Над проектом працювали учні 9 класу. Вони досліджували вплив вологості повітря на здоров'я людини. Для того, щоб зрозуміти вплив вологи на організм, учні проводили досліди.
Вступ: Роль повітря у житті людини, газообмін у легенях і тканинах. Чим шкідливе сухе повітря?Норми відносної вологості повітря. Функція рослин у побуті. Рослини збагачують середовище киснем, даючи змогу дихати. Роль кімнатних рослин у підвищенні вологості повітря. Вплив побутових приладів на пересушування повітря. Пристрої для його зволоження. Провітрювати та освіжувати повітря в міру. Негативні наслідки надмірного зволоження приміщень. Проведення досліджень. Висновки. План:
Молекули кисню, що надійшла в кров, взаємодіють з гемоглобіном еритроцитів, утворюючи оксигемоглобін. У такий спосіб кров з венозної перетворюється на артеріальну, яка по легеневих венах надходить до лівого передсердя, потім – до лівого шлуночка, а звідти – по судинах великого кола кровообігу – до тканин. Газообмін відбувається безперервно.
Найбрудніше місто на планеті - це як і раніше Чорнобиль, який до цих пір не оправився від страшної катастрофи. До цих пір грунт, рослини, будови в цьому районі продовжують випромінювати в атмосферу небезпечної дози радіації. Радіація може дуже сильно вплинути на організм людини і привести до жахливих наслідків.
У людини знижується місцевий імунітет і працездатність через сухе повітря. Найгірше сухе повітря переносять діти. У них пересихає ніжна слизова, закладає ніс, і вони часто прокидаються вночі. Коли вологість знижується, сухе повітря, немов губка, витягає з нашої шкіри і волосся вологу. Волосся стає ламким, а шкіра - сухою, до речі, саме через це у багатьох взимку з'являються перші зморшки. Чим шкідливе сухе повітря?
Від кімнатних рослин людина отримує не лише естетичне задоволення. Їх спокійне зелене забарвлення, краса форм та приємний запах заспокійливо впливають на нервову систему людини, допомагаючи боротися з поганим настроєм або стресовим станом. Вони покращують склад повітря в кімнатах, зволожують його, випаровуючи воду листям, і полегшують дихання людям. Доведено, що рослини поглинають пил, очищають повітря приміщень від вуглекислоти, де її майже в 20 разів більше, ніж під відкритим небом.
На сьогоднішній день є величезна кількість побутових приладів, які значно пересушують повітря. А це, як вже було зазначено раніше, згубно впливає на стан та здоров’я людини. До таких приладів належать парові праски, різноманітні обігрівачі (опалювальні прилади) та багато інших. Їх використання треба значно зменшувати, аби ви почували себе у нормі.
Провітрювання як спосіб зволоження повітря підходить не завжди. Якщо на вулиці зима – то додому буде заходити дуже сухе повітря. Найкраще провітрювати кімнату в цілях зволоження навесні, влітку або восени. Для цього тричі на день потрібно відкривати вікна на 5-10 хвилин. І чим ширше ти відкриєш вікна, тим краще.
При високій температурі і високій вологості повітря тепловіддача різко скорочується, що веде до перегрівання організму, особливо при виконанні фізичної роботи. Підвищена вологість при високій температурі перешкоджає випаровуванню поту. Висока температура легше переноситься, коли вологість повітря знижена. Так, при роботі в гарячих цехах оптимальний вплив на теплообмін і самопочуття надає відносна вологість повітря 20%.
Ми вирішили провести дослідження. Дослід №1. Нашим завданням було перевірити відносну вологість повітря у кімнаті та, у разі потреби, надати рекомендації щодо приведення її до норми. Для цього ми використали психрометр. Психрометр - метеорологічний прилад для вимірювання вологості повітря, простий тип гігрометру. У найпростішому випадку складається з сухого і змоченого термометрів (резервуар обгорнутий змоченим батистом). За різницею показів цих термометрів і за допомогою таблиць, номограм визначають абсолютну і відносну вологість повітря.
Після проходження 10 хвилин сухий термометр сягнув 20°С, а змочений - 18°С. За допомогою психометричної таблиці ми визначаємо рівень відносної вологості повітря у даній кімнаті. Для цього ми у вертикальному стовпчику знаходимо 20°, а у горизонтальному – різницю температур обох термометрів. (в нашому випадку це 20° - 18° = 2). На перетині цих значень ми побачимо відносну вологість повітря у відсотках.
Як з’ясувалося, показник відносної вологості повітря в даній кімнаті значно перевищує норму. 83% для жилої кімнати – занадто багато. Це може згубно вплинути на здоров’я проживаючої там людини. Вона може часто хворіти простудними захворюваннями. Також у кімнаті може з’явитися пліснява та грибок. Тобто, зрозуміло, треба понизити її рівень вологості. Для початку ми би порадили знайти причину зволоження повітря. Це може бути: неефективна сантехніка чи погана гідроізоляція, слабка вентиляція. Висновок:
Поради: Найпростіший спосіб нормалізувати рівень вологості - провітрити приміщення в холодну погоду, навіть якщо вологість повітря на вулиці значно вище кімнатної. У кімнаті вміст вологи на кубічний метр значно вище. Тому холодне вологе повітря, потрапивши в кімнату, нагрівається і, змішуючись з повітрям в приміщенні, знижує відносну вологість.
Головним джерелом вологого повітря в квартирі можуть бути непровітрювані приміщення, такі як ванна кімната і туалет. Хоча в санвузлах і передбачена витяжка, працювати вона може не завжди справно. Установка витяжного вентилятора, що забезпечує циркуляцію сухого і вологого повітря, буде не зайвою. На кухні теж необхідно передбачити установку витяжних систем. Для зниження рівня вологості використовуйте кліматичне обладнання - осушувачі повітря. Фахівці називають їх вологопоглиначами. Вони бувають побутовими, промисловими і напівпромисловими. Прилади, як правило, встановлюються там, де рівень вологості перевищений і згубно впливає на устаткування і здоров'я, утворюючи цвіль, вогкість і конденсат. Останнім часом популярними у використанні стали електричні каміни, які рівномірно розподіляють тепло, обігріваючи приміщення і, відповідно, сушать вологе повітря. Нарешті, установка побутового кондиціонера дозволить підтримувати постійну температуру і потрібний рівень вологості в повітрі.