Народний танець займає значне місце в хореографії. Кожна нація через симфонію рухів тіла намагається передати свій дух, ідентичність та своєрідність національних традицій і обрядів.
Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 6
Мелітопольської міської ради Запорізької області
«Народний танець»
Підсумковий урок для 7 класу
Підготувала та провела:
вчитель хореографії
категорії «спеціаліст»
Лебединець Людмила Олексіївна
2019 р.
Тема: Підсумковий урок з народного танцю для учнів 7 класу
Мета:
- ознайомити з різновидами народних танців,
- навчити вільно оперувати набутим досвідом,
- закріпити уміння і навички виконання танцювальних рухів,
- розвивати вміння розпізнавати стилістичні особливості танцювального мистецтва,
- прищепити відчуття власної національної приналежності,
- виховувати почуття патріотизму, національної свідомості, любові до народу.
Мотивація: необхідність знань і вмінь при виконанні заданих рухів, музичність, артистизм та виконавську культуру.
Тип уроку: показовий.
Обладнання: музичний центр, фотопрезентація, живий супровід .
Етапи заняття:
- Підведення підсумків
- Оцінювання знань дітей
Хід уроку
Вхід учнів до класу під музичний супровід.
І. Організаційний момент:
- шикування учнів біля станка;
- привітання (уклін в українському характері).
ІІ. Підготовча частина. Мотивація до навчання.
Вступне слово вчителя.
Народний танець займає значне місце в хореографії. Кожна нація через симфонію рухів тіла намагається передати свій дух, ідентичність та своєрідність національних традицій і обрядів. Національна культура діє як природній фактор, зберігає і накопичує енергію своєї нації, яку потім передає через танцювальні рухи, костюми.
Саме завдяки народному танцю діти передають свої емоційні враження від навколишнього світу, дізнаються про історію та давню етнічну культуру кожної нації, її самобутність, збагачують свій духовний світ, розвивають власний національний потенціал, підтримують зв'язок поколінь, популяризують національне хореографічне надбання у світі.
Народний танець не лише розвиває, збагачує, а й гуртує його виконавців. Тому більшість танців виконувались колективно, об’єднуючи громади, групи. З прадавніх часів до сьогодення дійшли обрядові, ритуальні хороводи, танці – ігри. Музична культура українців надзвичайно багата жанрами, стилями, ритмомелодикою. Але це лише збагачує нашу національну культуру, патріотичне почуття, формує новий тип українця.
Тож серед народних танців світу українські посідають гідне місце, виводячи нашу націю на світовий рівень культури.
ІІІ. Оголошення теми уроку
IV. Практичний показ основних елементів народного танцю:
І. Екзерсис біля станка:
- Plie (в українському характері)
- Battement tendu № 4 (в українському характері)
- Battement tendu № 2 (в польському характері)
- Battement tendu gete (в характері італійського танцю «Тарантела»)
- Battement tendu № 3 (в солдатському характері)
- Rond de gambe, rond de pied ( в польському характері)
- Flic-flac, pas tortille, качалочка ( в матроському характері)
- Вистукування ( в гуцульському характері)
- Вистукування ( в іспанському характері)
- Battement developpe (в угорському характері)
- Flic-flac ( в циганському характері)
- Grand battement gete (в українському характері)
ІІ. Перехід на середину залу (в україському характері):
ІІІ. Техніка по діагоналі:
ІV. Техніка посеред залу («оберти», «трюки»):
V. Закріплення отриманих знань .
Метод «Мозговий штурм»
Зверніть увагу на екран. Перед вами з одного боку назви танців, з іншого народності. Знайдіть правильну відповідь до якої народності належать данні танці.
Краков’як |
Українська |
Хора |
Італійська |
Посадобль |
Угорська |
Лавоніха |
Молдовська |
Тарантела |
Білоруська |
Гопак |
Іспанська |
Летка -енка |
Єврейська |
Лезгинка |
Фінська |
Хава Нагіла |
Грузинська |
Чардаш |
Грецька |
Сиртакі |
Польська |
Танцювальні етюди.
- Білоруська полька
Полька полечка трасуха,
Не чужая, нашая!
Між Літвой і Украінай,
Полька білоруська!
Музико, ти неначе Молдовське полісся,
То звеселяєш, то хвилюєш нас.
Звучить вона, мов пташка світанкова,
Що гордо лине в свій стрімкий політ.
Ах, Тарантела, ну, Тарантела,
Ти Тарантела - танець такий.
А якщо не знаєш, ти з ним втратиш
з ним втратиш сон і спокій свій.
О, пасадобль! .. Він незрівнянний! ..
Красивий в рухах no comment! ..
Захоплення рвати завжди здатний
Будь вам скаже конкурент.
Хава Нагіла, хава нагіла
радість розкрила
Наші серця.
Хава Нагіла, хава нагіла
щастя панувало
Щоб без кінця.
Український танок – це не просто танок,
Це – культура і гордість народу!
Це – широка душа і мистецький вінок,
Цьому Роду– нема переводу!
VI. Підсумок уроку.
Танець – це польова квітка. Його створила сама природа. Де є відповідний грунт, там він народжується і проростає. Створена мистецтвом ідеальна краса народжує в людині благородні наміри до самовдосконалення.
Танець – є почуттів і емоцій палітра –
Показати можна все, що на серці приховано!
Танець – тіла є особливий мову –
Розповість про те, до чого кожен звик!
Про танці можна розмірковувати нескінченно,
Але танець – є життя, і так буде вічно!
Дякую за урок!
Література
1. Ельяш Н. Образы танца «Исскуство» М. 1970.
2. Захаров Р. Искусство балетмейстера – «Искусство» М. 1954.
3. Новер Ж.Ж. Письма о танце и балетах. С. 91.
4. Захаров Р.В. Записки балетмейстер М. 1976. 181 с.
5. Захаров Р. Сочинение танца – «Искусство» М. 1983 . 10-12 с.
6. Смирнов И.В. Искусство балетмейстера – Просвещенике М. 1986 г. 110-115 с.
7. Боримська Г.В. Самоцвіти українського танцю – “Мистецтво” К. 1974. 135с.