Дана музично-літературна композиція присвячується вшануванню Великого Кобзаря. Нестартне бачення цього заходу в тому, що за допомогою умовного вишивання рушника різними за кольорами нитками, а кожна "нитка" - це музичний номер, створюється чудова композиція, поєднана лірикою та музичними творами.
Музично-літературна композиція «Тобі, Тарасе»
Вступ:
Рушник – то символ України, символ гостинності, то оберіг кожної родини.
В народі існує легенда: народилося дитя – мати загортає його в білосніжний рушник, як символ чистоти та ніжності, а далі з роками підростає маля, дорослішає і мати з кожним кроком його, з кожною новою подією вишиває рушник нитками різного кольору.
Сьогодні ми будемо символічно «вишивати» на цьому білому рушнику життя і долю нашого великого поета Тараса Григоровича Шевченка, в знак щирої любові і шани до Великого Кобзаря кольоровими стрічками, кожна з яких має свою символіку.
Пов’язують стрічки Грищенко Анастасія та Бессонова Анастасія. Цей дует солісток-вокалісток виконає пісню на слова Марини Цветаєвої та музику Тамари Гвердцителі «Посвящение женщине».
3. Поєднання червоного та блакитного кольорів – означає вірність та кохання, а в пісні на слова Миколи Юрійчука та музику Василя Михайлюка «Черемшина» - звучать такі почуття, які були притаманні нашому поетові. Тож цими кольорами «вишиває» та виконає пісню солістка-вокалістка – Бондаренко Вероніка.
4. Тема Матері звучить у багатьох творах Шевченка, тому і ми згадуємо ту єдину, хто дарує нам життя і йде із нами із небуття у майбуття у майбуття, а саме – рідну Матір. Ансамбль учнів нашого класу «вишиває» стрічками малинового кольору – символ сердечної теплоти, душевності, щирості, і виконає «Пісню про матір» на слова Бориса Олійника та музику Ігоря Поклада.
5. Зелені стрічки як знак краси та молодості повяже на символічний рушник солістка-вокалістка Бендерська Анна і виконає пісню на слова Віталія Куровського та музику Руслана Квінти «Чекай».
6. Голуба і синя стрічка – це вода та небо, річка. Це символи, що дають силу і здоров’я, гордість, незламність, життєрадісний погляд на світ.
Не виставляти напоказ свої почуття – велике мистецтво. Отже, через багато років ліричний герой залишається таким, як у дитинстві: мужнім, сильним духом, стриманим у виявленні почуттів та емоцій.
Тож наступні стрічки в’яже на рушник солістка-вокалістка Бессонова Анастасія і виконає пісню на слова Юрія Рибчинського та музику Ігоря Поклада «Тече вода».
7. Тарас Шевченко є прикладом мужності, стійкості характеру, сили волі. Це людина з великої літери, про яку прочитає вірш Ліни Костенко «Крила» Мачулка Ангеліна і пов’яже на рушник стрічку фіолетового кольору, як символ мудрості.
8. Доля нам іноді дає щасливі хвилини, а іноді – сумні та трагічні. Людина змушена переборювати себе і долати всі перешкоди, які трапляються в її житті. Тому наступні стрічки – біла і чорна – символи радості і смутку – «вишиє» на нашому рушнику солістка-вокалістка Грищенко Анастасія та виконає пісню на слова сліпого поета-співака Андреа Бочелі та музику Франческо Сарторі «Time to say goodbay», що в перекладі означає «Час сказати – прощай».
9. Останню стрічку оранжевого кольору, що символізує душевність та спокій, пов’яже на рушник солістка-вокалістка Шастун Анна.
Вечір, козаки, сон… Такі знайомі теми з творів Шевченка. Тож зараз для всіх присутніх звучить російська народна пісня «Ой то не вечер, то не вечер…».
10. Символічний вишивали ми рушник,
Де Кобзареві доля і життя переплітались,
Та ось нарешті вишитий рушник
І нам вже час прощатись.
Тобі, Тарасе, шану ми складаєм,
Бо Україну ти прославив навіки,
Хай пам'ять про Шевченка не згасає,
І хай живуть у серці рушники.
До вашої уваги флешмоб «Як у нас на Україні…» у виконанні наших учнів.
Дякуємо за увагу! До нових зустрічей!