Раціональне харчування футболіста є одним з важливих чинників збереження здоров'я, підвищення працездатності та досягнення високих спортивних результатів.
Правильне харчування юних футболістів трохи відрізняється від рекомендованого харчування для дітей такої ж віковій категорії. У юних спортсменів, як правило, більш раціональний і швидкий обмін речовин, ніж у звичайних однолітків. Діти, які активно займаються спортом з підвищеною руховою активністю (а саме таким і є футбол), відчувають великі фізичні та емоційні навантаження.
Номер слайду 3
Прийом їжі повинен бути не менше ніж за 2 години до тренування. За 40 хвилин склянку солодкого чаю з швидко засвоєними вуглеводами. Після тренування їсти бажано не раніше ніж через годину, їжа повинна бути з достатньою кількістю білків.
Номер слайду 4
Перш за все, це продукти, що містять білки. Нежирне відварене м’ясо, краще яловичина, курка, варені яйця . Жирного м’яса краще уникати, так як це зайве навантаження на печінку. З молочного оптимальний сир, також нежирний – надійне джерело білка і кальцію для організму. Корисний кефір, ряжанка, нежирна сметана.
Номер слайду 5
Не бажано вживати груші, сливи та деякі схожі, також курага і чорнослив, які володіють або проносним, або кріпильних ефектом для шлунка. Ці фрукти також бажано вживати після тренувань та ігор. Оптимальним фруктовим набором для футболіста є яблука, апельсини, банани. Кавун і диня гарні для заповнення водного балансу.
Номер слайду 6
Варто пам’ятати, що 95% випитої рідини всмоктується в організмі людини в товстій кишці, тому відчуття спраги при достатній кількості випитої рідини проходить приблизно через півгодини. Пити слід часто, маленькими ковтками.
Номер слайду 7
Строго протипоказані всі газовані напої, особливо на кшталт коли, фанти і т.д., будь-які, що містять штучні інгредієнти, також чіпси, гострі приправи, насіння (особливо перед іграми або тренуваннями).