Мотиваційне есе учасника Всеукраїнського конкурсу
«Шкільна бібліотека - 2020»
Семенової Олександри Анатоліївни,
Бібліотекаря Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10
Добропільської міської ради
Стрімкий розвиток технологій та зміна стереотипів сприяють трансформації бібліотек з книгозбірень до просторів для освіти, науки, співпраці, спілкування і дозвілля. Вільному розвитку сприяє творче середовище. Таке середовище обов’язково повинно бути в Новій українській школі. Тому наша бібліотека почала модернізуватися у комфортний простір, в якому учні різного віку можуть невимушено обирати та читати як навчальну, так і художню літературу, слухати аудіо-книги, а вчителі - проводити заняття з невеликими групами учнів, в тому числі позаурочні. Після впровадження НУШ у шкільну бібліотеку кількість відвідувачів значно збільшилась. «До бібліотеки стало цікаво ходити»,- сказав учень 9-го класу.
Сучасна бібліотека повинна бути технічно досконалою, інформаційно просунутою, цікавою і комфортною, тому не варто забувати і про компетентність бібліотекаря, бо саме в його особі діти сприймають бібліотеку в цілому. Тому я постійно підвищую свій професійний рівень, проходжу онлайн-курси, створюю онлайн-тестування, слухаю вебінари. Також беру участь у все можливих науково-методичних заходах: тренінгах, конференціях, семінарах. Дуже пишаюсь тим, що ввійшла до 30-ки бібліотекарів Донецької та Луганської областей, яких було запрошено на триденний тренінг «Бібліотека в пошуку нових ідей» у м. Дніпро.
Зважаючи на мій стаж роботи, я можу багато чого навчитися у досвідчених колег. Зважаючи на ті зміни в роботі шкільної бібліотеки, відколи я працюю на цій посаді, я можу чогось навчити інших. Звичайно, простіше «відсидіти» свій робочий час, але я так не можу. Коли я помиляюсь або в мене є сумніви з проводу того, що я роблю, то в мене виникає на думці фраза: «Краще не ідеально, але сьогодні, ніж ідеально, але ніколи».