Тема: «Множення натуральних чисел. Властивості множення»
Мета: дидактична – продовжувати формувати вміння та навички учнів виконувати дію множення; вчити знаходити значення виразів зручним способом, використовуючи властивості множення;
розвиваюча- розвивати увагу, самостійність, вміння вільно висловлюватись з теми;
виховна- виховувати почуття поваги до себе та до товаришів.
Тип уроку: вироблення вмінь і навичок.
Єдиний шлях, що веде до знань – діяльність.
Б. Шоц Хід уроку:
Організаційна частина
Перевірка домашнього завдання
1.Гра «Зайве слово» (робота в парах). На парту дається картка із завданням.
Знайди зайве слово:
▫ Додавання, віднімання, доданок, множення, ділення; ▫ 1-й множник, 2-й множник, добуток, частка;
▫ Переставна, сполучна, розподільна, сума.
Мотивація навчальної діяльності
(розгадування загадок, із відгадок випливає тема уроку)
1. Щоб записувати числа Чітко, правильно і стисло,
Щоб ці числа прочитати,
Точно все підрахувати,
Розгадати всі шифри,
Нам потрібні… (цифри)
2. Суму однакових чисел Можна обчислити швидше, Слід нам лише додавання Замінити дією іншою.
Спростити обчислення можемо,
І це завдяки дії … ( множення);
3. Є в нас знак – такий дивак, Пишеться то так, то так: Крапкою, хрестом косим – Час від часу зміни з ним. А до букв як потрапляє, Там і зовсім він зникає.
Але ми не стривожені-
Це вдача знака … (множення)
Отже, ви уже здогадалися, яка тема уроку. (Вчитель формулює тему і мету уроку) Актуалізація опорних знань
1. Інтерактивна технологія «Пошук інформації»
Клас поділено на три команди, кожній команді дано завдання.
Ι команда: Сформулювати та записати переставну властивість множення; ΙΙ команда: Сформулювати та записати сполучну властивість множення;
ΙΙΙ команда: Сформулювати та записати розподільну властивість множення; 2. Кожна команда отримує індивідуальні картки з завданням і розв’язує їх.
Ι команда:
1. Обчислити: а) 159•407 б) 367200:340
2. Обчислити зручним способом: а) 4•99•25 б) 48•53+53•52
3. Спростити вираз: а) 4а+7а б) 12у+7у-у
4. Подай ділене через неповну частку, дільник і остачу у вигляді а=b•q+r
57:8
ΙΙ команда:
1. Обчислити: а) 514•305 б) 13300:700
2. Обчислити зручним способом: а) 5•49•20 б) 417•187+213•417
3. Спростити вираз: а) 6с-2с б) 19а+а-3а
4. Подай ділене через неповну частку, дільник і остачу у вигляді а=b•q+r
149:13
ΙΙΙ команда:
1. Обчислити: а) 451•205 б) 247488:96
2. Обчислити зручним способом: а) 8•43•125 б) 842•39+158•39
3. Спростити вираз: а) 7b+5b б)9y-y+2y
4. Подай ділене через неповну частку, дільник і остачу у вигляді а=b•q+r
789:37
Після закінчення учні роблять висновок.
Фізкультхвилинка
Нахились уперед, нахились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Один, два, три, чотири - набираємося сили,
Нахились, повернись
І до друга посміхнись Руки вгору піднесіть.
Пальці швидко полічіть:
Ліворуч – 5, праворуч – 5 ,
Скільки разом? Як сказать?
Кросворд
Підведення підсумків
Повідомлення домашнього завдання
§ 7,8 повторити 345, 350