Урок математики 3 клас "Переставна властивість дії множення. Розв'язування нерівностей. Складені задачі, на знаходження невідомого компонента."

Про матеріал

Розробка уроку з математики в 3 класі на тему:"Переставна властивість дії множення. Розв'язування нерівностей. Складені задачі, на знаходження невідомого компонента." Використано інтерактиіні вправи, роботу в парах.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 Конспект відкритого уроку

                            з математики в 3 класі  на тему:

 

          Переставна властивість дії

                                                 множення.

      Розв’язування нерівностей.

          Складені задачі, на знаходження

                             невідомого компонента.

 

 

 

 

 

                                                  Підготувала і провела :

                                                                                                    вч. початкових класів

                                                                                                            вищої категорії

                                                                                                   Байковецької ЗОШ I-II ст.

                                                                                                   Похилюк Галина Романівна

 

 

 

 

 

 

 

                                                          Тернопільський р-н                                                          

Тема. Переставна властивість дії множення. Розв'язування нерівностей. Складені задачі,

           на знаходження невідомого компонента.

Мета. Ознайомити учнів з переставною властивістю дії множення. З'ясувати значення

           переставної властивості дії множення для виконання обчислень. Удосконалювати

           вміння розв'язувати нерівностей із змінною способом добору. Закріплювати

           вміння розв'язувати задачі, що включають знаходження невідомого компонента.

           Розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення учнів.

           Виховувати любов до природи, до математики.

Обладнання. Таблиці, індивідуальні карточки, гра «Шифрувальник», диференційовані

                       завдання, усний рахунок, сигнальні карточки, перфокарти.

 

                                              Хід уроку

I Організаційна частина.

         Продзвенів уже дзвінок,

         Починається урок.

         Він незвичний і цікавий,

         Гостей багато завітало.

                 Повернемося обличчям до гостей

                 І лагідно промовим «Добрий день!»

         Сядьте зручно, усміхніться

         І на мене подивіться.

                  Зробимо в науку крок –

                  Починаємо урок.

   - Діти, з яким настроєм ви сьогодні прийшли до школи? Що цікавого

ви побачили, йдучи до школи? (відповіді дітей) Отже, я думаю, що у нас на уроці  буде хороший настрій.

   - Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу, щоб ви:

Не просто слухали, а чули,

Не просто дивилися, а бачили,

Не просто відповідали, а міркували,

Дружно і плідно працювали.

    - Тож бажаю вам успіху!

II Контроль, корекція і закріплення знань.

          1. Гра «Очікування»

  • Діти, чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (відповіді дітей)
  1. Бесіда. - Прочитайте слова М.В.Ломоносова – вченого, фізика, хіміка, поета,

             математика, художника:

                                                «Математику тому вивчати слід, що вона розум до ладу

                                                  приводить».

  • Як ви розумієте слова вченого? (відповіді учнів).
  • А ще вчений говорив, що математика – гімнастика розуму. Нехай

слова вченого будуть девізом нашого уроку.

  1. Перевірка домашнього завдання.
  1. Задача 448. Скласти вираз до розв’язаної задачі.
  2. Вирази 449. Вибіркова перевірка.

         4. Завдання для опитування.

     Проведемо гру, яка допоможе нам працювати впродовж усього уроку.

  1. Гра «Шифрувальник» (Розв’язати вирази,  до результатів знайти відповідну букву в «Математичній абетці» - прочитати слова і скласти прислів’я).

9 * 9 - 64 =                                          9 *  10 – 87 =

9 * 2+  6  =                                          9 *  1 +   12 =

9 *10 -84 =                                          9  * 6 -   35  =

9 * 2 + 3  =                                          9 *  8 -  66   =

9 * 5- 34  =                                          9 *  7 -  52  =

9 * 1 + 8  =                                          9 *  4 -  33  =

                                                            9 *  2 +  4   =

                                                            9 *  3 +  5   =

9 *  6 – 9 *  4 =

9 *  1 + 21: 7=

9 *  4 – 5 *  2 =                                      81 – 9  * 7 =

9 *  8 – 7 *  7=                                       73 – 9 *  8 =

9 *  3 – 48: 6=                                        84 – 9 *  9 =

                                                                1  + 9 *  3  =

9 *  8 – 54 =                                           2  + 9 *  1 =

9 *  9 – 74 =                                           75 – 9 *  8 =

                                                               58 – 9  * 4 =

46 – 9 *  5=                                            15 + 9 *  2 =

 

                                                Математична абетка

 

  А

  1

  Б

  2

  В

  3

  Г

  4

  Г

  5

 

   Д

   6

   Е

   7

   Є

   8

   Ж

   9

   З

  10

   И

   11

   І

   12

   Ї

   13

   Й

   14

   К

   15

   Л

   16

   М

   17

   Н

   18

   О

   19

   П

   20

   Р

   21

   С

   22

 

   Т

   23

   У

   24

   Ф

   25

   Х

   26

   Ц

   27

   Ч

   28

   Ш

   29

   Щ

   30

   Ю

   31

   Я

   32

   Ь

   33

 

 

   (Мудрим ніхто не вродився, а навчився)

  • Отже, ми прийшли до школи - вчитися.

      5. Повторення вивченого.

Номінація «Повторюю і застосовую знання».

  1.  Працюємо з перфокартами.

       (приклади таблиці множення на 8, 9).

  1. Гра «Назви частку»

                  ( Називаю не по порядку  ділені таблиці ділення на 9, а учні по черзі – відповідні частки).

