Молодіжні субкультури в житті людини

Про матеріал
Субкультури в житі людини відіграють провідну роль, через них передається естетика, манери, поведінка, тощо, субкультури показують характер людини.
Перегляд файлу

 

Урок-тренінг на тему: «Молодіжні субкультури в житі людини»

9 клас

Мета:  формування субкультурної свідомості школярів.

Завдання уроку:

Навчальні: 

  •     Формування в учнів уявлень про субкультуру;
  •     Ознайомити з основними та видами субкультури;
  •     Сформувати знання про субкультуру.

    Корекційно-розвивальні: 

  • розвивати активний та пасивний словник мовлення; 
  • розвивати пізнавальну активність та діяльність у дітей; 
  • спрямовувати концентрайію уваги до діяльності; 
  • корегувати витривалість та стійкість у виконанні завдань;
  • формувати шанобливе ставлення до виконання роботи.

                Виховні:

  • Виховувати любов та повагу до людини;
  • Забезпечувати умов для зацікавлення вивчення субкультур;
  • Виховання у дитини правових важелів молодіжної субкультури;
  • Формування умінь висловлювати власну думку та позицію стосовно субкультур

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: Роздрібні картинки на співвіднесення, відео, технічне оснащення, (іграшка або щось подібне) – на розповідь про субкульт.

ХІД УРОКУ

I. Підготовча частина 

I.1. Організаційний етап

Субкультур в Україні чимало:

Готи, редан, воркаутери, хіпсери…

Кожна культура несе своє слово,

Вираження, стиль – це їхні акорди.

Заграють музикою, затанцюють танком,

І стануть щасливі бо їх тут почули.

1.2. Нервово-психологічна підготовка:

Що  таке молодіжна субкультура?

Які ви знаєте види субкультур?

II. Основна частина 

  1. Повідомлення теми 

Тож сьогодні ми з вами познайомимся з молодіжними субкультурами, їх видами та основними характеристиками.

II. Вивчення нового матеріалу

Вся молодіжна культура побудована на використанні досягнень "високого мистецтва". Свій розвиток вона "розпочала" наприкінці ХХ ст., яка реалізувалась у трьох сферах буття, які не мають прямого стосунку до соціального устрою. Однією з таких сфер є мода, чиї темпи змін часто не відповідають можливостям виробництва, а іншою - музичні ритми.

Мода швидко та активно заявила про себе, як про важливий елемент сучасної культури, молодіжної зокрема!

Субкультури — це сукупність культурних зразків, тісно пов’язаних з домінантною культурою і у той же час відмінних від неї. Субкультура – це спільність людей, чиї переконання, погляди на життя і поведінку відмінні від загальноприйнятих або просто приховані від широкої публіки, що відрізняє їх від більш широкого поняття культури, відгалуженням якої вони є. Найчастіше субкультури переходять у окремі ідейні поняття, бо важко назвати культуру, до якої б вони відносились.

Хоча поява терміну «субкультура» у науковій літературі датується 30-ми рр. ХХ ст., дійсного поширення він набув у 1960-70-х рр., у зв’язку з дослідженнями молодіжних рухів.

Субкультура формується під впливом таких чинників:

·  Вік;

·  етнічне походження;

·  релігія;

·  соціальна група;

·  місце проживання.

Цінності субкультури не означають відмови від національної культури, культури, що прийнята більшістю, вони є лише деякими відхиленнями від неї.[1]

Тож пропоную подивитись відео про субкультури, їх види та характеристики https://www.youtube.com/watch?v=NCtfQhzpiME&ab_channel=%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%86%D0%B2%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE [2]

Які субкультури ви запам’ятали?

Рефлексія

Руханка:

https://www.youtube.com/watch?v=niUr1DZMjZw&ab_channel=%D0%97%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%27%D1%8E%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%94%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96%D0%BF%D1%96%D1%81%D0%BD%D1%96 [3]

III. Заключна частина 

1. Підведення підсумків уроку 

Пропоную вам розгадати одяг субкультури та співставити його з тою культурою яка підходить

«Належність до субкультури»

 

Назва субкультури

Одяг субкультури

Готичний стиль

Рок

Стиль панк

Хіпі

Емо

Стиляги

Моди

 

 

 

 

 

ГОТИЧНИЙ СТИЛЬ

 

 

 

 

РОК

 

 

 

 

СТИЛЬ ПАНК

 

 

 

 

 

 

  ХІПІ

    

 

 

 

  ЕМО

 

 

 

 

 

 СТИЛЯГИ

 

 

 

 

 

МОДИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бесіда

Діти то про що ми сьогодні говорили?

Що таке субкультури?

Які субкультури ви запам’ятали?

Що значить субкультура для вас?

Про що дивились відео?

Що вам сподобалось з відео?

Чи вам сподобалося, те що ми з вами робили сьогодні?

Що вам сподобалось з сьогоднішнього уроку?

Що ви запам’ятали з сьогоднішнього уроку?

Яку несуть користь субкультури для вас?

2. Організоване закінчення уроку 

Наш урок завершився, тож дітки, ви сьогодні всі великі молодці. Ви були активними та добре працювали. Відпочивайте, бажаю вам успіху! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Література

 

 

 

  1. https://www.kursak.com/molodizhni-subkultury-oznaky-istoriia-vydy/
  2. https://www.youtube.com/watch?v=NCtfQhzpiME&ab_channel=%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%86%D0%B2%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE
  3. https://www.youtube.com/watch?v=niUr1DZMjZw&ab_channel=%D0%97%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%27%D1%8E%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%94%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96%D0%BF%D1%96%D1%81%D0%BD%D1%96

 

 

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Інкл
Додано
6 жовтня 2023
Переглядів
239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку