Тема: Написання великої букви Ц. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення.
Мета:
Формування предметних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
комунікативної: формування культури усного та писемного мовлення, як засобу вільного спілкування та самовираження; уміння дотримуватись правил поведінки під час роботи в парі; готовність до публічного словесного представлення результату;
вміння вчитися: формування навичок готовності самостійно працювати з новим, доступним за складністю навчальним матеріалом;
соціальної: виховувати охайність, старанність, наполегливість;
здоров’язберігаючої: виховання в учнів особистісних якостей, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я;
соціальної: виховувати охайність та старанність при письмі, інтерес до природи.
Обладнання: мультимедійний комплект, набір карток.
Хід уроку:
І. Організація класу до уроку . Створення сприятливого психологічного клімату уроку.
1.Психологічна настанова.
Продзвенів дзвінок, починаємо урок.
- Який настрій у вас?
Посміхніться до мене! Посміхніться одне одному ! Посміхніться гостям!
2. Вправа « Очікування».
-Яким буде наш урок? Що ви для цього зробите?
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
-Хто вчора приходив до нас на урок?( артисти цирку)
І сьогодні до нас прийшов гість. А хто ви взнаєте відгадавши загадку.
В цирку він смішніший всіх. Тільки згадати залишається,
У нього – великий успіх. Весельчак той як називається?
Давайте з ним пограємось. Він нам приніс гру.
Перебираючи кульки ,скласти слова з написаних на них складів.
Пограємось в групах. ( одна група на дошці).
-Що спільне в цих словах? (буква Ц) -
ІІІ –Основна частина
- Ось у нас виникла проблема. Ми ще не знаємо, як ця буква пишеться. Що ми будемо робити? (будемо вчитися писати велику букву Ц)
- То хто мені сформулює тему уроку? Чого ми повинні навчитися на сьогоднішньому уроці?
- Значить, мета нашого уроку: навчитися писати велику букву Ц.
- А тепер давайте складемо план уроку, визначимо цілі. Як же будемо цього досягати.(Спочатку будемо писати букву; потім писатимемо склади із Ц; слова, писати речення).
- Чи всі слова будемо писати чи якісь особливі? (Особливі, які пишуться з великої букви) .
3. Робота з програмою Розумники.( № 4 – 3,6, 11,13)
4. Робота з цеглинками LEGO.( я включаю Презентацію
( діти викладають букву Ц)
5. Робота за сторінкою зошита( с.35)
Відкриваємо зошити: (діти промовляють вірш).
Учні самі задають один одному запитання по малюнку.
- Кого ви бачите на малюнку?
-Кого подарував дівчинці тато?
-Який вигляд має цуценя?
-Як поставилася до подарунка дівчинка?
-Який настрій у тата? Дівчинки? У цуценяти?
-Чи є у вас хатній улюбленець? Хто саме?
-Як слід ставитися до цієї тваринки?
А у кого кличка тварини починається на букву Ц?
6. Графічний аналіз великої літери « Ц»
.-З яких елементів складається велика рукописна буква Ц?
Чим вона відрізняється від малої літери ц?
-Знайдіть елементи букви Ц на малюнку та наведіть їх .
7. Ознайомлення з конфігурацією великої букви Ц ("це")
- Нагадайте, будь ласка, для чого нам потрібно вчити велику букву Ц?(Відповіді учнів.)
Погляньте на зображення великої букви Ц ("це").
Спочатку дивимось на телевізорі пояснення ,а потім учитель показує зразок рукописної літери.) Велика буква Ц ("це") складається з трьох елементів: двох довгих прямих ліній, з яких перша заокруглюється вгорі, внизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга заокруглюється тільки внизу, і маленької петлі.
- Погляньте уважно, як правильно писати велику букву Ц ("це"): починаємо писати нижче верхньої міжрядкової лінії; ведемо, заокруглюючи, угору до цієї лінії; на відстані, яка дорівнює половині робочого рядка, заокруглюємо праворуч; ведемо довгу пряму лінію вниз на себе до нижньої рядкової лінії; заокруглюємо праворуч і продовжуємо до верхньої міжрядкової лінії; не відриваючи руки, ведемо по писаному вниз на себе від верхньої міжрядкової лінії до верхньої рядкової і далі до нижньої рядкової лінії; торкаючись нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо праворуч угору; закінчуємо писати від другої довгої прямої лінії на відстані, що дорівнює половині робочого рядка, і на його середині; не відриваючи руки, ведемо вниз на себе коротку пряму лінію на відстань, що дорівнює половині висоти робочого рядка; заокруглюємо ліворуч угору до перетину з нижньою рядковою і короткою прямою лініями; закінчуємо писати трохи вище нижньої рядкової лінії. Пишемо під рахунок: і-раз-і, два-і, три-і. (Учитель демонструє написання літери на дошці.
Пишемо в повітрі за телевізором.
Письмо букви у робочих рядках зошита.
8.Фізхвилинка. Абетка.
9. Продовження роботи в зошиті.
Письмо складів із великою буквою «Ц».
Списування речення.( Обговорення написання).
10. Робота в парах. ( Скласти речення з слів).
Запис речення в зошити.
-Про що ви дізналися з цих речень?
11. Пальчикова гімнастика»Сонечко».
12. Робота за малюнком.
- Чим зайняті діти на малюнках ?
-З яким настроєм вони годують тваринок?
- На порожній плашці намалюйте тваринок , яких маєте вдома, або про яких ви мрієте. Зафарбуйте малюнки.
ІV . Заключна частина
1. Гра «Так чи ні». Відповідаємо цеглинками.
Ø Слово «співаю» має шість звуків.
Ø Слово «Юрко» потрібно писати з великої літери.
Ø Слово «Яблуня» має три склади.
Ø У слові «синю» буква «ю» позначає 2 звуки.
Ø У слові «Юля» буква «Ю» позначає 2 звуки.
2. Робота в групах. Складання діаграм.
— Побудуйте багатоповерхівку зі слів, у яких є буква Ц.
Потім діти порівнюють свої багатоповерхівки.
V.Підсумок уроку.
1. - Яку букву навчилися писати на уроці?
Навіщо потрібна велика буква?
Які звуки позначаються буквою ц ("це") на письмі?
- Які слова з буквою ц ("це") запам'ятали?
- Що сподобалося на уроці?
2. Рефлексія. ( Світлофор)