Цікава розробка уроку "Здоровий спосіб життя"
Тема: Здоровий спосіб життя: секрети довголіття та щастя
Цілі:
Навчальна: Ознайомити учнів з складовими здорового способу життя.
Навчити учнів робити свідомий вибір на користь здоров'я.
Розширити знання про фактори, що впливають на здоров'я.
Розвиваюча: Розвивати критичне мислення, аналітичні здібності.
Вміння працювати в команді. Творчі навички.
Виховна: Виховувати бережливе ставлення до свого здоров'я. Прагнення до саморозвитку та самовдосконалення. Відповідальність за свої дії.
Тип уроку: урок-дослідження
Методи: Інтерактивні
Творчі
Проблемні
Обладнання:
Презентація
Роздатковий матеріал
Дошка/фліпчарт
Кольорові маркери
Музичний супровід
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Привітання,
Емоційне налаштування
Мотивація
Гра «Коло друзів».
Діти стають у коло, передають один одному яблуко і говорять добрі слова: радий тебе бачити, ти сьогодні, як сонечко, у тебе гарні очі, ти хороший учень, ти добрий товариш і т.д.
Після цього складають руки у «Пірамідку добра», говорячи при цьому: «Всім доброго дня».
А зараз ми переходимо до конкурсів . Увага! Найважливіша умова : при першому зауваженні до поведінки учасників команді знімають журі 1 б.
При другому зауваженні - 3 бали.
Дві команди
1)Вітамінки.
2)Енерджайзери
ІІ. Актуалізація опорних знань
1 конкурс для команд . «Здоров’я – найцінніший скарб» Команди отримують питання,одержують завдання . Час на вирішення всіх питань 1 хв. Вам потрібно відповісти на питання. Умова : відповідають на ці питання 4 учасники команди.
Що таке здоров'я?
Чому воно важливе для людини?
Що впливає на наше здоров'я?
Здоров’я – найцінніший скарб так чи ні.
Молодці, а зараз ми переходимо до 2 конкурсу.
2. конкурс Вправа "Асоціації":
Записати на дошці слово "здоровий учень" і попросити учнів назвати слова, які асоціюються у них з цим поняттям.
Чимбільше слів називає команда,тим більший бал.
1 хв і хто готовий йде до дошки.
1 учасник з команди захищає ,
ІІІ. Подорож до країни Здоров'я
3 конкурс капітанів : Запропонуйте основні складові здорового способу життя
(Не менше трьох)
Ознайомлення з основними складовими здорового способу життя:
Правильне харчування
Фізична активність
Загартовування
Режим дня
Відмова від шкідливих звичок
Психологічне благополуччя
Час: 1 хв. Капітанам потрібно пояснити складові здоров’я.
А паралельно учасникам команд завдання:
Питання Вітамінкам: Пояснити вислів «Хворобам- бій»,
Енерджайзерам «Імунітет – наш щит».
Команди відповідають , а тоді капітани пояснюють свої питання.
4. Інтерактивна вправа: Розсортуй їжу
"Корисні та шкідливі продукти": розподілити продукти на дві групи.
На одному столі є корисні і шкідливі продукти по команді розділити
1 команда вибирає тільки корисну їжу і переносить на інший стіл
2 команда – шкідливі.
Умова стають команда 1 і 2 стають в один ряд і можна переносити тільки по одному продукті на стіл .
На швидкість …,
Творче завдання для команд
:Скласти пісню про здоровий спосіб життя і заспівати(може бути і реп)
Час: 3 хв.
Поки команди складають пісню, а зараз завдання для вболівальників
Для вболіваньників
"Розгадайте секрет": розкрити таємниці довголіття та щастя.
Запропонуйте свої ідеї для того щоб прожити 100 р. і бути щасливими.
Ваші бали додаються команді за яку ви вболіваєте.
Скласти рецепт корисного блюда і пояснити чому воно корисне.
Час: 2хв.
А зараз наступний конкурс :
Фізкультура – шлях до здоров’я.
Команда готує розминку і всі мають синхронно повторити .
Час підготовки 1 хв.(можна і з музикою)
Яка команда краще проведе розминку отримає більше балів.
А зараз ми переходимо до домашнього завдання команд,які мали придумати і відворити сценку «комікс про шкідливі звички».
І як подолати. В сценці має бути відображено.
Чим більше буде задіяно учасників команди, тимбільше балів.
А зараз пограємо в гру "Вірю - не вірю":
Учні по черзі говорять твердження про здоров'я, інші повинні визначити, чи воно вірне.
1. Вірю: Щодня рекомендується випивати 2 літри води.
2. Не вірю: Сніданок - найважливіший прийом їжі протягом дня.
3. Вірю: Регулярні фізичні вправи протягом 30 хвилин щодня роблять людину здоровішою.
4. Не вірю: Для схуднення потрібно повністю відмовитися від цукру.
5. Вірю: Засмага на сонці корисна для здоров'я.
6. Не вірю: Щоб добре висипатися, потрібно спати 8 годин щодня.
7. Вірю: Стрес негативно впливає на здоров'я.
8. Не вірю: Вживання вітамінних добавок може повністю замінити здорове харчування.
9. Вірю: Алкоголь у помірних кількостях корисний для здоров'я.
10. Не вірю: Щоб бути здоровим, потрібно повністю відмовитися від м'яса.
11. Вірю: Регулярне медичне обстеження - важливий фактор для збереження здоров'я.
12. Не вірю: Всі люди повинні дотримуватися однієї і тієї ж дієти для збереження здоров'я.
13. Вірю: Здоровий спосіб життя може допомогти людині жити довше.
14. Не вірю: Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, ніколи не хворіють.
15. Вірю: Здоровий спосіб життя робить людину щасливішою.
16.Не вірю: Дуже корисно пити холодні газовані напої.
Молодці!А зараз у нас конкурс :
Конкурс «релакс»
3 учасники команди
Дві команди починають виконувати вправи одночасно.
На старт.Увага.Почали
Відеоролик «Я дбаю про своє здоров’я» (Захист відеороликів)
Вправа «Розвідник»
3 учасники з кожної команди отримують маршрут для знаходження предмету,який не має бути в школі і є шкідливим для здоров’я.
Якщо знайдете предмети,то маєте зразу зателефонувати за номером:
095757787.
А іншим 3 учасникам надається питання : Як надати першу допомогу
«Перша допомога»
1.при забої коліна ,
2.при порізі вказівного пальця.
Пояснити надання першої допомоги в правильній послідовності.
Поки команди готуються
ДЗ:
Створити плакат про здоровий спосіб життя.
Вправа "Моя формула здоров'я":
Учні записують, що вони можуть зробити для збереження та зміцнення свого здоров'я.
V. Підсумок уроку
Рефлексія:
Що нового ви дізналися на уроці?
Що вам сподобалося найбільше?
Які висновки ви для себе зробили?
А зараз до слова запрошуємо журі для озвучення результатів команд.