Традиції та обряди
У різних народів свою спадщину і звичаї, сформовані впродовж століть або навіть тисячоліть. Звичаї – це обличчя народу,
глянувши в яке ми відразу можемо дізнатися, який це народ.
Звичаї – це ті не писані правила, яким люди йдуть повсякденно в своїх найменших домашніх турботах і найбільш важливої суспільної діяльності.
З незапам’ятних часів було трепетним ставлення до традицій.
Навіть після прийняття християнства українці зберегли багато своїх народні старовинні звичаї, тільки об’єднавши їх з
релігійними. І сьогодні, через тисячі років, вже непросто виявити грань, де звичаях закінчується стародавня культура, а де починається християнська.
П'ята пора року або карнавал по- німецьки!
Звідки ноги ростуть?
Карнавал - це язичницька традиція прощання із зимою і вітання весни (німецький Фашинг - аналог православної Масниці, хоч опудало німці і не палять), історія якої сягає корінням у Середньовіччі.
Письмово вже в XIII столітті зафіксовані карнавальні процесії Мюнхена з обраним королем дурнів! Однак ні католицької, ні протестантської церкви було не до душі настільки улюблені народом «свято дурнів», а заборонити традиційні гуляння було вже неможливо, тому духовенство позначило його як «свято перед постом» і «прощання з м'ясом».
.
Відчуваєте, у повітрі вже пахне весною, а це означає, що в Британії незабаром почнеться низка свят.
Весною є кілька свят, які важливі в культурі Британії та Ірландії, про них ми поговоримо нижче.
День Святого Патріка (St. Patrick’s
Day)
17 березня у Північній Ірландії неробочий день, хоча свято має релігійне значення. Цього дня прийнято поминати покровителя країни та відвідувати церковні служби. У великих містах проводять ходи, молодь організовує вечірки.
Марді Гра (фр. Mardi gras, букв. - "жирний вівторок") - вівторок перед Попільною середою і початком католицького Великого посту,
останній день карнавалу. Свято, яке знаменує собою закінчення семи "жирних днів" (аналог
Всеїдного тижня). Жирний вівторок має на увазі собою останню ніч до початку посту.
Історія. Католики багатьох країн світу - зокрема,
Франції, Чехії, Бельгії, США - перед початком
Великого посту відзначають свято Марді Гра.
Стрітення Господнє: історія
Це день, коли віряни вшановують свята зустріч Ісуса Христа, Сина Божого, з народом. Адже саме цього дня, згідно з церковними переказами, Діва Марія та Йосип принесли новонародженого до храму, щоб подякувати Господу. Це день, коли віряни вшановують зустріч Ісуса Христа, Сина Божого, з народом. Адже саме цього дня, згідно з церковними переказами, Діва Марія та Йосип принесли новонародженого до храму, щоб подякувати Господу. .
Як ще називають Стрітення Господнє і чи існувало це свято в дохристиянські часи
Стрітення святкували в Україні ще в дохристиянські часи.
Тоді свято носило назву Громовиця, Стріщення, Зимобір Існувало повір'я, якщо ввечері потепліло, отже, виграло літо і воно залишиться вже до наступної зими.
Коли на територію України прийшло християнство, свято Стрітення Господнього вплелося у народні вірування. З'явилися нові традиції. Так, зокрема цього дня віряни обов'язково йдуть до церкви. Що освячують на Стрітення Господнє? Зазвичай святять воду і свічки. Останні називають "громичними". Їх заведено запалювати під час грози, щоб вберегти своє життя і худобу.
.