81, 27, 18, 36, 72, 63, 54, 45.       (9  3  2  4  8  7  6  5)

 

  1. Гра «Футбол» (з’єднати стрілками вирази і результати)

 

                                                        72:8        32:4           16:2 

 

                                                      18:2      27:3                                                        54:6        24:3     

                                 81:9                                     45:5

                                       48:6         64:8       56:7                  

 

                            Звання «Найстаранніший» отримує

    6. Усні обчислення.

               Номінація «Рахую усно»

  1. Фронтальна робота за вправою  №450.

 

8 *  3                                             45 :9                                      18+36

9 *  4           :6                               63 :9       *  8                         81-27           :9

3 *  4                                             54 :9                                      36+36

 

  1.           Цікаві задачі. (усно)
  • В гаю 3 зайчики сиділи,

З апетитом моркву їли.

Всі по 7, як один,

Скільки з'їли всі морквин? (7*3=21)

  • Ішли 3 їжаки,

Несли по 3 буряки,

А ви їм допоможіть,

Буряки полічіть. (3*3=9)

  • Чотири ведмеді

На велосипеді,

П'ятий пішки біг

Скільки було ніг? (4*5=20)

  • Сім стручків гороху взяли

По сім зерен в них дістали,

Всі міркуйте, як один

Скільки було горошин? (7*7=49)

с) Ланцюжок обчислення.

          8 * 4 + 18 : 5   3 : 5 *  3 : 2 =

 

9 *  3 – 7 : 5 + 50 : 9 *  7 – 42 =

                                  Звання «Найшвидший» отримує…

           7.  Каліграфічна хвилинка.

                    Номінація «Пишу охайно, старанно!»

     - Розгорніть зошити, запишіть сьогоднішню дату, «класна робота». Пропишіть

        число, що позначає дату. Зверніть увагу на зразок написання числа.

        Відступивши одну клітинку вниз, за зразком прописуємо число через одну

        клітинку, рухаючись праворуч.

           -Молодці! Гарно справились із завданням.

Звання «Найохайніший» отримує …

                Фізкультхвилинка.

 

III.  Повідомлення теми і мети уроку.

            - Я задоволена вашою роботою і пропоную нам сьогодні ознайомитися з …

 

IV.  Вивчення нового матеріалу.

     1. Переставна властивість множення.

           Номінація «Слухаю уважно, записую правильно».

  - На дошці записані два вирази

                             3 * 2* 4                           4* 2* 3

               - Учні обчислюють результати.

              Бесіда. - Порівняйте обидва вирази. Що в них спільного? (Множники, відповіді)

  • Чим вони відрізняються? (Порядком множників)
  • Який можна зробити висновок? (Від перестановки множників добуток не змінюється)

        Робота з підручником. Прочитайте правило в книжці.

     2. Первинне закріплення. Робота з підручником.

  1. Бесіда та фронтальне розв’язання виразів. №452 (с. 67)

- Чи можемо ми обчислити добутки без переставляння множників? (Ні, бо двоцифрові на одноцифрові числа ми множити не вміємо).

Перший стовпчик – біля дошки з коментуванням.

        2 *  7 *  3=

        2 *  9 *  3=

Другий стовпчик – з місця.

        9 *  4  * 2=

        8 *  3  * 2=

Третій стовпчик – самостійно.

        3 *  8 *  3=

        4  * 9 *  2=

  1. Гра «Допоможи сонечку». Робота в парах. №453 (1). Взаємоперевірка.

                 3 *  7= … *  3                       8  * 5= 5 * …                                3 * …    = 4 *  3

                 6 *  5= …* 6                         9 *  2= 2 * …                                8 * …    = 9 *  8

                                  Звання «Найуважніший» отримує…

 

V. Розвиток математичних знань.

  1. Розв’язування нерівностей.

              Номінація «Мислю логічно»

   Нерівність із змінною (№453-2) Учні усно підбирають потрібний множник.

                           к * 7> 40

Правильні нерівності записують в зошит                  6 * 7> 40

                                                                                        7 * 7 > 40

            Первинне закріплення. Гра «Будівельники». Розв'язування рівнянь із змінною  «самостійно» на карточках.

                                                 1   2   3   4  5   6   7   8   9

 

       а

      *

4

 

       <

36

 

       а

      *

       9 

        >

56

 

       а

      *

      8

        <

72

 

       а

      *

       7

       >

21

 

 

                               Звання «Найрозумніший» отримує …

  1. Розв’язування задач.

                      Номінація « Умію бачити».

  1. Задача 454 з використанням геометричного матеріалу.

Заповнюю таблицю на дошці.

 

                Було

            Витратив

            Залишилося

 

               20

       по 3 кілька разів

                    11

 

 

      Учні впізнають подібну задачу до попередньої з минулого уроку.

1) Скільки паличок витратив?          20-11=9 (п.)

2) Скільки трикутників склав хлопчик?          9:3=3(тр.)

                         (20-11):3=3 – вираз

  1. Задача №455

3+6=9 (ст.)- всього;

54:9=6 (см) – довжина однієї сторони.

                        Звання « Найкмітливіший» отримає …

 

VI. Підсумок уроку.

       - Чи справдилися ваші очікування?

       - Обчисліть 5 3 2.

       - Яке правило застосували?

       - Сформулюйте його.

 

VII. Домашнє завдання.

        с. 67 №456, 457, диференційовано.                                                                                                                                                                             

1

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 травня 2018
Переглядів
2891
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку