Надзвичайні ситуації. Класифікація. Принципи порятунку. Основні положення законодавства України щодо порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях.
Презентація з теми "Надзвичайні ситуації. Класифікація. Принципи порятунку. Основні положення законодавства України щодо порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях" розроблена за програмою МОН України.
Надзвичайні ситуації. Класифікація. Принципи порятунку. Основні положення законодавства України щодо порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях.
Номер слайду 2
Надзвичайна ситуація - порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об`єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом чи іншою небезпечною подією, яка призвела(може призвести) до загибелі людей та / або значних матеріальних втрат.
Номер слайду 3
Види надзвичайних ситуацій. Техногенногохарактеру. Природногохарактеру. Соціальногохарактеру. Воєнногохарактеру
Номер слайду 4
За рівнем надзвичайні ситуаціїрозрізняютьдержавногорегіональногомісцевогооб’єктового. Поширюється на 2 та більше регіони. Поширюється на 2 та більше районів. Поширюється на сусідні території, загрожує довкіллям. Поширюється на об’єкті
Номер слайду 5
Ознаки надзвичайних ситуацій. Людські жертви. Наявність або загроза загибелі людейІстотне погіршення стану людей. Значне погіршення умов життєдіяльності людейІстотне погіршення стану навколишнього природнього середовища. Значні матеріальні збитки
Номер слайду 6
НС техногенного характеру: Транспортні аварії;Пожежі, вибухи, загроза вибухів;Аварії на електростанціях;Аварії з викидом (загрозою) біологічно, хімічно, радіаційно небезпечних речовин;Аварії на комунальних системах життєзабезпечення;Прориви гребель, дамб.
Номер слайду 7
НС природного характеру: Геологічні небезпечні явища (землетруси, зсуви);Метеорологічні небезпечні явища (град, шквали);Морські небезпечні гідрологічні явища (цунамі);Гідрологічні небезпечні явища (повені);Природні пожежі (торф'яні, лісові);Інфекційні захворювання людей;Інфекційні захворювання сільськогосподарських тварин, рослин.
Номер слайду 8
НС соціального характеру: Становище на певній території, що склалося в результаті небезпечного соціального явища і призвело до людських жертв, матеріальним збиткам.
Номер слайду 9
НС воєнного характеру: Пов’язане зі зброєю масового ураження та звичайною зброєю. Колективна агресія,загибель людей, тварин, руйнування міст, сіл,гуманітарна та інфекційна катастрофа.
Номер слайду 10
Основні положення законодавства України щодо порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях.«Стаття 27. Кожна людина має невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави — захищати життя людини»;«Стаття 50. Кожен має право на безпечне для життя й здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди».
Номер слайду 11
Порятунок і захист людей під час надзвичайних ситуацій — головне завдання ДСНС України, яка керується такими основними принципами:- гарантування та забезпечення державою конституційних прав громадян щодо захисту життя, здоров'я та власності;- пріоритетність завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров'я громадян;- максимально можливе, економічно обґрунтоване зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій;- гласність, прозорість, вільне отримання та поширення публічної інформації про стан цивільного захисту, крім обмежень, установлених законом;- виправданий ризик (пригадайте вивчене раніше) і відповідальність керівників сил цивільного захисту щодо забезпечення безпеки під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Номер слайду 12
Принципи порятункузапобігатиуникатидіяти- Знати і дотримуватися заходів безпеки;- Не створювати небезпечні ситуації;- Знати основні правила самозахисту і надання першої допомоги.- Уміти розпізнавати НС та оцінювати ризик; - Діяти так, щоб зменшити ризик потрапляння у НС;- Оповіщувати населення про загрозу НС. - Зберігати спокій під час НС; - Надавати першу медичну допомогу потерпілим;- Допомагати рятувальним службам.