5 кг. Скільки вона буде важити, якщо стане на обидві ноги?                                                                                                            (2,5 кг)
  2.        Скільки буде, якщо помножити найменше натуральне число на найбільше натуральне двоцифрове число?                                                                                 (99)

 

  1.        Пара коней пробігла 20,3 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?             (20,3 км).

 

VІІІ. Порт «Кросворд»

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По горизонталі:

4. Усі додатні, від'ємні числа і нуль.

  1. Знак віднімання.
  1. Число, на яке не можна ділити.

 По вертикалі:

  1. Числа, які пишуться зі знаком «+».
  2. Числа, які відрізняються одне від одного тільки знаком.
  3.  Числа, протилежні додатним числам.
  4.  Рівність, що містить невідоме.

6.  Математичний знак.

Відповіді:

 По горизонталі:  4. Раціональні.  5. Мінус.  7. Нуль.

 По вертикалі: 1. Додатні. 2. Протилежні. 3. Від'ємні, 4. Рівняння. 6. Плюс.

 

IХ. Домашнє завдання.

Повторити § 34 . Роз’язати: № 1182, 1185.

 

 

Х. Підсумок уроку.

Запитання:

  1.     Як виконати множення двох чисел, якщо вони з однаковими знаками?
  2.     Що більше добуток двох чисел з однаковими знаками чи добуток двох чисел з різними знаками?
  3.     Що більше: добуток +2 та +5 чи добуток -3 та -4?

Виставлення оцінок учням.

Учитель. А зараз хто ще бажає отримати хорошу оцінку роз’яжіть

«Ланцюжок успіху»:

             х 1,47              -0,971             +2                  х 6,1

 

 

 

Відповідь: 1,525  або  1

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
17 березня
Переглядів
46
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку