Тема уроку: Техніка виконання та оволодіння елементів гімнастики, акробатики, атлетичної гімнастики (розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування), застосування педагогічних інноваційних технологій.
Мета уроку: формувати свідоме ставлення до занять фізичною культурою, оволодіння елементами гімнастики, розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування. Поглиблювати знання дітей про державну та народну символіку України.
Конспект уроку з фізичної культури
Модуль: Гімнастика
7 клас
Модуль: «Гімнастика» 7 клас
Тема уроку: Техніка виконання та оволодіння елементів гімнастики, акробатики, атлетичної гімнастики (розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування), застосування педагогічних інноваційних технологій.
Мета уроку: формувати свідоме ставлення до занять фізичною культурою, оволодіння елементами гімнастики, розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування. Поглиблювати знання дітей про державну та народну символіку України.
Завдання уроку
1. Повторити та закріпити техніку виконання акробатичних вправ.
2. Розвивати фізичні якості учнів методом колового тренування та самостійної роботи під час виконання вправ по станціях.
3. Закріпити техніку виконання танцювальних кроків.
4. Виховувати дисциплінованість, почуття єдності та увагу учнів на уроках гімнастики.
Обладнання та інвентар: висока та низька перекладини,паралельні бруси, гімнастичні мати, гантелі, скакалки, гімнастичні круги, гімнастична драбина, гімнастичні мати, гімнастичні лави, гімнастичні палиці, м’ячики.
Технічні засоби: магнітофон, мультимедійна дошка, проектор.
Методи навчання: ігровий, метод змагання, наочний, метод вправи, метод колового тренування, робота в парах.
Місце проведення: спортивний зал.
Тривалість уроку: 45хв.
Дата проведення: 13.12.2017
Хід уроку
№ п\п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1. Підготовча частина 12-15 хв. |
|||
|
1. Організація учнів до уроку:
Теоретичні відомості Учитель: «Діти! Кожна країна має свої державні символи, за якими її впізнають в усьому світі. Так, для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де поховані наші предки. Це – наша рідна земля, наша Україна. Презентація «Державні та народні символи України» Вимірювання ЧСС (10с) Стройові вправи: - повороти на місці; «Право-руч! » «Ліво-руч!» «Кру-гом!» - перешикування: у дві шеренги та три шеренги; - у дві колони та три колони Різновиди ходьби з виконанням вправ на поставу: А) на носках; Б) на п’ятках; В) на зовнішній стороні ступні Г) на внутрішній стороні ступні Д) перекатом з п’ятки на носки;
Комплекс ритмічної гімнастики без предметів: «Черлідинг» на увагу, координацію рухів, гнучкість, дихання та розслаблення.
Вимірювання ЧСС |
1 хв.
30 с
2 хв.30 с
30 с 1 хв.
1 хв. 30 с
1 хв.30 с
30 с |
Фронтальний метод Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів і самопочуття Фронтальний метод
Показ слайдів 60 – 70 уд./хв.
Правильність і чіткість виконання. Стежити за правильною поставою учнів
На місці В русі
Дотримуватись дистанції 1 м та правильної постави руки за головою руки на поясі руки на поясі руки на поясі руки на поясі Виконувати під музичний супровід
Учні з низькою фізичною підготовленістю виконують танцювальні кроки без стрибків.
Фронтальний метод організації діяльності учнів. 120 – 140 уд./хв. |
2. Основна частина 25-30 хв. |
|||
|
Поділ учнів на 7 груп Колове тренування: елементи гімнастики, акробатики, атлетичної гімнастики (розвиток основних фізичних якостей ) 1 станція - вправи для розвитку гнучкості тулуба
2 станція - вправи на перекладині
3 станція - вправи з обручами; стрибки через скакалку
4 станція - вправи для розвитку м’язів рук і плечового поясу
5 станція - вправи для розвитку м’язів черевного пресу
6 станція - акробатичні вправи
7 станція - вправи для розвитку м’язів спини
Шикування в одну шеренгу Розподіл учнів на дві команди: «Козачата», «Соколята». Багатоетапна естафета: 1-лазіння по гімнастичній лаві на животі підтягуючись руками; 2-перекид уперед; 3- підлазіння під перешкодою; 4-метання м’ячика з піском в ціль (ціль-обруч). 5- розгадування кросворду (при влучному попаданні), у разі промаху - естафета передається наступному учаснику. Перемогу в естафеті отримає та команда, яка швидше розгадає закодоване у кросворді слово
Бій «Козаків» Бій подушками. Хто перший зіскочить з лави, той програє. |
30 с
2 хв
2 хв
2 хв
2 хв
2 хв
2 хв
2 хв
5 хв.
1-2хв. |
Стежити за дотриманням правил т/б, дисципліною та якістю виконання вправ, виправляю помилки.
Учні самі здійснюють страхування однокласників під час виконання акробатичних вправ
Бій проходить на лаві. Удари наносити подушкою по тілу.
|
3. Заключна частина. 5 хв. |
|||
|
1. Шикування в одну колону 2. Вправи на відновлення дихання в русі руки вгору руки вниз
3. Вимірювання ЧСС (10 с) 4. Підбиття підсумків уроку: «Отже, діти, розмову про Україну та про її символи можна довго говорити, бо така багата і щедра наша земля, така славна її історія. Хочу, щоб кожен з вас запам’ятав те, про що ми говорили сьогодні. Любімо свою землю, випрошуймо у Всевишнього ласки і допомоги, вивчаймо, знаймо і поважаймо її символи, не даймо нікому скривдити її. 5. Виставлення оцінок за урок: 6. Домашнє завдання: 7. Організований вихід із спортивного залу. |
30 с 1 хв.
30 с 2 хв.
30с 30с 30с |
Вдих Видих
80 – 90 уд./хв.
Відзначити найактивніших учнів на уроці Стрибки через скакалку за 1 хвилину. У колону по одному. Потоковий метод |
додаток 2
т |
р |
и |
з |
У |
б |
|
||||
|
К |
а |
р |
п |
а |
т |
и |
|||
Д |
н |
і |
п |
Р |
о |
|
||||
|
п |
и |
с |
А |
н |
к |
а |
|
||
|
К |
и |
Ї |
в |
|
|||||
к |
а |
л |
и |
Н |
а |
|||||
|
п |
р |
А |
п |
о |
р |
||||
Кросворд
1. Як називається, герб нашої держави?
2. Які гори України ви знаєте?
3. Як називається найбільша річка України?
4. Народний символ України, що дарують
на Великдень.
5. Столиця України.
6. Кущ — символ України.
7. Державний символ України
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|