Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Народний календар та пов’язані з ним прикмети

Про матеріал
Народний календар – перелік прикмет на кожен день і пов’язана з ним народна мудрість, де використано власні імена. Народний календар мав практичне застосування і багато в чому впливав на господарську діяльність селян-хліборобів
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗОШ І –ІІІ ступенів №7 м.Фастів Архипова Л.Д Народний календар та пов’язані з ним прикмети

Номер слайду 2

Народний календар Народний календар – перелік прикмет на кожен день і пов’язана з ним народна мудрість, де використано власні імена. Народний календар мав практичне застосування і багато в чому впливав на господарську діяльність селян-хліборобів

Номер слайду 3

Весна Якщо на Вiднайдення (9 березня) падає снiг – Пасха буде холодною. Якщо буде сухо – на Пасху дощ. Яка Євдокiя (14 березня), таке буде i лiто. Яка погода на Пущення, така буде i на Пасху, а яка на Пасху, то така i на всю осiнь. Яке Благовiщення (7 квiтня), така i Пасха. Яка погода на Гавриїла (8 квiтня), такою буде i 8 жовтня. Як на Мокiя (24 травня) дощ – на мокре лiто. Якщо на Трiйцю йтиме дощ, то дощитиме до кiнця мiсяця.

Номер слайду 4

Лiто Коли на Петра (12 липня) сльота, буде цiле лiто багато болота. Якщо на Петра спека – на Рiздво мороз. Якщо на Мокрини (1 серпня) дощ з ранку – буде дощовим вересень, на обiд –буде сльотавим жовтень, увечерi – буде мокрим листопад. Коли на Успiння праведної Ганни (7 серпня) ранок холодний – зима буде люта. Якщо сонячно i тепло – зима морозна, але спокiйна, якщо дощ – зима снiгова i мокра. Якщо на Михея (27 серпня) буря – буде сльотавий вересень.

Номер слайду 5

Осiнь Яка погода на Кiндрата (4 жовтня), така буде чотири тижнi. Якщо снiг на Богослова (9 жовтня) – зима ляже на Михайла (21 листопада). Яка погода на Покрову (14 жовтня), такою буде зима. Якщо на Покрову не випав снiг, то не буде його аж до сiчня. Якщо на Покрову сухо i тепло – зима буде пiзньою.

Номер слайду 6

Осiнь На Дмитра (8 листопада) без снiгу – зима ще не скоро. Якщо ж на Дмитра випав снiг, то на Введення (4 грудня) буде снiгу по колiно. Як вiтер на Кузьми-Дем'яна (14 листопада), то буде зима санна. Якщо на святителя Iоанна Милостивого (25 листопада) йде дощ чи снiг, то буде ще тепло аж до Введення (4 грудня).

Номер слайду 7

Зима Коли на Фекли (3 грудня) снiг, то 3 червня буде дощ. Якщо на Введення (4 грудня) випаде снiг, то розтане. На Введення мороз – всi свята зимовi будуть з морозами. Якщо на Митрофана (6 грудня) пiвнiчний вiтер i снiг, то 6 червня буде такий же вiтер i дощ. Який день на Юрія (9 грудня) – така й зима. .

Номер слайду 8

Зима Якщо на Меланiї (13 сiчня) вiтер вночi з пiвдня – на тепле лiто. Якщо на Водохрещi (19 сiчня) погода ясна й погожа - на посушливе лiто. Якщо на преподобного Григорiя (23 сiчня) є iнiй на скиртах – лiто буде мокрим. Коли ж багато iнею на деревах – на сухе i тепле лiто. За погодою перших дванадцяти днiв, що йшли за днем Спиридона (26 грудня), дiзнавались про погоду кожного з 12 мiсяцiв наступного року: погода 27 грудня свiдчила про погоду на сiчень, погода 28 грудня – про погоду лютого, 29 грудня – про березень i т.д.

Номер слайду 9

Зима Якщо на Тетяну (25 сiчня) iде снiг – лiто буде дощовим. Якщо на преподобного Павла Фiвейського (28 сiчня) вiтер, то буде рiк сирим. Яка погода на Макарiя (1 лютого), таким буде цiлий лютий. Яка Оксана (6 лютого) – така й весна. Добре, якщо на Стрiтення (15 лютого) до обiду iде снiг, а пiсля обiду морозно i ясно, то i лiто буде добрим

Номер слайду 10

ppt
Додано
9 серпня 2019
Переглядів
163
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку