Музичний супровід до хореографічного заняття. У данній розробці підібрано і описано музичний матеріал до заняття з партерної гімнастики у хореографічному колективі.
План-конспект заняття
ЗШГ «Данс - Екзотик»
( Основний рівень 2 - й рік навчання)
Акомпоніатор: Іваненко Оксана Олександрівна.
Дата проведення:
Тема заняття: «Партер як засіб розвитку фізичних та хореографічних даних.»
Мета заняття: Повторення поняття «партерні вправи» та їх види. Засвоєння правил та методики правильного виконання. Поліпшення координації рухів і емоційної виразності учнів шляхом повторення і відпрацювання пройдених рухів. Вивчення танцювальної комбінації у партері в стилі контеперарі з елементами зкруток, як засіб закріплення роботи в партері та приклад використання партеру у танці.
Тип заняття: урок вивчення нового матеріалу, закріплення знань, вироблення умінь і навичок.
Завдання заняття:
Освітні:
- закріплення знань, умінь і навичок, отриманих на попередніх уроках;
- розвиток осмисленого виконання рухів;
- розвиток пізнавальних інтересів і творчого потенціалу учнів.
- Вивчення танцювальної комбінації у стилі контеперарі, як засіб закріплення роботи у партері, розвитку емоційної виразності та приклад використання елементів партеру у танці.
Розвиваючі:
- розвиток координації рухів;
- зміцнення опорно-рухового апарату;
- розвиток витривалості і постановки дихання;
- психологічне розкріпачення учнів.
Виховні:
- формування естетичного виховання, вміння вести себе в колективі;
- формування почуття відповідальності;
- активізація творчих здібностей;
- вміння творчо взаємодіяти на уроках з педагогом.
Основні методи роботи:
- наочний (практичний показ);
- словесний (пояснення, бесіда).
Педагогічні технології:
- здоров'я зберігаюча технологія;
- особистісно-орієнтована технологія з диференційованим підходом.
Хід заняття
Вступна частина заняття (5хв.)
- вхід в танцювальний зал;
- уклін ;
- позначення теми і мети уроку;
Основна частина заняття (35 хв.)
- розігрів біля станку;
- екзерсис у партері;
- технічні вправи на розвиток сили та гнучкості підйомів та спини.
- вивчення танцювальнії комбінації у партері в стилі контеперарі.
Заключна частина заняття (5 хв.)
- основна побудова для виходу із залу;
- уклін педагогу і акомпоніатору;
- вихід з танцювального залу під музичний супровід.
КОНСПЕКТ заняття
Вступна частина заняття
- Вхід учнів у танцювальний зал. Учні шикуються біля станків.(М.Парцхаладзе «Спортивний марш»)
- Уклін . (Р.Глієр «Вальс»)
- Позначення теми і мети заняття.
Основна частина заняття
Розігрів біля станку(Ф. Лей «Мелодія»):
- Реліве(піднімання на півпальці) по 6 позиції;
- почергове підняття ніг на півпальці та підйом;
- почергове підняття ніг на півпальці з просуванням назад ;
- Стійка в планці;
- Нахили корпусу вперед та повернення у вихідне положення;
- Почергове підняття ніг на підйом з просуванням вперед.;
- Реліве (піднімання на півпальці) по 1 позиції;
- розтяжка назад;
- Пордебра.
Екзерсис у партері:
- Комбінація баттмант тандю(відкриття витягнутої ноги в сторону.): А Полонський «Квітучий травень»
- Комбінація баттмант тандю жете(відкриття витягнутої ноги на 45 градусів) : Л.Абелян «Полька»
- Комбінація ронд де жамб партер(коло ногою по підлозі.) : І.Штраус «На чудовому блакитному Дунаї»
- Комбінація баттмант девльоппе(м’яке відкриття ноги.): І Штраус «Ти тільки ти»
- Вправа «Метелик» : Ю.Слонов «Полька», А. Жилінскіс «Латиська народна полька»
- Комбінація гранд баттмант жете (великий кидок витягнутою ногою.): С. Джоплін «Регтайм»
Технічні вправи для спини та підйомів:
Вправа Літачок (Р. Гліер «Танець Тао – Хоа» з балету «Червона Квітка»)
Вправа Човник (Перуанська народна пісня «Пісня кондора»)
Вправа Змійка ( В. Тимофіїв «Тустеп»)
Вправа «Кішечка» (П. Едікке «Мізинчик»)
Заключна частина заняття
- Основне побудова для виходу із залу (дві лінії в шаховому порядку).
- Ступінь реалізації мети, досягнутої на початку уроці.
- Уклін педагогу і концертмейстера. (Р.Глієр «Вальс»)
- вихід з танцювального залу під музичний супровід (марш). .(М.Парцхаладзе «Спортивний марш»)
В основі всього уроку з учнями покладена здоров'я с збережуюча технологія, а також особистісно-орієнтована технологія з диференційованим підходом.
Список Літератури
1. Баглай В. Е.
Этническая хореография народов мира : учеб. пособие / В. Е. Баглай. – Ростов
на Дону : Феникс, 2007. – 405 с. – Серия "Высшее образование". – ISBN 978-5-
222-12186-3.
2. Балет. Танец. Хореография : краткий словарь танцевальных терминов и
понятий / сост. Н. А. Александрова. – Санкт-Петербург : Лань ; Планета
Музыки, 2008. – 416 с. – Серия „Мир культуры, истории и философии”. – ISBN
978-5-8114-0837-5.
3. Барвінок І.
Ти і музика навколо тебе:[особливості формування музично-естетичної
культури молодших школярів у позашкільній роботі] / Барвінок І. // Рідна
школа. – 1999. – № 7/8. – С. 54–56.
4. Бермудес Д. В.
Дослідження інтересу учнів загальноосвітніх шкіл до використання засобів
музичної ритміки і хореографії на уроках фізичної культури / Д. В. Бермудес //
Науковий часопис Національного педагогічного університету ім.
М. П. Драгоманова. Серія 15, Науково-педагогічні проблеми фізичної культури
(фізична культура і спорт) : [зб. наук. пр.]. – Київ, 2010. – Вип. 8. – С. 56–61.
5. Благий А. Л.
Особенности использования хореографии восточных, латиноамериканских и
антильских направлений в танцевальной аэробике / Благий А. Л.,
Тимошенко Н. Н. // Олімпійський спорт і спорт для всіх : тези доп. ІХ Міжнар.
наук. конгр. – Київ, 2005. – С. 545.
6. Боляк А. А.
Передумови впровадження нової спеціалізації „Спортивний хореограф” у
системі підготовки фахівців з фізичної культури / Боляк А. А., КорхЧерба О. В., Серебрянська Е. О. // Слобожанський науково-спортивний вісник.
– 2009. – № 4. – С. 145–147.
7. Бондаренко Л. А.
Методика хореографічної роботи в школі / Л. А. Бондаренко. – Вид. 2-ге. –Київ
: Музична Україна, 1968. – 191 с.
8. Брызгалова Р. М.
Хореографическая подготовка студентов факультета физической культуры на
занятиях по музыкально-ритмическому воспитанию / Р. М. Брызгалова /
2
Физическая культура: воспитание, образование, тренировка. – 2011. – № 2. – С.
11–13.
9. Вашкевич Н. Н.
История хореографии всех веков и народов / Н. Н. Вашкевич. – СанктПетербург :Лань ; Планета музики, 2009. – 192 с. – Серия „Мир культуры,
истории и философии”. – ISBN 978-5-8114-0994-5.
10. Вільчковський Е.
Рух і музика. Ігри під музику для дітей старшої та підготовчої до школи груп
дитячого садку / Е. Вільчковський. – Київ : Музична Україна, 1988. – 37 с.
11. Гарасимчук Р.
Народні танці українців Карпат / Роман Гарасимчук. – Львів : Ін-т
народознавства НАН України, 2008. – Кн. 1. – 608 с. – ISBN 978-966-02-5087-1.
12. Гевара П. Х.
Содержание хореографических элементов в композиции упражнений
спортсменок высокой квалификации в художественной гимнастике : автореф.
дис. ... канд. пед. наук : [спец.] 13.00.04 „Теория и методика физического
воспитания, спортивной тренировки и оздоровительной физической культуры”
/ Гевара Перез Хорхе Энрике (Эквадор) ; Рос. гос. акад. физ. культуры. –
Москва, 1994. – 23 с.
13. Гложик І. З.
Розвиток координаційних здібностей та біохімічні зміни у школярів молодшого
шкільного віку при заняттях хореографією / Гложик І. З., Явдошик А. В. //
Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і
спорту. – 2011. – № 9. – С. 30–34.
14. Головко А. В.
Хореография в современных видах спорта /А. В. Головко // Теория и практика
физической культуры. – 2011. – № 6. – С. 62–64.
15. Данків А.
Корекція адаптаційних можливостей дітей з вадами зору хореографічними
вправами /Данків А. // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична
культура. – Івано-Франківськ, 2006. – Вип. 3. – С. 99–102.
16. Дем'янко Н.
Упровадження хореографічної спадщини Василя Верховинця в педагогічну та
мистецьку освіту / Наталія Дем'янко // Імідж сучасного педагога. – 2012. – № 4.
– С. 48–50.
17. Зайцев Є. В.
3
Основи народного-сценічного танцю / Є. В. Зайцев, Ю. В. Колесниченко. – Вид.
3-тє. – Вінниця : Нова книга, 2009. – 416 с. – ISBN 978-966-382-204-4.
18. Засоби ритміки і хореографії у професійній підготовці майбутнього
фахівця / Ребрина А. А., Павлюк О. С., Ференчук Б. М., Мозолюк О. В.
// Проблеми освіти : наук.-метод. зб. – Київ, 2013. – № 76. – С. 29–34.
19. Зубкова Т. И.
Закон симметрии и его использование в хореографических и гимнастических
упражнениях /Т. И. Зубкова // Теория и практика физической культуры. – 2013.
– № 10. – С. 20.
20. Кізім В.
Хореографічна підготовка як засіб естетичне виховання молодших школярів на
уроках фізичної культури / Вікторія Кізім, Тамара Чернишенко // Фізична
культура, спорт та здоров'я нації : зб. наук. пр. – Вінниця, 2014. – Вип. 18,