Виховний захід
« Народна пісня - душі криниця »
Підготувала вчитель музичного мистецтва КЗ"ШИРОКІВСЬКА ШКОЛА № 1 ЗСО" Фесенко надія Миколаївна.
смт ШИРОКЕ 2018рік.
Епіграф:
Ні в якій іншій країні дерево народної поезії не дало таких величезних плодів, ніде дух народу не виявився в піснях так жваво й правдиво, як в українців... Справді, народ, який міг співати такі пісні і милуватися ними, не міг стояти на низькому рівні освіти. Ф. Боденштедт, німецький перекладач і упорядник, зб. «Поетична Україна» (Штутгарт, 1945)
1учень. Мила серцю пісня українська! Жартівлива, радісна, сумна… Ти в моїй душі живеш з дитинства, Наче казка - дивна й чарівна.
2 учень. Колискову, що співала мати, Чую я крізь далі голубі… Ти завжди зі мною – в будні, свята, Ти розрада в смутку і журбі.
3 учень. Вся історія мого народу Раптом оживає у тобі: Віковічне прагнення свободи, Дух палкий, незламний в боротьбі.
4 учень. Ти даруєш щем і насолоду, Щирі, неповторні почуття, І несеш від роду і до роду
Життєдайне полум’я буття.
У народі говорять, що пісня – душа народу. Коли людина співає, то співає її душа, серце. А якщо немає пісні на вустах, тоді на них сідає туга, жаль та страх.
Ведучий. Яке ж це диво – народна пісня. І яку владну силу таїть в собі. Минають віки, а народна пісня залишається
1учень.Народна пісня зоряно, незгасно
1учень.Такого сплеску в музиці і слові,
що так хотіла бачить юнака. Мати й дитя – це найпрекрасніший образ людської духовності.
Мати й дитя – це найпрекрасніший образ людської духовності.
Хіба щось є прекрасніше у світі, Як молодая матір і дитя! Відразу й сонце яскравіше світить, І зміст такий високий у життя!
Вона маленьке тільце притискає, В очах вогонь любові аж іскрить! Із немовлям так ніжно розмовляє, Із ним не розлучається й на мить.
Дитя і мати — таїна одвічна! Саме життя — як Небо і Земля! І доброта, й краса, і радість вічна, Тривога й щастя — Матір і Дитя!
( Надія Красоткіна) Гойда, гойда-гой, ніченька іде, Діточок малих спатоньки кладе. Під вікном тремтить вишенька мала, В хатку проситься, бо прийшла зима. Під вікном тремтить вишенька мала, В хатку проситься, бо прийшла зима.
Гойда, гойда-гой, очка заплющи, В сні щасливому зогрієшся ти. Йди до хлопчика, люба вишенько, В колисочці вам буде тепленько. Йди до хлопчика, люба вишенько, В колисочці вам буде тепленько.
Гойда, гойда-гой ніч прийшла до нас, Діточкам малим спатоньки вже час. Рости, хлопчику, з вишенькою враз, Хай не скупиться доленька для вас. Рости, хлопчику, з вишенькою враз, Хай не скупиться доленька для вас.
( Гойда, гойда-гой виконує Ніна Матвієнко)
«Добрий сміх, гарне почуття гумору є показником духовного здоров’я людини. Вміння сміятися над всілякими егоїстичними проявами в собі — це необхідний елемент розвитку на всьому протязі духовного шляху людини.» Лайтман М.
Чарівна й світла українська пісня… Де українець, там і пісня є. Протяжна і сумна, аж серце тисне, У пісні тій усе життя моє
В ній тихі й славні українські ночі, Безмежний простір, сині небеса… І до роботи рученьки охочі, Палке кохання і п’янка краса.
У пісні туга і любов безмежна, Та сподівання вилите сповна. І думки спалах, почуття бентежне, Надія світла, щира і ясна.
У пісні мрія і душа народу, І вільна воля, злет у небеса. І боротьба одвічна за свободу, У нашій пісні радість і краса.
Над цілим світом хай вона лунає, Бентежить душі і палкі серця… Без пісні українця не буває, Вона від роду з нами й до кінця…
(Надія Красоткіна ) Зорепадом летять роки У минуле, у віки. Шлях, що пройдено не пройдеш, Що минуло не вернеш. Тільки пісня нам зупинить час, Що так біжить від нас. Тільки пісня нам поверне знов Нашу юність і любов.
Нам дано будувать мости У незнанії світи. І додому, де вірно ждуть Довгих років, довга путь. Тільки пісня у чужім краю Здолає сто доріг. І кохану нагада твою, І далекий твій поріг.
Зорепадом летать роки У майбутнє і віки. Серед радощів і біди З нами пісня назавжди. Тільки пісня поміж тисяч мрій Поведе до майбуття. Пісня – матір щастя і надій. Без пісень нема життя. |