Морська подорож. Урок математики в 3-му класіТема. Розв'язування задач на зведення до оди¬ниці. Вправи на засвоєння таблиці множення числа 8

Про матеріал

формувати навички розв'язування задач на зведення до одиниці; закріплювати таблицю множення числа 8 у спосіб обчислення виразів і розв'язування рівнянь; розвивати наполегливість, кмітливість; урахо­вуючи виховні та розвивальні функції текстових задач, виховувати цікавість до навколишнього світу. Обладнання: карта подорожі; скринька зі «скар­бом»; предметні малюнки; картки з диференційовани­ми завданнями; підручник (авт. М. В. Богданович).

Перегляд файлу


C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\FineReader10\media\image1.jpegC:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\FineReader10\media\image1.jpeg




·


  1.                                                                                                   4 · 8
  1.                                                                                                   8 · 7
  1.                                                                                                   8 · 9
  1.                                                                                                   8 · 5
  1.                                                                                                   8 · 6
  1.                                                                                                   8 · 4
  1.                                                                                                   8 · 2


  1.                                                                                                             М
  1.                                                                                                             О
  1.                                                                                                             Л
  1.                                                                                                             О
  1.                                                                                                             Д
  1.                                                                                                             Ц
  1.                                                                                                             І

 




 







Морська подорож. Урок математики в 3-му класі

Тема. Розв'язування задач на зведення до оди­ниці. Вправи на засвоєння таблиці множення числа 8

Мета: формувати навички розв'язування задач на зведення до одиниці; закріплювати таблицю множення числа 8 у спосіб обчислення виразів і розв'язування рівнянь; розвивати наполегливість, кмітливість; урахо­вуючи виховні та розвивальні функції текстових задач, виховувати цікавість до навколишнього світу.

Обладнання: карта подорожі; скринька зі «скар­бом»; предметні малюнки; картки з диференційовани­ми завданнями; підручник (авт. М. В. Богданович).

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Котить море сині хвилі,

Кораблі вдалі пливуть.

І ми будем з вами нині

Вирушати в дивну путь.

— Наша подорож буде морською. Головною метою подорожі є знайти скарб. Допоможе нам у цьому карта, на якій зазначено відповідний маршрут.

C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\FineReader10\media\image1.jpeg


II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

  1. Усна лічба

— Ми вирушаємо на кораблі з порту Пізнайко. У цьому порту сталася неприємність. Дельфін на піску написав приклади, проте набігла мор­ська хвиля і змила їх. Допоможімо дельфінові!

+ 24 = 55 .

8- =64

100 - = 91

48 : = 8

(28 + 4):4=

3+ 3 + 3 + 3 =

  1. Гра «Рибалки» (робота в групах)
  • Дельфінові допомогли! Але в цьому самому порту інші морські рибки потрапили в біду. їх по­садили в тісний акваріум. Рибок можна звільни­ти, розв'язавши запропоновані завдання від кож­ної рибини, і, таким чином, виловити їх.

Завдання від трьох рибок написані на зворотному боці малюнку (рибки для 3-х груп учнів).

  1. ша група

а) Знайдіть суму чисел 18 і 22.

б) Що таке периметр фігури?

в) Одна курка важить 5 кг. Скільки важать 5 таких курок?

  1. га група

а) Знайдіть різницю чисел 40 і 13.

б) Назвіть назви компонентів при дії множення.

в) Риба акула завдовжки 8 метрів, а голубий кит на 22 м довший. Якою є довжина голубого кита?

  1. тя група

а) Знайдіть добуток чисел 7 і 8.

б) Перетворіть у см: 1 дм 9 см.

в) Розв'яжіть рівняння: х - 24 = 50.

  1. Каліграфічна хвилинка
  • Наш корабель гойдається на хвилях. Нама­люймо їх олівцем у зошитах!

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

  • На нашому шляху зустрівся цар моря — Нептун. Із водних глибин ми чуємо його голос.

Нептун (в аудіозаписі). Я — мор­ський цар Нептун. Хто порушив мій спокій? Хто хоче зайти в мої володін­ня? Ви пливете до Острова скарбів? Якщо ви хочете знайти скарб, то повинні розв'язати ще багато при­кладів та задач, що містять таблицю множення числа 8. Ви готові працювати?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Зупинка «Коралові рифи прикладів»
    1. Кругові приклади (№ 514, усно, «ланцюж­ком»).
    2. Коментоване обчислення виразів. (У формі гри «Вчитель — учень», під час якої сильніший учень перевіряє порядок розв'язання у слаб­шого учня.)

8·4-9

63 : 7 : 3

70 - 8 · 6

(17 + 4) : 7

4 · 9 + 28 : 7

8 ·8 + 29

Учні записують приклади у зошити.

  1. Зупинка «Острів Задачний»
  • Робота над задачею № 512 (письмово)
  • Скільки було ящиків із чаєм у магазині?
  •   Скільки кілограмів чаю містилося у цих ящиках?
  • Яке питання ми ставимо наприкінці задачі?

7 ящ.— 42 кг

3 ящ,— ?

Розв'язання

  1.  42 : 7 = 6 (кг) — в одному ящику;
  2.  6 · 3 = 18 (кг) — в трьох таких ящиках.

Відповідь: 18 кілограмів чаю.

Як додаткове завдання учням можна запропонувати скласти обернену задачу та усно розв'язати її.

7 ящ. — 42 кг

? — 18 кг

  • Фізкультхвилинка

Море почало хвилюватися. (Махають руками повільно.)

Вітер подув сильніше, і почався шторм. (Махають руками швидко.)

Корабель нахиляється вперед, назад, ліворуч, праворуч. (Повтор рухів тричі.)

Усі налякалися, але згодом буря почала вщуха­ти, море заспокоїлося. (Махають руками повільно.)

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Зупинка «Думай сам»
  •  Самостійна робота за індивідуальними картками

Учні заштриховують приклади, результат яких дорівнює 8. Якщо учні отримують малюнок — човник, то приклади розв'язані правильно. На вла­сному човнику вони пливуть на «Острів скарбів».

 

 


  1. Зупинка «Острів скарбів»

— Скарб, що лежить у скрині, охороняє вели­ка риба. Які геометричні фігури вона становить?

C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\FineReader10\media\image1.jpeg

  • Трикутників — 9;
  • чотирикутників — 2;
  • кругів — 1.

 

 

 

  •    На скриньці є великий кодовий замок. Роз­шифруйте його код!
  • Усне обчислення виразів на засвоєння таблиць множення

4 · 8    8 · 7  8 · 9   8 · 5     8 · 6     8 · 4     8 · 2

 

М    О   Л   О     Д     Ц       І

Розв'язки прикладів — код замка. Зі зворотного боку карток — літери, що утворюють слово «Молодці».

  • Відкриваємо скриньку зі скарбом, а в ній — подяка від Нептуна! (Читає учитель.)
  • Я, цар Нептун, дарую учням 3 класу ве­ликий скарб — нові знання з математики. Нехай ці знання знадобляться вам у подальшому на­вчанні і житті. А на згадку про сьогоднішню зу­стріч кращим учням із цієї скриньки я подарую «Медалі юного математика». До зустрічі!

V. ПІДСУМОК УРОКУ

  •   Що сподобалося вам на сьогоднішньому уроці?
  • На якій зупинці ми затрималися найдовше?
  • Які нові знання ви отримали?


  1. ша група

а) Знайдіть суму чисел 18 і 22.

б) Що таке периметр фігури?

в) Одна курка важить 5 кг.

Скільки важать 5 таких курок?


  1. га група

а) Знайдіть різницю чисел 40 і 13.

б) Назвіть назви компонентів при дії множення.

в) Риба акула завдовжки 8 метрів, а голубий кит на 22 м довший.

Якою є довжина голубого кита?


  1. тя група

а) Знайдіть добуток чисел 7 і 8.

б) Перетворіть у см: 1 дм 9 см.

в) Розв'яжіть рівняння: х - 24 = 50.

 

 


 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 травня 2018
Переглядів
1250
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку