9 клас
Урок № 7
Тема: Насичені й ненасичені, концентровані й розведені розчини.
Мета:
Матеріали та обладнання: Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, робочі зошити, ручки, підручники, схеми.
Очікувані результати: На кінець уроку учні:
Компетентності: спілкування державною мовою (формулювати відповідь на поставлене запитання, робити висновки, класифікувати розчини), математична компетентність (використовувати логічне мислення, під час класифікації та порівнянь розчинів), основні компетентності у природничих науках (виконувати завдання на засвоєння основних понять теми), екологічна грамотність і здорове життя (учні уявляють, чим шкодять розчини з високою концентрацією),
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап уроку
Вчитель вітається з учнями, записує відсутніх до журналу.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Гра «Загадковий дует»
Учні виходять до дошки парами. Кожному з них на спину прикріплюється папірець з певним терміном, з яким саме – учень не бачить. Потім він розвертається так, щоб другий учень і клас мали змогу прочитати термін.
Прочитавши термін, учень пояснює його значення, не називаючи саме слово, а учень з папірцем на спині повинен відгадати, про який термін йдеться. Якщо пояснення терміна було невдалим і, відповідно нерозгаданим, на допомогу приходить клас. Гра продовжується, доки не будуть розгадані всі терміни.
Терміни з попередньої теми:
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
Вчитель записує тему на дошці, називає мету уроку разом з учнями.
ІV. Мотиваія навчальної діяльності.
Вам уже відомо, що у воді розчиняється безліч речовин.
· Чи всі речовини розчиняються?
· Які чинники впливають на розчинність речовин?
· Як класифікують розчини в залежності від кількості в них розчиненої речовини?
Ці питання ми розглянемо стогодні на уроці.
V. Вивчення нового матеріалу
VI. Систематизація та узагальнення знань
Завдання 1. Запропонуйте способи перетворення насиченого розчину в ненасичений.
- додати води;
- нагріти.
Завдання 2. Запропонуйте способи перетворення ненасиченого розчину в насичений
- додати цукру;
- охолодити;
- випарувати воду.
Учні діляться думками, наводять приклади способів перетворення речовин.
VII. Застосування засвоєних знань, умінь, навичок
VIII. Підсумок уроку
Отже, «Який висновок ми можемо зробити з цього уроку?”
IX. Повідомлення домашнього завдання