Основні принципи порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях
Практична робота: Опрацювання алгоритму дій при отриманні повідомлень засобів масової інформації про надзвичайні ситуації
Основні принципи порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях.
Номер слайду 2
Ситуаційне завдання
Номер слайду 3
Основними способами захисту у НС є:своєчасне сповіщення людей про загрозу або виникнення НС; укриття населення в захисних спорудах; евакуація з великих міст у заміську зону; своєчасне та вміле застосування людьми засобів індивідуального захисту; медичний захист, який забезпечує медична служба цивільної оборони.
Номер слайду 4
Поміркуйте!
Номер слайду 5
Шляхи оповіщення людей:радіомовлення та телебачення: мобільний зв’язок; гучномовці; сирени.
Номер слайду 6
Захисні спорудиінженерні споруди, призначені для укриття і тимчасового захисту людей, що може виникнути або виникла внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, а також від дії засобів ураження в особливий період.
Номер слайду 7
Евакуація – процес виведення населення з території можливої загрози від катастрофи чи воєнного конфлікту. Евакуація в НС може бути: обов’язкова (виникнення аварії на радіоактивних та хімічних заводах, масові пожежі, землетруси, збройні конфлікти); загальна (можливе радіоактивне та хімічне забруднення чи катастрофічне затоплення місцевості); часткова (для вивезення людей похилого віку або людей з обмеженими можливостями).
Номер слайду 8
Засоби індивідуального захисту –засоби захисту, які використовуються однією людиною. Захисні костюми
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Практична робота: Опрацювання алгоритму дій при отриманні повідомлень засобів масової інформації про надзвичайні ситуації.