Тема. Вправи і задачі на застосування таблиці ділення на 9. Розв’язування задач.
Мета: Закріпити знання таблиці ділення на 9.
Опрацювати розв’язування задач на дві дії. Повторення письмового додавання і віднімання.
Обладнання: картки-задачі.
Хід уроку
І Організаційна частина.
-Діти чи любите ви казки?
-За що ?
-Народна мудрість говорить, що казка вчить як на світі жить.
Хочу я вам на уроці казку гарну розказати.
Тільки всім спочатку треба її назву відгадати.
Казку цю всі змалку знають залюбки розповідають.
Є в ній дід, собака, мишка, жабка, вовчик і лисичка.
Гарно всім у ній живеться.
Як скажіть ця казка зветься?(«Рукавичка»).
Так діти звичайно це «Рукавика».
Отож вмощуйтесь зручненько і слухайте уважненько.
Ішов дід лісом, а за ним бігла собака. Та й загубив дід рукавичку.
От біжить мишка влізла в ту рукавичку тай каже:
-Тут я буду жити!
А мишка ця була не проста вчена, на різних науках зналася,
особливо в математиці. Одним словом – справжня розумниця.
Влізна вона в ту рукавичку та й сидить.
Коли це жабка плигає тай питає.
-А хто в цій рукавичці живе?
-Я Мишка-грамотушкаю. А ти хто ?
-Жабка –скрекотушка. Пусти й мене?
-Заходь, але з початку покажи, як ти вмієш усно рахувати.
Жабка та була неписьменна до школи не ходила, науку не вчила.
-Діти, може ми їй допоможимо, бо холодно надворі.
ІІ Усний рахунок
(14+16+10):8=5(років)
2х2х4:2=8 (штук)
5х6-4х2-2=20(років).
Впустила її мишка- грамотушка в рукавичку. От їх уже двоє.
Коли це біжить зайчик.
Прибігти до рукавички тай питає:
ІІІ. Робота над арифметичними матеріалом.
Хх5=30 х:5=7 87-х=43
Молодці, допомогли Зайчикові.
-Отже, уже їх троє.
Коли це біжить лисичка тай питає:
А ти хто ?
Допоможемо лисичці .
Знайти 1/8 від 32 2/4 від 16
Молодці , діти , допомогли Лисичці.
Їх вже четверо .
Аж суне Вовчик, та й суне до рукавички .
А хто , хто в цій рукавичці живе ?
А ти хто ?
Та я Вовчик-братик . Пустіть і мене !
(На вибір вчителя)
Молодці ! Допомогли Вовчику.
Фізкультхвилинка . ( Ведмідь приніс фізкультхвилинку).
Підсумок уроку.
-От і казці кінець.
- А чи сподобалося вам вона?
- Що на уроці повторили ?
- Що нового дізнались ?