Народні та хореографічні візерунки

Про матеріал
Конспект уроку для уроку НУШ, містить опис цікавих та змістовних інтерактивних врав, посилання на інтерактивні матеріали
Перегляд файлу

Нова українська школа.

Конспект уроку з музичного мистецтва до кейсу «Скажи «НІ!» шкідливим звичкам» (галузь фізична культура) за підручником «Мистецтво. 5 клас», автори О. Гайдамака, Н. Лємешева

 

березень 2023 року

 

Урок № ___

 

Розділ ІІ. Взаємодія і синтез мистецтв

 

Тема року: Види і мова музичного і сценічного мистецтв.

 

Назва уроку: Народні та хореографічні візерунки (продовження.)

 

Мета:

продовжити знайомство учнів з мистецтвом хореографії;

створити умови для виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвитку мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб;

сприяти формуванню системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв;

дати завдання для розвитку сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ, художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу;

стимулювати здатність учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації;

спонукати до потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

 

Очікувані результати:

Учні:

  • вирізняють і характеризують засоби виразності хореографії у створенні танцювальних образів;
  • виявляють старанність  при виконанні пісні, активність в її інсценізації;
  • беруть активну участь в обговоренні творів мистецтва;
  • виявляють власне ставлення до хореографічних образів.

 

Обладнання: мультимедійна презентація..

 

Хід уроку

 

ОК (організація класу) 

  • Музично-ритмічна вправа «Веселий ритм»
  • Емоційне  налаштування на урок (слухання вірша) Надія Красоткіна «Танець» (у додатку)

 

МНД (мотивація навчальної діяльності)

  • Вправа «Що я роблю під музику?»

 

АОЗ (актуалізація опорних знань) –

  • Вправа «Хореографічні візерунки»

 

Тип уроку

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

  1. Робота з підручником.
  2. Історичний екскурс  «Зв’язок хореографії та народного танцю»
  3. Вправа «Трибуна думок»
  4. Рубрика «Нове та цікаве»
  5. Словникова робота «Хмаринка слів»

 

Хвилинка відпочинку

  • Виконуй разом з учасниками флешмобу танцювальні рухи.

 

  1. Вправа «Незакінчене речення».
  2. Дослідження.
  3. Художня творча діяльність «Я – артист».
  • Розспівування.
  • Спів.

 

Підсумок. Домашнє завдання.

 

Рефлексія

  • Вправа «Запитання від віртуального друга»

 

Самооцінювання

  • Оціни свою роботу за допомогою танців

 

ДОДАТКИ

 

ОК (організація класу) 

 ...А танець нас завжди мобілізує,

Дає наснагу, силу до життя.

Душа, як тільки музику почує,

Танцює аж до самозабуття...

Й летить увись захоплено до мрії,

І до людей несе любов палку.

Збуваються всі сподівання і надії,

Як серце чує музику дзвінку.

У танці сила, радість, щастя жити,

Краса, натхнення, світлі почуття...

Ми теж красу покликані творити,

Бо танець і для нас — це є життя!

                                        Надія Красоткіна

 

МНД (мотивація навчальної діяльності).

      А чи любиш ти танцювати й рухатися під музику?

      https://www.mentimeter.com/app/presentation/alfyuasfrzf3rk33ysknvatch7vooog1/xuxt4ojxd4bb/edit

      Напиши, що ти любиш робити під музику?

Завдяки танцю ми виражаємо свої емоції, підтримуємо фізичний стан і просто отримуємо задоволення. А ще – наслідуємо, зображуємо, малюємо рухами різні образи.

 

АОЗ (актуалізація опорних знань).

 

Тип уроку

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

  1. Робота з підручником: ілюстрації  с.98.

 

  1. Історичний екскурс  

Про те, що більшість популярних нині танців сягають своїм корінням народного мистецтва та нагадують фізичні вправи.

        А які фізичні вправи ви розгледіли в танцях? Наведіть приклад показуючи вправу та називаючи танець.

 

  1. Вправа «Трибуна думок»

      Які танці ви впізнаєте на фото? Чому ?

      Які засоби виразності графіки, живопису і скульптури застосували

      художники та художниці для передачі руху й характеру танців?

 

Сприймання творів образотворчого мистецтва.

 

 

 

  1. Рубрика «Нове та цікаве»

Перегляд відео https://docs.google.com/file/d/1yhBCVJEqjD83slP6MOgiDggu7LWLH9Cf/preview Riverdance  (ірландське шоу Майка Флетлі) та https://docs.google.com/file/d/1NU0xcfbgWRQygKzHAn0jWS-GceqQ8Obx/preview - Рафаель Кельн та Анна Льоренте. Болеро Kris Kross

 

  1. Словникова робота «Хмаринка слів»

З хмари слів зібрати визначення «флешмоб».

https://wordart.com/vkt181z4lnjg/word-art

 

Сприймання творів мистецтва

Kris Kross «Назад у майбутнє» https://docs.google.com/file/d/1OqgrTKIiNlwOPdBy_GeXo1uVtSlk8ANv/preview

Яку історію «розповіли» тобі учасники та учасниці танцювального колективу?

 

  1. Вправа «Незакінчене речення».
  • У переглянутих танцях я відчув емоції …..
  • Переглядаючи відео я побачив наступні образи….
  • Нам продемонстрували наступні танці ….
  • Рухи танцівників нагадували наступні фізичні вправи …

Сучасна хореографія «говорить» мовою класичного танцю (балету), сучасного танцю, хіп-хопу, брейк-дансу, народного танцю. Хореографія потрібна для постановки виступів у деяких видах спорту (матеріал кейсу) , наприклад, художній гімнастиці, фігурному катанні чи синхронному плаванні, створення флешмобів тощо.

 

Хвилинка відпочинку

Виконуй разом з учасниками флешмобу танцювальні рухи. Під музичний супровід створіть хореографічні імпровізації.

Наталія Валевська «Мир над Україною». Флешмоб https://cutt.ly/NTKQnQA  

 

 

  1. Дослідження

Обговорення поняття «імпровізація» в різних видах мистецтва.

 

  1. Художня творча діяльність «Я – артист»

 

Підсумок. Домашнє завдання.

Завдання за вибором:

-          Пригадай мультфільми чи кінофільми, де герої танцюють.

-          Більше рухайся, підтримуй своє здоров’я.

-          Організуйте у класі флешмоб на улюблену музичну композицію.

 

Рефлексія

  • Вправа «Запитання від віртуального друга»

-          На уроці я дізнався / дізналася, що ...

-          Вдома розповім про ...

-          Я навчився / навчилася ...

-          Я хотів би / хотіла б навчитися ...

 

Самооцінювання

  • Вправа «Танець відчуттів»

Оціни свою роботу за допомогою танців

      Гопак: на уроці було все зрозуміло

      Полька: треба повторити

      Вальс: було не все зрозумілим

      Степ: нічого не зрозуміло

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
Додано
17 травня 2024
Переглядів
377
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку