Урок математики у 6 класі з теми: «Множення дробів»
Мета: Формувати вміння знаходження добутку звичайних дробів. Виробити вміння виконувати множення звичайних дробів, мішаних чисел. Розвивати логічне мислення, пам'ять, уяву. Формувати культуру усних і письмових обчислень; комунікативні, математичні компетентності учнів. Виховувати інтерес до практичних життєвих завдань, які можна вирішувати засобами математичних обчислень.
Тип: Засвоєння нових знань
Обладнання: СМАРТ дошка, електронна презентація, ПК, карточки для дитини з особливими потребами.
Хід уроку:
І Організаційний момент
ІІ Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Де в нашому житті стануть у пригоді знання про множення дробів? Я Вам зараз назву декілька прикладів, а ви наприкінці уроку ще запропонуєте свої ситуації з життя.
Приклад1: Скільки фарби мені потрібно , щоб пофарбувати шкільну дошку розмірами 1м х 1,5м, якщо на 1 м2 потрібно 100 г фарби?
Приклад2: Скільки потрібно зерна, щоб засіяти поле розмірами 450м х 1000м, якщо на 1 м2 потрібно
кг
зерна?
Як розв’язати ці завдання? Спочатку створюємо математичну модель:
1 крок – знаходження площі прямокутника (бо поле, або дошка мають форму прямокутника) за формулою S= a·b.
2 крок – множення площі прямокутника на число ( витрата фарби, або зерна на 1 м2)
Числа, які задані у задачі не завжди цілі числа, тому сьогодні ми з Вами будемо навчатися, як знаходити добуток звичайних чисел.
ІІІ Актуалізація опорних знань
Але спочатку згадаємо, як перетворювати мішане число у неправильний дріб і навпаки. Виконайте завдання:
Вправа 1: Знайдіть цілу частину числа : ,
,
,
.
Вправа 2: Перетворіть мішане число в неправильний дріб:
2
, 1
.
Запитання: Сформулювати
Вправа 3: Скоротіть дроби ,
,
.
ІV Вивчення нової теми
Хто може пояснити наступний запис: · 0=0 , або 0 ·
=0 ?
Яке правило ілюструє наступний приклад: ·
=
?
Дамо означення:
· n =
Приклад 1. Виконайте дії
·
=
=
(спочатку виконуємо скорочення, а потім знаходимо добутки чисел, записані у чисельнику і знаменнику)
V Рефлексія
Усна лічба №1, №4(с89).
VІ Розв'язування вправ
№ 328 (1,2 ст), 330 (1,2 ст), 332(1,2 ст)
VІІ Відгадайте ребус
VІІІ Домашнє завдання
№ 329, 331, 333
ІХ Підсумок уроку
Де у своєму житті ви зможете застосувати набуті на уроці знання?
Для учнів з інклюзивною формою навчання
І –V, ІХ етапи уроку однакові
VІ Розв'язування вправ
№ 328
VІІІ Домашнє завдання
№ 329
Посилання на використані малюнки: