23 квітня о 17:00Вебінар: Дистанційне навчання з «На Урок»: інструменти для ефективної та цікавої роботи

Музичні образи зимових свят

Про матеріал
Презентація до уроку Мистецтво 4 клас за підручником Л. Кондратової НУШ. В презентації використані матеріали з підручника Мистецтво 4 клас НУШ та відео матеріали.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Музичні образи зимових свят Урок 29 Добровольська ВІкторія Сергіївна. Музичні образи зимових свят. Урок 29 Добровольська Вікторія Сергіївна

Номер слайду 2

Прийшла зима ...

Номер слайду 3

В народі говорять: “Зима прийшла і празничків привела”. І дійсно. Взимку майже щодня – свято.-Введення ( 4 грудня );-Катерини ( 7 грудня );-Андрія (13 грудня);-Наума ( 14 грудня );-Варвари Великомучениці( 17 грудня );-Сави ( 18 грудня );- Святого Миколая (19 грудня);- Святвечір (6 січня);- Різдво Христове (7 січня);-Новий рік або свято Василя (14 січня);- Водохреща (19 січня);- Стрітення ( 15 лютого ).

Номер слайду 4

Які календарно-обрядові пісні зимового циклу ти знаєш?Напередодні новорічних і різдвяних свят пропоную розглянути музичні та візуальні образи, пов’язані ізцими святами. В українському пісенному фольклорі зимового циклу виділяються колядки та щедрівки.

Номер слайду 5

Словничок. Колядки — старовинні обрядові величальні пісні, які виконують колядники від Різдва до Водохреща. Щедрівки — новорічні обрядові пісні, в яких висловлюють побажання доброго врожаю й усіляких гараздів.

Номер слайду 6

Слухаємо музику. Українські народні щедрівки «Чи дома, дома», «Слава нашим господарям»

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Що характерно для українських щедрівок? Назвіть спільні риси прослуханих пісень. Чи було чути музичний супровід? Опишіть засоби музичної виразності та мелодії творів.

Номер слайду 9

Відеофрагмент із різдвяного мюзиклу «Містерія Різдва»(продюсерка і виконавиця пісень Р. Калина). Розкажи про свої враження від перегляду. Які з прослуха-них пісень тобі знайомі?

Номер слайду 10

Словничок. Мюзикл — музично-сценічна вистава, в якій поєднуються різноманітні жанри і виражальні засоби естрадної та побутової музики, хореографічного, драматичного і оперного мистецтв.

Номер слайду 11

СПІВАЄМО РАЗОМУкраїнська народна щедрівка «Ой сивая та і зозуленька».

Номер слайду 12

Пісня-гра «Ой господарю, господарочку». Оберіть Маланку та разом із нею виконайте щедрівку, супроводжуючи спів пластичною імпровізацією.

Номер слайду 13

Які народні пісні присвячено новорічним святам? Про що співають у цих піснях?

Номер слайду 14

Дякую за увагу

pptx
Додано
23 січня
Переглядів
84
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку