Затверджено Директор школи_______С.Кириша на засіданнім педагогічної ради Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Протокол №16 від 11.06.2021 року
Навчальна програма курсу за вибором
для учнів 10-11 класів
Експериментальна німецька мова
2 роки навчання
Костопіль 2021
Автор:
Мельник Ольга Миколаївна, вчитель німецької мови Костопільської
загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Запропонована навчальна програма логічно продовжує реалізацію завдань іншомовної освіти учнів, розпочату в початкових та середніх класах, розширюючи і доповнюючи ці завдання відповідно до вікових і пізнавальних можливостей здобувачів освіти. Програма містить орієнтовне календарнотематичне планування, розраховане на 1 годину в тиждень, що дасть можливість вчителю значно зекономити час на планування навчального процесу і більше часу приділити підготовці до кожного заняття.
У розробках занять для 10-11 класів, вміщених у посібнику, згідно з програмою курсу за вибором «Експериментальна німецька мова» виділені основні структурні елементи, розкривається зміст матеріалу, наводиться система завдань різного рівня складності. Крім того, наведено матеріали для підвищення інтересу учнів до вивчення німецької мови та розширення їх наукового світогляду.
Навчальна програма допоможе вчителям німецької мови у підготовці та проведенні курсів за вибором, факультативних та гурткових занять.
Профілізація є одним із важливих аспектів модернізації української сучасної загальної освіти в цілому та зокрема її старшого ступеня. Старша школа – це етап осмислення учнями свого місця та самовизначення в сучасному світі, де володіння іноземною мовою, враховуючи інтереси, здібності й наміри школярів, не тільки спрямовує зміст навчання, але й готує старшокласників до подальшої навчальної або професійної діяльності.
Актуальність. Курс за вибором сприяє розвитку в здобувачів освіти практичного застосування свого іншомовного досвіду, орієнтує на майбутню професію та кар’єрні перспективи засобами іноземної мови. Навчальна програмакурсу за вибором «Експерементальна німецька мова» розкриває цілі та змістове наповнення курсу за вибором, логіку їх побудови, принципи вибору технологій навчання, форми контролю результатів, рекомендації щодо організації освітнього процесу. Програма курсу за вибором для учнів 1011класів «Експериментальна німецька мова» призначена :
- для формування ключових компетентностей учнів;
- усвідомленого вибору подальшого освітнього маршруту в профільній школі та після її закінчення;
- з метою забезпечення умов для перевірки можливостей самореалізації в різних видах професійної діяльності.
Головною метою курсу за вибором «Експериментальна німецька мова» є формування компетентностей учнів, що спрямована на реалізацію їхнього творчого потенціалу, готовність і здатність ефективного пошуку і застосування потрібних знань, умінь, способів діяльності, свідомого професійного самовизначення, самоідентифікації і самовираження.
Програма реалізується шляхом досягнення таких цілей:
ü Практична: формувати загальні та професійно-орієнтовані комунікативні мовленнєві компетенції (лінгвістичну, соціолінгвістичну і прагматичну) для забезпечення ефективного спілкування в повсякденному та професійному середовищі.
ü Освітня: формувати загальні компетенції (декларативні знання, вміння й навички, вміння вчитися); сприяти розвитку здібностей до самооцінки та здатності до самостійного навчання.
ü Пізнавальна: залучати до таких видів діяльності, які активізують і далі розвивають увесь спектр їхніх пізнавальних здібностей.
ü Розвиваюча: допомагати у формуванні загальних компетенцій з метою розвитку їх особистої мотивації (цінностей, ідеалів); зміцнювати впевненість учнів як користувачів мови, а також їх позитивне ставлення до вивчення мови.
ü Соціальна: сприяти становленню критичного самоусвідомлення та вмінь спілкуватися і робити вагомий внесок у міжнародне середовище, що постійно змінюється.
ü Соціокультурна: досягати широкого розуміння важливих і різнопланових міжнародних соціокультурних проблем, для того щоб діяти належним чином у культурному розмаїтті професійних ситуацій.
üОволодіння учнями іншомовним спілкуванням передбачає формування у них певного рівня комунікативної компетенції.
Мовленнєва та мовна компетенції
Основні мовленнєві вміння включають:
- уміння здійснювати усне спілкування в типових ситуаціях навчально-трудової, побутової та культурної сфер спілкування;
- уміння розуміти на слух основний зміст автентичних текстів;
- уміння зафіксувати та передати письмово необхідну інформацію.
Типовими завданнями є ділова гра, імітація, вирішення проблем, виконання досліджень тощо.
Типовими формами інтерактивності є групова та парна робота. Значна увага приділяється виконанню проектних завдань. Доцільним є створення учнівського онлайн кабінету досягнень.
Змістом програми передбачені великі можливості для самостійної роботи здобувачів освіти з використанням комп’ютерних програм та ресурсів мережі Інтернет. При проведенні занять бажано використовувати різноманітні навчально-методичні матеріали (схеми, ілюстрації, завдання для творчих та самостійних робіт, запитання для обговорення, роздатковий матеріал для парної та групової роботи, тестові завдання тощо) та матеріали навчальних веб-сайтів. На заняттях застосовуються сучасні технічні засоби навчання: аудіо, відеотехніка, комп’ютер, проектор, інтерактивна дошка.
НАВЧАЛЬНІ ДОСЯГНЕННЯ УЧНІВ
Особливість курсу за вибором з німецької мови полягає в тому, що він відіграє роль засобу розширення і поглиблення змісту навчання іншомовного спілкування учнів старшої школи за рахунок профільно зорієнтованої тематики і водночас є обов’язковим компонентом загального змісту шкільної іншомовної освіти. Номенклатура курсів визначається навчальним закладом у межах варіативного компонента змісту освіти і враховує актуальні потреби та інтереси старшокласників, кадровий потенціал школи, засоби навчання. Навчальний зміст курсу за вибором (мовний, мовленнєвий та інформаційний матеріал, методи, форми, способи і засоби оволодіння ним, загальнонавчальні вміння тощо), зазвичай, ґрунтується на досвіді, набутому старшокласниками у процесі оволодіння іноземною мовою як загальноосвітнім предметом на початковому і середньому ступенях навчання (5–9-ті класи). Профільна зорієнтованість змісту елективних курсів зумовлює до розширення обсягу лексичного матеріалу, а комунікативно-діяльнісна технологія оволодіння цим змістом сприяє активізації інтерактивних видів навчання, спрямованих на розвиток продуктивних і рецептивних видів іншомовної мовленнєвої діяльності. Окрім того, особливість змісту елективних курсів дає можливість долучати до відповідних посібників автентичні матеріали, характерні для профілів, і диверсифікувати види та форми їх засвоєння.
Рівень володіння іноземною мовою здобувачами освіти після завершення вивчення курсу за вибором характеризується такими знаннями й уміннями:
В аудіюванні:
– уміння розуміти на слух основний зміст висловлювання носіїв мови у стандартних ситуаціях спілкування, перепитувати за необхідності, просити уточнити; розуміти на слух детальний зміст висловлення в межах тематики, що вивчається; розуміти на слух основний зміст аудіотексту (відеотексту); здогадуватися про значення незнайомих слів із тем, що вивчаються; У говорінні:
– для монологічного мовлення: уміння висловлюватися в межах програмної тематики; розповідати про реалії своєї країни і країни, мова якої вивчається; робити короткі та розгорнуті повідомлення в межах вивченої тематики, оцінювати зміст прочитаного, описувати малюнки або фотографії, робити порівняльний аналіз почутого, прочитаного, побаченого; висловлюватися за запропонованою ситуацією, використовуючи описову форму мовлення; висловлювати й обґрунтовувати власну точку зору і своє ставлення до об’єктів спілкування; ініціювати без підготовки бесіду на знайомі теми; будувати і породжувати різні типи монологічного висловлювання (монолог-опис, монолог-розповідь, монолог-роздум, монолог-порівняння, монологічна інструкція), давати оцінку фактам, явищам, обґрунтовуючи власну позицію;
– для діалогічного мовлення: уміння спілкуватися за стандартними ситуаціями, підтримувати розмову, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, розпитувати співрозмовника і відповідати на його запитання, висловлювати прохання, думку, використовуючи засвоєний лексико-граматичний матеріал; обмінюватися думками та ідеями в ситуативному діалозі; висловлювати власну думку у вільній дискусії; будувати і породжувати різні види діалогічного мовлення (діалог-розпитування, діалог-спонуку до дії, діалог-обмін інформацією, думками, судженнями, діалог-дискусію, інтерв’ю); ініціювати і приймати рішення в діалозі дискусійного характеру; давати оцінку об’єктам спілкування, обґрунтовуючи власну точку зору; висловлювати
згоду/заперечення щодо об’єкта спілкування, обґрунтовуючи власну позицію; У читанні:
– уміння повно й точно розуміти всю інформацію, що міститься в тексті та критично її усвідомлювати (вивчальне читання); швидко знаходити в тексті певні дані: факти, характеристики, цифрові показники, вказівки тощо (пошукове читання); визначати тему тексту, виділяти основні думки, вибирати головні факти (ознайомлювальне читання); виділяти ключову інформацію у змісті тексту, визначаючи послідовність ключових подій; здогадуватись про значення незнайомих мовних одиниць за контекстом; У письмі:
– уміння писати формальні і неформальні листи, міні-твори, резюме, звіти, есе, аналізи, газетні статті, заповнювати сторінки щоденників, портфоліо; реферувати, анотувати, конспектувати, складати план; заповнювати таблиці, схеми, анкети тощо; описувати та інтерпретувати події, явища, факти; Під час перекладу:
– уміння перекладати в усній і письмовій формах (з іноземної мови на рідну та навпаки) невеликі за обсягом тексти, зміст яких пов’язаний з тематикою елективного курсу.
МЕТОДИКА ПРЕДМЕТНО-МОВНОГО ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАННЯ
(CLIL)
В умовах глобалізації та інтеграції все більшої актуальності набувають різноманітні методи та підходи у навчанні іноземної мови. На сьогодні важливим є не просто оволодіння іноземною мовою, а набуття інтегративних комунікативних навичок, що зробить можливим професійно-ділове спілкування з представниками інших культур. Особливої уваги у контексті функціонального оволодіння іноземною мовою та принципу інтегрованості набуває методика CLIL, яка на сьогодні відома та використовується майже в усьому світі. CLIL — термін, що описує навчальні методики, де предмети викладаються іноземними мовами. Предметно-мовне інтегроване навчання має дві мети, а саме — вивчення предмета за допомогою іноземної мови, та вивчення іноземної мови через вивчення фахової дисципліни. CLIL використовується в різних освітніх контекстах - від старшої групи дитячого садка до вищої освіти. Ідея використання принципу предметно-мовного інтегрованого навчання виникла в результаті зростаючих вимог до рівня володіння іноземною мовою при обмеженому часі, відведеному на його вивчення. З цією проблемою знайомі вчителі практично у всіх країнах. Цей підхід дозволяє здійснювати навчання за двома предметами одночасно, хоча основна увага може приділятися мовному або немовному предмету. Вивчення мови стає більш цілеспрямованим, оскільки мова використовується для вирішення конкретних комунікативних завдань. Крім того, здобувачі освіти мають можливість краще пізнати і зрозуміти культуру мови, що вивчається, що веде до формування соціокультурної компетенції учнів. Учень пропускає через себе досить великий обсяг мовного матеріалу, що представляє собою повноцінне занурення в природне мовне середовище. Необхідно також відзначити те, що робота з різними темами дозволяє вивчити специфічні терміни, певні мовні конструкції, що сприяє поповненню словникового запасу учня предметною термінологією і готує його до подальшого навчання і застосування отриманих знань і умінь. Вивчення іноземної мови і немовного предмета одночасно є додатковим засобом для досягнення освітніх цілей і має позитивні сторони як для вивчення іноземної мови, так і немовного предмета.
Термін CLIL (Content and Language Integrated Learning) був запропонований дослідником у галузі багатомовної освіти Девідом Маршем у 1994 році для позначення методики викладання і вивчення загальноосвітніх предметів (або окремих розділів) іноземною мовою. В українській мові абревіатура CLIL розшифровується як предметно-мовне інтегроване навчання (або за Л.Г. Мовчан: контекстно-мовне інтегроване навчання). Д. Марш продовжив свої дослідження, і вже у 2001 році сутність цієї методики тлумачилась таким чином: CLIL розглядає вивчення іноземної мови як засобу оволодіння іншими предметами, що в свою чергу забезпечує формування у того, хто навчається потреби в навчанні, що дозволяє йому переосмислити і розвинути власні здібності у комунікації, в тому числі і рідною мовою. Найбільш розповсюдженим на сьогодні є наступне визначення CLIL: дидактична методика, що дозволяє формувати у тих, хто навчається іншомовну лінгвістичну і комунікативну компетенції у тому ж навчальному контексті, у якому у них відбувається формування загальних знань та умінь.
Таким чином, використання методики CLIL передбачає вивчення немовних предметів (математики, географії тощо, залежно від етапу навчання) іноземними мовами. Найближчими аналогами вищезазначеної методики можна вважати канадську практику навчання ІМ через занурення (immersion), або американські програми вивчення іноземної мови з опорою на зміст предмету (content-based
instruction).
Заняття, яке проводиться за методикою предметно-мовного інтегрованого навчання, поєднує в собі такі складові:
ü Урахування знань та навичок, які пов'язані з конкретними елементами його фахового навчання.
ü Використання мови як джерела отримання та вдосконалення фахових знань.
ü Розвиток культури мовлення. Дослідження особливостей культури країни, мова якої вивчається, сприяння соціалізації у полікультурному просторі.
ü Усвідомлення міжпредметних зв’язків.
Використання методики CLIL на занятті передбачає залучення чотирьох аспектів:
ü Аудіювання — дозволяє спілкуватися іноземною мовою у професійному контексті.
ü Читання — завдяки використанню автентичного професійного матеріалу є основним джерелом уведення нових терміноодиниць.
ü Говоріння — сприяє розвитку умінь спілкування іноземною мовою у професіональному середовищі.
ü Письмо — покращує засвоєння нового матеріалу, збільшує словниковий запас та є підґрунтям для розвитку й встановлення міжкультурних професійних зв’язків.
Вчителю для планування навчальної діяльності слід:
– враховувати інтеграцію навчання мови і розвитку навичок учнів, уникати перевантаження та надлишковості термінів,
– не зловживати читанням або прослуховуванням текстів / уривків, – використовувати різні завдання та вправи.
Мета, зміст, структура, спрямованість, методи та засоби роботи відповідно до методики предметно-мовного інтегрованого навчання повинні відображати комунікативну спрямованість кожного окремого заняття та системи занять в цілому.
Для досягнення зазначених завдань варто дотримуватися таких принципів:
1. Під час розробки заняття слід усвідомлювати те, що це є елемент системи, послідовний крок до досягнення головної мети. Комплексний підхід до планування враховує структуру вивчення теми, розділу тощо.
2. Мета заняття — початковий етап проектування навчання, вимагає досягнення діагностичних та оперативних завдань. Вона не повинна бути занадто широкою, варто усвідомлювати й те, що для її досягнення відводиться визначений час.
3. Діяльність учня має бути продуктивною. Новий матеріал потребує уведення до мовленнєвої практики учня, вирішення актуальних завдань, встановлення зв’язків між відомими та новими явищами мови. Будь-який вид діяльності учня повинен мати особистісний зміст виконання.
4. Урок іноземної мови повинен будуватися на вирішенні реальних, а не вигаданих завдань та проблем.
5. Комунікативна спрямованість навчання повинна відображатися у різноманітності організаційних форм навчального процесу. Вони допомагають викладачу створювати такі ситуації спілкування, які є максимально наближені до реального життя.
6. Вчитель є рівноправним учасником діалогу з учнем. Завдання вчителя — не бути стороннім спостерігачем, а безпосередньо брати участь у процесі спілкування, максимально точно відтворювати справжню ситуацію.
Заняття, яке проводиться за методикою CLIL, передбачає роботу з текстовим матеріалом. Вважається доцільним супроводжувати тексти ілюстраціями, так щоб учні могли візуалізувати те, що вони читають. При роботі з автентичним матеріалом, учням необхідно виокремити структурні маркери в текстах. Ці маркери можуть бути лінгвістичні (заголовки, підзаголовки) і схеми, діаграми тощо. Після того, як "основні маркери" визначено, може бути проаналізована структура тексту та змістове наповнення. Для організації лексичного матеріалу важливо використовувати схеми, щоб допомогти учням класифікувати ідеї і інформацію в тексті. Типи діаграм можуть бути різними для класифікації, груп, ієрархії, у вигляді інструкцій та додаткової інформації, таблиці, що описують людей і місця, а також їх комбінації. Структурування тексту використовується для полегшення процесу навчання і створення заходів, націлених на розвиток мовленнєвих навичок.
10 клас
Очікувані результати (компетенції) |
Зміст навчального матеріалу |
Знаннєвий компонент Описує можливості використання мобільних технологій, Інтернету, комп’ютерів. Усвідомлює роль Інтернету як фактора руху інформацією. Обговорює актуальні ІТ професії. Діяльнісний компонент Описує провідні інформаційні технології та їх роль у сучасному житті. Розуміє мову соціальних мереж. Досліджує на основі навчальнго матеріалу Ціннісний компонент Уміє вести елементарні бесіди за власними спостереженнями. Складає елементарне електронне повідомлення та резюме.
|
Розділ. 1. Людина Тема.1.1.Шрифт Брайля.
Тема. 1.2. Бітбокс
Тема.1.3. Графіті.
Тема.1.4. Гра тіней.
Тема 1.5. Символ серця.
Тема.1.6. Американські гірки.
Тема.1.7. Донорство крові.
Тема.1.8. Загоювання ран.
Тема. 1.9. Кулінарне мистецтво.
Тема.1.10.Желейні медведики.
|
Знаннєвий компонент Характеризує професії природоохоронної та екологічної галузей. Уміє вести елементарні бесіди виробничого характеру.
Діяльнісний компонент Обговорює світові екологічні проблеми за навчальним матеріалом. Використовує набуті знання в міжпредметних зв′язках. Ціннісний компонент |
Розділ 2. Тема. 2.1. Шум в мушлі
Тема. 2.2. Ширина річки
Тема.2.3. Відлякування птахів.
Тема 2.4. Соняшники.
Тема.2.5. Поводарі.
Тема.2.6.Світлячки.
Тема.2.7. Павутина. |
Аналізує можливості використання набутої компетентності в інших сферах діяльності. Бере участь у діалогах/полілогах сфер ділового спілкування. Аналізує можливості використання набутої компетентності в інших сферах діяльності.
|
Тема. 2.8.Тріск вогню.
Тема.2.9. Плодоніжка яблука.
Тема.2.10.Падіння мурашки.
|
Знаннєвий компонент Обґрунтовує вплив навчального матеріалу на його професійне самовизначення. Діяльнісний компонент Бере участь у діалогах/полілогах різних типів, обмінюючись інформацією, висловлюючи свою думку, враження, ставлення щодо фактів, подій які стосуються сім’ї та родинних стосунків. Досліджує на основі навчального матеріалу, проводить аналоги. Ціннісний компонент Усвідомлює роль відповідальності та самостійності у професійному самовизначенні. |
Розділ.3.Техніка.
Тема.3.1. Автопілот.
Тема.3.2. Онлайн-гра.
Тема.3.3. Феєрверк.
Тема.3.4. Малюнок світлом.
Тема.3.5. ЗD-друк.
Тема.3.6. Шлагбаум.
Тема.3.7. Табло на зупинці.
Тема. 3.8. Ями на дорозі.
Тема. 3.9. Повітряна кулька.
Тема. 3.10. Вітряний млин.
|
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН (35 ГОДИН)
№ з/п
|
Розділи і теми |
К-сть год орієнтовна |
1 |
Розділ. 1. Людина Тема.1.1.Шрифт Брайля.
|
1 |
2 |
Тема. 1.2. Бітбокс
|
1 |
3 |
Тема.1.3. Графіті.
|
1 |
4 |
Тема.1.4. Гра тіней.
|
1 |
5 |
Тема 1.5. Символ серця.
|
1 |
6 |
Тема.1.6. Американські гірки.
|
1 |
7 |
Тема.1.7. Донорство крові. |
1 |
8 |
Тема.1.8. Загоювання ран.
|
1 |
9 |
Тема. 1.9. Кулінарне мистецтво. |
1 |
10 |
Тема.1.10.Желейні медведики.
|
2 |
11 |
Розділ 2.Природа. Тема. 2.1. Шум в мушлі |
1 |
12 |
Тема. 2.2. Ширина річки |
1 |
13 |
Тема.2.3. Відлякування птахів.
|
1 |
14 |
Тема 2.4. Соняшники. |
1 |
15 |
Тема.2.5. Поводарі.
|
1 |
16 |
Тема.2.6.Світлячки. |
1 |
17 |
Тема.2.7. Павутина.
|
1 |
18 |
Тема. 2.8.Тріск вогню. |
1 |
19 |
Тема.2.9. Плодоніжка яблука.
|
1 |
20 |
Тема.2.10.Падіння мурашки. |
2 |
21 |
Розділ.3.Техніка. Тема.3.1. Автопілот
|
1 |
22 |
Тема.3.2. Онлайн-гра.
|
1 |
23 |
Тема.3.3. Феєрверк.
|
1 |
24 |
Тема.3.4. Малюнок світлом. |
1 |
25 |
Тема.3.5. ЗD-друк. |
1 |
26 |
Тема.3.6. Шлагбаум. |
1 |
27 |
Тема.3.7. Табло на зупинці.
|
1 |
28 |
Тема. 3.8. Ями на дорозі. |
2 |
29 |
Тема. 3.9. Повітряна кулька.
|
2 |
30 |
Тема. 3.10. Вітряний млин. |
2 |
|
Всього |
35 |
11 клас
Очікувані результати (компетенції) |
Зміст навчального матеріалу |
Знаннєвий компонент Описує можливості використання мобільних технологій, Інтернету, комп’ютерів. Усвідомлює роль Інтернету як фактора руху інформацією. Обговорює актуальні ІТ професії. Діяльнісний компонент Описує провідні інформаційні технології та їх роль у сучасному житті. Розуміє мову соціальних мереж. Досліджує на основі навчальнго матеріалу Ціннісний компонент Уміє вести елементарні бесіди за власними спостереженнями. Складає елементарне електронне повідомлення та резюме. |
Розділ. 1. Робототехніка.Космос. Тема.1.1.Роботи-скелелази. Тема. 1.2. Роботи-футболісти. Тема.1.3. Робот Мексі Тема.1.4.Ракета. Тема 1.5. Олександр Герст Тема.1.6. Олександр Герст перед стартом. Тема.1.7. Запитання до Олександра Герста. Тема.1.8. Космічний експеримент
|
Знаннєвий компонент Усвідомлює роль знання технологій Перекладає інструкції щодо користування приладами тощо. Діяльнісний компонент Називає актуальні професії з використанням навчального матеріалу. Веде елементарні діалоги виробничого характеру. Ціннісний компонент Аналізує можливості використання набутої компетентності в інших сферах діяльності. Використовує набуті знання під час досліджень. |
Розділ.2.Технології. Тема.2.1.Ракетний двигун. Тема.2.2. 360 градусів. Тема.2.3. Супратранс. Тема.2.4. Сенсорний екран. Тема. 2.5. Зоровий чип для сліпих. Тема.2.6. Led-лампи.
|
Знаннєвий компонент Характеризує професії природоохоронної та екологічної галузей. Уміє вести елементарні бесіди виробничого характеру. Діяльнісний компонент Обговорює світові екологічні проблеми. Ціннісний компонент Аналізує можливості використання набутої компетентності в інших сферах діяльності. |
Розділ.3. Природознавство. Тема.3.1. Відпливи і припливи. Тема.3.2. Динозаври. Тема.3.3. Грім. Тема.3.4. Ефект лотоса.
|
Знаннєвий компонент Бере участь у діалогах, обмінюючись інформацією, висловлюючи свою думку щодо доцільності знання англійської мови в професіях соціальної сфери. Діяльнісний компонент Розповідає про професії соціальної сфери. Ціннісний компонент Веде елементарні бесіди професійного спрямування. Аналізує можливості використання набутої компетентності в інших сферах діяльності. |
Розділ.4.Енергетика та стабільний розвиток. Тема.4.1. Водорості. Тема.4.2. Паливний елемент. Тема.4.3. Електромотор. Тема.4.4. Переробка алюмінію. |
11 клас ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН (35 ГОДИН)
№ з/п
|
Розділи і теми |
К-сть год орієнтовна |
1 |
Розділ. 1. Робототехніка.Космос. Тема.1.1.Роботи-скелелази. |
2 |
2 |
Тема. 1.2. Роботи-футболісти. |
2 |
3 |
Тема.1.3. Робот Мексі |
1 |
4 |
Тема.1.4.Ракета. |
1 |
5 |
Тема 1.5. Олександр Герст та його команда. |
1 |
6 |
Тема.1.6. Олександр Герст перед стартом. |
1 |
7 |
Тема.1.7. Запитання до Олександра Герста. |
1 |
8 |
Тема.1.8. Космічний експеримент |
2 |
9 |
Розділ.2.Технології. Тема.2.1.Ракетний двигун. |
2 |
10 |
Тема.2.2. 360 градусів. |
1 |
11 |
Тема.2.3. Супратранс. |
1 |
12 |
Тема.2.4. Сенсорний екран. |
1 |
13 |
Тема. 2.5. Зоровий чип для сліпих. |
1 |
14 |
Тема.2.6. Led-лампи. |
2 |
15 |
Розділ.3. Природознавство. |
2 |
|
Тема.3.1. Відпливи і припливи. |
|
16 |
Тема.3.2. Динозаври. |
2 |
17 |
Тема.3.3. Грім. |
2 |
18 |
Тема.3.4. Ефект лотоса. |
2 |
19 |
Розділ.4.Енергетика та стабільний розвиток. Тема.4.1. Мобільний телефон. |
1 |
20 |
Тема.4.2. Водорості. |
1 |
21 |
Тема.4.3. Паливний елемент. |
2 |
22 |
Тема.4.4. Електромотор. |
2 |
23 |
Тема.4.5. Переробка алюмінію. |
2 |
|
Всього |
35 |
ЛІТЕРАТУРА
1. Виселко А. До проблеми визначення поняття іншомовного занурення
[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ubgd.lviv.ua/konferenc/kon_ikt/Section6/Vyselko.pdf – Назва з екрану. 2. Кожевникова О.В. Интегрированное обучение специализированным предметам на иностранном языке как фактор включения студентов в международную академическую мобильность / О.В. Кожевникова // Вестник ТвГу. – Серия: Педагогика и психология. – Выпуск 4. – Тверь, 2011. – С. 102 3. Кизенко В.І., Орищак Л.Л., Чернега В.Г. Курси за вибором у структурі профільного навчання // Профільне навчання: теорія і практика/ За ред. канд. пед. наук Липової Л.А. – К.: ВВП „Компас”, 2007. - С. 5
4. Концепція навчальних посібників елективних курсів з іноземних мов для учнів 10–11 класів профільної школи / В. Г. Редько, Т. К. Полонська, Н. П. Басай [та ін.] ; за наук. ред. В. Г. Редька. – К. : Педагогічна думка, 2015. – 48 с.
5. Концепція профільного навчання в старшій школі: Затв. рішенням колегії М-ва освіти і науки України від 25.09.03 №10/12-2 /АПНУкраїни. Ін-т педагогіки; Уклад.: Л. Березівська, Н. Бібік, М. Бурда та ін. //Інформ. зб. М-ва освіти і науки України. - 2003. - № 24. - С. 3-. 15.
6. Коченкова О.М. Возможности профилизации преподавания иностранных языков с помощью применения элементов методики CLIL (интегрирование преподавания иностранного языка и других учебных дисциплин) [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://kochenkova.ru/publ/vozmozhnosti_profilizacii_prepodavanija_inostrann 7. Навчальна програма елективних курсів з іноземних мов для старшої школи ЗНЗ / В. Г. Редько, Т. К. Полонська, Н. П. Басай [та ін.] ; за наук. ред.В. Г. Редька. – К. : Педагогічна думка, 2015. – 42 с.
8. Тарнопольський О. Б. Навчання через зміст, змістовно-мовна інтеграція та іншомовне занурення у викладанні іноземних мов для професійних цілей у немовних вишах / О. Б.Тарнопольський // Іноземні мови. — 2011. — № 3. – C.18−21.
