Виховний захід
Тема: Моя родина – історії краплина.
Мета: пояснити значення слова «сім’я», поглибити знання про сім’ю, основні обов’язки членів сім’ї, формувати почуття обов’язку перед батьками; розвивати спостережливість, уважність, пам’ять, монологічне мовлення; виховувати почуття любові, поваги до рідних.
Обладнання: тлумачний словник, роздатковий матеріал, колаж, макет, тзн.
Хід заходу
І. Організаційний момент.
ІІ. Основна частина
2.1. Пошукова робота
— Що означає слово «сім’я»? Спробуємо знайти значення в Тлумачному словнику
СІМ'Я́, ї, жін. Група людей, що складається з чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом; родина.
2.2. Виразне читання вірша Н. Чемериса «Що таке сім’я».
Розкажу вам, друзі, я,
Що таке моя сім’я.
Разом дружно проживаєм
І пісні про це співаєм.
Люба матінка моя,—
Як пишаюсь нею я!
В неї руки золотії,
Серцем кожного зігріє.
Тато сильний і завзятий —
Він господар в нашій хаті.
Все майструє, все ладнає,
Бо до всього хист він має.
Дід і бабця у пошані —
Вони праці ветерани.
Всіх онуків міцно люблять
І, як пташенят, голублять.
Є у мене ще й брати —
Кращих в світі не знайти.
Ось і вийшло: всіх сім «я»,
Знайте, це і є сім’я.
2.3. Робота з «хмарами слів».
Сім’я – це…
2.4. Презентація колажів «Моя сім’я».
2.5. Групова робота
Продовжити прислів’я та приказки про сім’ю
1.Людина без родини, … (як бджола без жала).
2.Шануй батька й неньку, … (буде тобі скрізь гладенько).
3.Без родини нема … (щастя на землі).
4. Яке дерево, такі й віти, які батьки, … (такі й діти).
5. Хто не знав змалку діда, той … (добра не звідав).
6. Скрізь добре, … (а вдома краще).
7. Дерево тримається корінням, а людина … (сім’єю).
8. За родинним столом … (і їжа смачніша).
9. Не потрібен і клад, коли … (у чоловіка з жінкою лад).
10. Чоловік у дому – голова, а … (жінка – душа).
Вікторина.
Назвіть твори українських письменників, у яких ідеться про сім’ю (А.Малишко «Пісня про рушник», В. Симоненко «Лебеді материнства», М.Стельмах «Гуси-лебеді летять…», І.Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я», І.Котляревський «Наталка Полтавка»).
2.6. Міні-проєкт «Щаслива родина».
На шаблонах учні зазначають секрети щасливої родини.
2.7.Розшифрування QR коду (відео «Права та обов’язки дитини в сім’ї).
IV. Підсумок.
Словесна рефлексія.