9. Електронний ресурс. Німецький цифровий ЮніорУні. Режим доступу: https://junioruni.goethe.de
10. Електронний ресурс. Німецький дитячий цифровий університет. Режим
доступу: https://kinderuni.goethe.de
11. Електронний ресурс. Режим доступу: https://uk.wikipedia.org
10 клас
Тема.1.1.Шрифт Брайля. Blindenschrift
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) на цю тему глобально;
- цілеспрямоване прослуховування інформації (вибіркове прослуховування);
- ознайомитись і вживати нові слова та вирази за темою;
- зрозуміти питання за темою та давати відповіді на них;
- робити дослідження в Інтернеті;
- шукати спеціальну інформацію в тексті для читання (вибіркове читання);
- правильно виписуваим слова та вирази при написанні.
Словник основних термінів:
der Brief |
лист |
die Buchstaben |
букви |
lesen |
читати |
blind |
сліпий |
der Finger |
палець |
schreiben |
писати |
die Punkte |
крапки |
das Mädchen |
дівчинка |
die Schreibmaschine |
друкарська машинка |
|
|
die Taste |
клавіша |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=2640
Виконання онлайн завдань уроку:
https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3507856
Робочі аркуші
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_blindenschrift_anlagen_korr.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- 6 пронумерованих яєць;
- 2 коробки для яєць на 6 яєць кожна;
- обгортковий папір;
- клей;
- кольорові картки;
- олівці;
- комп’ютер з доступом до Інтернету;
- дошка та крейда або дошка та ручка.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24622
Інформація про явище, відкриття та вченого
Шрифт Бра́йля — рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору, розроблений французом Луїсом Брайлем. В основі шрифту лежить комбінація шести крапок. Брайль використав порядок букв латинського алфавіту. Для позначення перших букв алфавіту використовують верхні й середні крапки шести крапок. Для позначення наступних букв додається нижня крапка ліворуч, потім ліворуч і праворуч, потім праворуч. Цими ж знаками позначаються і букви українського алфавіту з додаванням спеціальних знаків. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати також цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.
Існує багато способів застосування технології шрифту Брайля, окрім простого читання. Наприклад Ford створили інтелектуальне смарт-вікно. З його допомогою люди із порушеннями зору зможуть візуалізувати пейзажі, що пропливають повз них, через дотик.
Пристрій, який отримав назву Feel The View, має кнопку, натиснувши яку, користувач робить панорамний знімок. Потім фото, тільки монохромне, проектується на скло. Кожному відтінку сірого відповідає вібрація певної інтенсивності
У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН постановила, що щорічно 4 січня відзначатимуть Всесвітній день азбуки Брайля з метою підвищення обізнаності про значення азбуки для реалізації прав людини сліпих і слабозорих людей.
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Шрифт_Брайля
Тема. 1.2. БІТБОКС. BEATBOX ДАТА______________
Предметна галузь:фізика/біологія
Цілі:
- розуміти короткий (фактичну історію) з теми в усьому світі;
- цілеспрямоване прослуховування інформації (вибіркове прослуховування);
- знайомитись і вживати нові слова та вирази за темою;
- готувати та оформити виставу в групі;
- відтворити просту тематику короткими реченнями;
- розуміти і дотримуватись інструкцій.
Словник основних термінів:
das Wort |
|
слово |
|
|
|
die Hand |
|
рука (кисть) |
der Mund |
|
рот |
das Mikrofon |
|
мікрофон |
der Pinguin |
|
пінгвін |
die Pflanze |
|
рослина |
das Zebra |
|
зебра |
sagen |
|
казати |
machen |
|
робити |
hören |
|
слухати |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=2975
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510286
Робочі аркуші:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Beatboxing_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- Рулон шпалер;
- фарби;
- пензлик;
- клей;
- ноутбук та проектор;
- коробки гучномовців;
- магнітні кнопки;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- картонна трубочка для кожної дитини;
- комп’ютер з доступом до Інтернету.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Beatbox.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
Бітбокс (англ. beatbox) — це мистецтво створення та
імітації ритмічних рисунків (бітів) та мелодій за допомогою артикуляцій органами рота. При цьому сучасна техніка бітбоксу містить в собі безліч інших музичних областей. Для своїх виступів бітбоксери використовують такі електронні пристрої, як Korg Kaoss Pad 3, Ableton Novation Launchpad, та різноманітне програмне забезпечення, щоб робити семпли і повтори своїм голосом — так званий live looping. Найчастіше бітбокс використовується як акомпонемент у хіп-хоп-композиціях. Вважається, що бітбокс є п'ятим елементом у хіп-хоп-культурі.
Подібна до бітбоксу техніка використовувалася давно (наприклад, у фільмі «Веселі хлоп'ята» — перша музична кінокомедія, знята в 1934 році в СРСР, у мультфільмі 1968 року «Шпигунські пристрасті»). Назва «бітбоксинг» походить від слова «beatbox» — так називалися перші драм-машини (англ. drum machine).
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Бітбокс
Тема. 1.3. ГРАФІТІ. GRAFFITI ДАТА______________
Предметна галузь: хімія/фізика
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та даваи відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати свої ідеї / думки простими мовними засобами;
- висловлювати задоволення і невдоволення;
- використовувати навчальні стратегії дедалі свідоміше (робити припущення, включати курс дій, допомагати реконструювати зображення, призначати зображення та тексти один одному, правильно копіювати слова);
- розробляти та реалізовувати творчі ідеї.
Словник основних термінів:
das Bild |
малюнок |
der Computer |
комп’ютер |
|
|
die Maus |
мишка |
|
|
der Elefant |
слон |
|
|
die Ente |
качка |
blau |
синій |
die Wand |
стіна |
gelb |
жовтий |
grün |
зелений |
schwarz |
чорний |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=1166
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510295
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_graffiti_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та магнітні кнопки;
- лінійка;
- олівці / кольорові ручки / фломастери;
- аркуші А4;
- картон для шаблонів;
- ножиці;
- кольорові спреї;
- маска для обличчя;
- рукавички гумові.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24586 https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_graffiti.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
Графі́ті (італ. graffiti, що походить від grafficare — «дряпати», дослівно «надряпані») — спершу так називали одну з технік настінного малярства. Пізніше цим словом скористалися археологи, використовуючи його як загальний термін на означення всіх видів випадкових написів і малюнків на стінах будинків (див., наприклад: Blume 1985, 137). Нині це поняття розширило свої межі, під графіті розуміють будь-які неофіційні публічні тексти, разом зі сучасними. Та більше, саме сучасні привертають увагу вчених і журналістів, тому в свідомості людини нашого часу зі словом графіті асоціюється передусім добре відомий їй розпис будинків, прогонів на поверхах, ліфтів, вбиралень тощо.
Елетронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Графіті
Тема. 1.4. ГРА ТІНЕЙ. SCHATTENSPIEL. ДАТА______________
Предметна галузь:фізика/біологія Цілі:
- розуміти короткометражний фільм
(фактичну історію) на цю тему глобально;
- знайомство з новими словами та висловами по темі;
- висловлювати думки;
проводити прості експерименти та формулювати результат, використовуючи
прості мовні засоби;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- використовувати навчальні стратегії дедалі свідоміше (робити припущення, включати курс дій, допомагати реконструювати зображення, призначати зображення та тексти один одному, правильно копіювати слова);
- розробляти та реалізовувати творчі ідеї.
Словник основних термінів:
das Theater |
театр |
das Mädchen |
дівчинка |
|
|
der Kopf |
голова |
|
|
das Licht |
світло |
|
|
die Hand |
рука (кисть) |
die Lampe |
лампа |
der Schatten |
тінь |
der Schauspieler |
актор |
der Körper |
тіло,тулуб |
die Ohren |
вуха |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3026
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510307
Робочі аркуші:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_schattenspiele_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
-ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка; - ліхтарик.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24562 https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_schattenspiele.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
Тінь — темна область простору, закрита від джерела світла непрозорим об'єктом
Vorlesung Schattenspiele https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_schattenspiele.pdf
Тема. 1.5. СИМВОЛ СЕРЦЯ. HERZSYMBOL ДАТА______________
Предметна галузь:біологія
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм
(фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти прості запитання за темою та відповідати на складні питання простими;
відтворювати мовні засоби;
- використовувати стратегії навчання дедалі свідоміше (робить припущення, малюнки як допомога для розуміння, використовувати, правильно копіюйте слова).
Словник основних термінів:
das Herz |
серце |
malen |
малювати |
die Form |
форма |
das Blatt |
лист |
das Symbol |
символ |
|
|
die Liebe |
любов |
|
|
die Pflanzen |
рослини |
|
|
rot |
червоний |
|
|
das Leben |
життя |
der Körper |
тіло |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3053
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510388
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Herzsymbol_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
кольорові олівці;
- лінійка;
- прищіпки;
- ноутбук та проєктор;
- смужки паперу.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Herzsymbol.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
Символ серця (♥) — символ у вигляді (формі) серця. Символ часто використовується для позначення любові.
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Символ_серця
Тема. 1.6. АМЕРИКАНСЬКІ ГІРКИ. ACHTERBAHN ДАТА______________
Предметна галузь: фізика/біологія.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм
(фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати навчальні стратегії (використовувати картинки як допоміжний засіб для розуміння, робити нотатки);
розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
die Achterbahn |
американські гірки |
Spaß machen |
приносити задоволення |
schreien |
кричати |
das T-Shirt |
футболка |
die Schläge (pl.) pro Minute |
удари за хвилину |
|
|
der Sitz |
сидіння |
|
|
der Salat |
салат |
|
|
die Kilometer (pl.) pro Stunde |
кілометри за годину |
|
|
der Magen |
шлунок |
|
|
das Trampolin |
батут |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3506
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510403
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Achterbahn_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- магнітні кнопки.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Achterbahn.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
Термін «американські гірки» набув поширився на території країн пострадянського простору через те, що вперше атракціони цього типу набули популярності в США. Справжня назва - «roller coaster», яка походить від англійського значення «рухатися, змінюватися в непередбачуваному напрямку та несподіваний спосіб». Американські гірки розробив і запатентував винахідник Джон Тейлор (John G. Taylor), зазначивши назву «Switchback Railway», а вперше сконструйовані в Коні-Айленді 1884 року. Однак більш відомим є ім'я Ламаркуса Една Томпсона (LaMarcus Adna Thompson), який запатентував більше 30 праць, пов'язаних з американськими гірками, і спроектував їх доволі багато в Сполучених Штатах.
Першою згадкою гірок вважають захоплення катанням на санях у Росії в XVII столітті протягом зими. Крижані гірки, побудовані за наказом Петра I під Санкт-Петербургом, мали висоту приблизно 25 м і кут нахилу близько 50°. Катерина II була настільки цим захоплена, що наказала побудувати їх для особистого використання на території царської резиденції. Існує кілька думок щодо того, хто перший запропонував обладнати сани колесами. Деякі історики вважають, що вперше такі гірки з'явилися за часів Катерині II в садах Оранієнбаума1784 року, проте існує версія про їх створення у Франції. У Парижі 1812 року відкрили Les Montagnes Russes à Belleville, або «Російські гірки в Бельвілі».
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Роллеркостер
Тема. 1.7. ДОНОРСТВО КРОВІ.BLUTSPENDE. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) на цю тему глобально;
- знайомитись із новими словами та висловами по темі;
- використовувати картинки та дошку як допоміжні засоби для розуміння;
- розуміти нові технічні терміни в контексті;
- робити припущення та перевірити їх за допомогою фільму (вибіркове прослуховування);
- створювати та інтерпретувати прості таблиці; - розуміти та відповідати на запитання за темою;
- робота в різних соціальних формах.
Словник основних термінів:
das Blut |
кров |
das Pflaster |
пластир |
die Manschette |
манжета |
der Strichcode |
штрих-код |
die Zentrifuge |
центрифуга |
die Pipette |
піпетка |
die Blutgruppe |
група крові |
das Mikroskop |
мікроскоп |
das Blutplasma |
плазма крові |
|
|
bluten |
кровоточити |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3710
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510484
Робочі аркуші:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Blutspende_Anlagen_22_12_2017. pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- картки слів;
- дошка та ручка;
- крейда або олівець;
- ноутбук та проєктор, доступ до інтернету.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Blutspende.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
Донорська здача крові або донорство крові — добровільне надання своєї крові чи її компонентів для подальшого переливання хворим, що цього потребують. Пропаганда донорства є невід'ємною частиною моральних засад донорського руху, обумовленого добротою, гуманізмом, милосердям людей, що безкорисливо надають свою кров хворим.
За час існування донорського руху було доведено, що періодичні кровопускання, які дорівнюють одній донорській дозі (до 470 мл)[1], безпечні для здоров'я донора. Одна донорська доза має назву фізіологічної.
Завдяки здачі донорської крові відбувається активізація системи кровотворення.
Внаслідок крововтрати після здачі донорської крові кістковий мозок посилює поповнення кров'яного русла новими еритроцитами. В результаті цього покращується обмін речовин, що в свою чергу є фактором профілактики різноманітних захворювань і підвищує стійкість організму в екстремальних ситуаціях. Здаючи кров, донор вивільняє свій організм від зайвого баласту і надлишку крові.
Донором може бути кожна здорова людина віком від 18-ти років[2]. Протипоказанням до здачі крові є нездоровий стан, оскільки втрата невеликої кількості крові на фоні нездоров'я може різко погіршити загальний стан організму, викликати загострення або подовження терміну хворобливого стану. Про цілющі властивості крові люди дізналися давно. Численні випадки смерті від масивних крововтрат спонукали до того, що кров стали вважати вмістилищем душі і життєвої сили.
На основі зразків 1000 осіб донорства крові - 32,6% пожертвувань походять з країн з високим
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Донорська_здача_крові
Тема. 1.8. ЗАГОЮВАННЯ РАНИ.WUNDE HEILT. ДАТА______________
Предметна галузь: біологія.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) в усьому світі;
- знаходити у тексті цільову інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати навчальні стратегії (використовувати картинки як допоміжний засіб для розуміння, робити нотатки,робити припущення, реконструюйте процеси);
- реконструювати хронологічні послідовності;
- запам'ятовувати короткий текст.
Словник основних термінів:
die Haut |
шкіра |
|
|
die Wunde |
рана |
kaputt |
пошкоджений |
die Polizei |
поліція |
die Bakterie |
бактерія |
krank |
хворий |
fressen |
з’їдати |
reparieren |
ремонтувати |
der Tag |
день |
|
|
die Woche |
тиждень |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3734
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510502
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Wunde_heilt_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- магнітні кнопки;
- камера, доступ до інтернету.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24364 https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Wunde%20heilt.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
Загоєння рани — процес, при якому шкіра або інші тканини
відновлюються після ушкоджень. У непошкодженій шкірі епідерміс (поверхневий шар) і дерма (більш глибокий шар) утворюють захисний бар'єр проти впливу зовнішнього середовища. Після руйнування цього бар'єру, ініціюється низка біохімічних процесів, спрямованих на відновлення шкірних покривів.
Ці процеси поділяють на кілька стадій: зсідання крові (гемостаз), запалення, зростання тканин і видозміна тканин. Зсідання крові може розглядатися не як окрема стадія, а як частина стадії запалення.
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Загоєння_ран
Тема. 1.9.КУЛІНАРНЕ МИСТЕЦТВО.KOCHKUNST. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм
(фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати свої ідеї / думки простими мовними засобами;
- дедалі свідоміше використовувати навчальні стратегії (робити нотатки, робити припущення, реконструювати процеси).
Словник основних термінів:
das Restaurant |
ресторан |
|
die Rose |
троянда |
|
|
|
|
die Möhre |
морква |
|
|
|
|
der Koch |
кухар |
|
|
|
|
die Scheibe |
кружальце |
|
|
|
|
dünn |
тонкий |
|
|
|
|
dick |
товстий |
|
der Chinakohl |
пекінська капуста |
|
die Gurke |
огірок |
|
der Schmetterling |
метелик |
|
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3758
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510532
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Kochkunst_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- коробки гучномовців;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- свіжа морква;
- електричний пристрій для різання моркви;
- миска з водою;
- тарілка;
- зубочистки; - паперові рушники;
- камера.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Kochkunst.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24319 Тема. 1.10.ЖЕЛЕЙНІ ВЕДМЕДИКИ.GUMMIBÄRCHEN ДАТА______________
Предметна галузь:фізика/хімія.
Цілі:
-розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- розв’язувати прості арифметичні задачі;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- Використовувати навчальні стратегії (використовувати картинки як допоміжний засіб для розуміння, робити нотатки);
- робити спільний плакат.
Словник основних термінів:
der Zucker |
цукор |
|
|
der Glukosesirup |
сироп з глюкози |
|
|
die Gelatine |
желатин |
der Geschmack |
смак |
die Ananas |
ананас |
die Zitrone |
лимон |
die Orange |
апельсин |
die Himbeere |
малина |
|
|
die Erdbeere |
полуниця |
|
|
der Saft |
сік |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3779
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510565
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Gummibaerchen_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- пакунок (можливо, кілька мішків) клейкі ведмедики Харібо;
- гумові рукавички / пінцет;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- ноутбук та проєктор;
- магнітні кнопки ;
- кольорові олівці;
- ножиці;
- клей;
- обгортковий папір.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24301
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Gummibaerchen.pdf РОЗДІЛ 2. ПРИРОДА.
Тема. 2.1. ШУМ В МУШЛІ. MUSCHELSOUND ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм
(фактичну історію) на тему глобально;
- знайомитись і вживати нові слова та вирази за темою;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- давати питання під час взаємодії та знаходити відповідні відповіді;
- формулювати власну думку;
- виписувати слова та вирази відповідно до диктанту;
- розумійте і дотримуйтесь інструкцій та правил гри;
- реалізувати міні-проект разом з іншими (звуковий коктейль "Школа").
Словник основних термінів:
das Schaufenster |
вітрина |
||
die Muschel |
мушля |
||
das Rauschen |
шелестіння |
||
hören |
чути |
||
das Meer |
море |
||
das Mikrofon |
мікрофон |
||
das Fenster |
вікно |
||
der Wald |
ліс |
||
der Bach |
|
струмок |
|
das Blatt |
|
листок |
|
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=2963
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510751
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Muschelsound_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- дошка та крейда;
- мушля (равликова шкаралупа);
- окуляри;
- конверти;
- пристрої запису (можливо, стільникові телефони);
- ноутбук;
- проєктор.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510751
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Muschelsound.pdf Тема. 2.2.ШИРИНА РІЧКИ.FLUSSBREITEMESSEN ДАТА______________
Предметна галузь:математика/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати свої ідеї / думки простими мовними засобами; - використовувати стратегії навчання (розбивайте складні дії на етапи);
- розуміти і дотримуватись інструкцій.
Словник основних термінів:
der Fluss |
річка |
|
der Trick |
трюк |
|
die Hand |
рука (кисть) |
|
der Punkt |
крапка |
|
vierzehn |
чотирнадцять |
|
fünfzehn |
п’ятнадцять |
|
sechzehn |
шістнадцять |
|
siebzehn |
сімнадцять |
|
achtzehn |
вісімнадцять |
|
messen |
|
вимірювати |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510757
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510757
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Flussbreite_messen_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- секундомір;
- терези;
- сантиметрова міра;
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24664
Інформація про явище, відкриття та вченого https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Flussbreite_messen.pdf Тема. 2.3.ВІДЛЯКУВАННЯ ПТАХІВ.VÖGEL VERSCHEUCHEN
Предметна галузь:біологія.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати свої ідеї / думки простими мовними засобами;
- використовувати навчальні стратегії (робити припущення, включати курс дій);
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
die Weintrauben |
виноград |
|
der Garten |
сад |
|
essen |
їсти |
|
die Vögel (Pl.) |
птахи |
|
langweilig |
нудно |
|
die Vogelscheuche |
опудало |
|
der Weinberg |
виноградник |
|
der Flughafen |
аеропорт |
|
der Hund |
|
собака |
vertreiben |
|
проганяти |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3011
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510775
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Vö gel_verscheuchen_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- конверти; - виноград і хліб;
- тарілки та серветки.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24679
Інформація про явище, відкриття та вченого https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Voegel%20verscheuchen.pdf
Тема. 2.4.СОНЯШНИКИ. SONNENBLUMEN. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм
(фактичну історію) глобально;
- знайходити у тексті цільову інформацію;
- розуміти короткий текст для читання за темою та розрізнити правильні та неправильні речення;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовуйте стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння, припущення);
- відтворювати простий фактичний зміст короткими реченнями;
- розуміт і дотримуватись інструкцій.
Словник основних термінів:
die Sonnenblumen (Pl.) |
соняшники |
|
die Sonne |
сонце |
|
der Morgen |
ранок |
|
|
|
|
der Schatten |
тінь |
|
|
|
|
jung |
молодий |
|
|
|
|
die Pflanze |
рослина |
|
dunkel |
|
темно |
|
|
|
der Westen |
|
Захід |
|
|
|
die Nacht |
|
ніч |
|
|
|
der Osten |
|
Схід |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3035
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510958
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Sonnenblumen_drehen_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- магнітні кнопки ;
- 1 коло з коричневого картону (див. Фото);
- 12 пелюсток з жовтого картону з літерами (див. Фото);
- папір формату А3;
- клей;
- зелений олівець та інші кольорові олівці;
- компас;
- жовте картонне сонце.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24700
Інформація про явище, відкриття та вченого https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Sonnenblumen_drehen.pdf
Тема. 2.5. ПОВОДАРІ.BLIENDENHUNDE ДАТА______________
Предметна галузь:біологія.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Welpe |
цуценя |
die Hundetrainerin |
дресирувальниця собак |
die Bank |
лавочка |
die Tür |
двері |
das Futter |
корм |
die Apotheke |
аптека |
die Treppe |
сходи |
blind |
сліпий |
der Briefkasten |
поштова скринька |
die Autos (Pl.) |
автомобілі |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3491
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3510982
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_blindenhunde_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка; - магнітні кнопки.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_blindenhunde_leitfaden.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_blindenhunde.pdf
Тема. 2.6.СВІТЛЯЧКИ. GLÜHWÜRMCHEN ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Filter |
фільтр |
|
|
die Plastikflasche |
пластикова пляшка |
|
|
die Leuchtdiode |
світлодіод |
|
|
der Käfer |
жук |
|
|
die Schnecke |
равлик |
|
|
das Glühwürmchen |
світляк |
der Wurm |
черв’як |
|
|
fliegen |
літати |
|
|
das Männchen |
самець |
|
|
das Weibchen |
самка |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3515
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3511333
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Gluehwuermchen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- магнітні кнопки;
- примітка (аркуші А4 розрізані на частини)
- (Інтернет) словники
- стільникові телефони та / або ліхтарики
- можливо, чорний одяг для дітей.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24493
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Gluehwuermchen.pdf Світляки — невеликі комахи 1-2,5 см завдовжки. Голова маленька, з великими очима. Вусики короткі або середньої довжини, їх форма варіює від нитчастої до гребінчастої. Верхня губа розвинена. У багатьох видів ротовий апарат редукований. Покрови тіла зазвичай м'які або помірно склеротизовані. Статевий диморфізм властивий більшості світляків. Він полягає в редукції крил у самиць, внаслідок чого вони втрачають здатність літати і стають схожими на личинок. У видів з незначним статевим диморфізмом самиці схожі на самців.
Органи, що випромінюють світло, знаходяться найчастіше в задній частині черевця, рідше розташовані попарно по бокам черевних сегментів. Кожен такий орган являє собою купу клітин-фотоцитів, обплетених трахеями та нервами. Фотоцити наповнені речовиною люциферином, яка окиснюється киснем, що надходить до клітин через трахеї. Внаслідок окиснення хімічна енергія вивільняється у вигляді світла. Хвильовий діапазон доволі широкий і залежить від виду комахи світляки можуть випромінювати жовте, зелене, блакитне, червоне світло.
Личинки наземні або водні, з пласким тілом. Водні личинки мають розгалужені черевні зябра.
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Світлякові
Тема. 2.7.ПАВУТИНА. SPINNENNETZ. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
die Spinne |
|
павук |
bauen |
|
будувати |
|
|
|
der Ast |
|
гілка |
|
|
|
das Bein |
|
нога, лапка |
|
|
|
die Mitte |
|
середина, центр |
|
|
|
die Spirale |
|
спіраль |
|
|
|
die Pause |
|
пауза, перерва |
|
|
|
die Stunde |
|
година |
|
|
|
nass |
|
мокрий |
der Pinsel |
|
пензель |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3716
Виконання онлайн завдань:
https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3511369
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_spinnennetz_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- магнітні кнопки;
- словник для учнів / словники для учнів, якщо потрібно;
- ножиці;
- клей.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_spinnennetz_leitfaden.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_spinnennetz.doc1.pdf
Павутина — секрет павутинних залоз, який незабаром після виділення застигає у формі ниток. За хімічною природою являє собою білок, близький за складом до шовку комах. Павутину здатні виділяти представники ряду груп павукоподібних (павуки, псевдоскорпіони, деякі кліщі) і губоногі багатоніжки.
Варіанти використання павутини виявляються досить різноманітні, але найпоширеніше застосування її -для побудови яйцевих коконів, сперматофорів, ловчих мереж і укриттів на час линьки або несприятливих умов.
Слід зазначити, що ловчу мережу павуків також часто називають павутиною.
Електронний ресурс: https://uk.wikipedia.org/wiki/Павутина
Тема. 2.8.ТРІСК ВОГНЮ. FEUERKNISTER. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Kamin |
комин |
|
|
knistern |
тріщати, потріскувати |
|
|
glatt |
гладкий |
|
|
rau |
шорсткий |
|
|
das Feuer |
вогонь |
|
|
der Sommer |
літо |
der Winter |
зима |
|
|
transportieren |
транспортувати |
|
|
das Gas |
газ |
|
|
die CD |
компакт-диск |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3740
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3511396
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_feuerknistern_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- магнітні кнопки;
- словник для учнів / словники для учнів, якщо потрібно;
- ножиці;
- клей.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24379
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Feuerknistern.pdf Тема. 2.9.ПЛОДОНІЖКА ЯБЛУКА. APFELSTIEL. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
pflücken |
зірвати |
|
|
|
|
der Apfel |
яблуко |
|
|
|
|
schwer |
важко |
|
|
|
|
leicht |
легко |
|
aufhören |
закінчуватися |
|
anfangen |
починатися |
|
rechts |
|
справа |
|
|
|
links |
|
зліва |
|
|
|
die Stelle |
|
місце |
|
|
|
braun |
|
коричневий |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3764
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3511420
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Apfelstiel_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- кошик яблук;
- обгортковий папір;
- фломастери / кольорові олівці;
- аркуші формату А3; аркуші А4;
- ноутбук та проєктор;
- ножиці;
- клей;
- зелені, червоні, білі картонні коробки; - лимон (можливо, з жовтої картонної коробки).
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24331
Інформація про явище, відкриття та вченого https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24331 Тема. 2.10.ПАДІННЯ МУРАШКИ. AMEISENSTURZ. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
die Ameise |
мураха |
|
|
suchen |
шукати |
|
|
das Hochhaus |
багатоповерховий будинок |
|
|
klettern |
підніматися |
|
|
oben |
нагору |
|
|
unten |
донизу |
der Sand |
пісок |
|
|
das Museum |
музей |
|
|
das Ei |
яйце |
|
|
die Luft |
повітря |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3788
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3511426
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_ameisensturz_anlagen_new.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- магнітні кнопки;
- стрічка, рукавичка;
- аркуші формату А3,А4;
- кольорові олівці;
- камінь;
- обгортковий папір для написання смужок;
- карти слів неправильно і правильно.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24295
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_ameisensturz.pdf РОЗДІЛ.3. ТЕХНІКА.
Тема. 3.1.АВТОПІЛОТ. AUTOPILOT. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
sehen |
бачити |
das Auto |
автомобіль |
der Fuß |
ступня |
|
|
die Straße |
вулиця |
|
|
schnell |
швидко |
|
|
der Ball |
м’яч |
der Computer |
комп’ютер |
|
|
fahren |
їхати |
|
|
bremsen |
гальмувати |
|
|
tanken |
заправлятися |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=2969
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3512236
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_autopilot_anlage.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24736
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_autopilot1.pdf
Тема. 3.2.ОНЛАЙН-ГРА. INTERNETSPIELE. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
розуміти технічні терміни в контексті; розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою; формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів; використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні
засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Fluss |
|
|
річка |
der Trick |
|
|
трюк |
|
|
|
|
die Hand |
|
|
рука (кисть) |
|
|
|
|
der Punkt |
|
|
крапка |
|
|
|
|
vierzehn |
|
|
чотирнадцять |
|
|
|
|
fünfzehn |
|
|
п’ятнадцять |
|
|
|
|
sechzehn |
|
|
шістнадцять |
|
|
|
|
siebzehn |
|
|
сімнадцять |
|
|
|
|
achtzehn |
|
|
вісімнадцять |
messen |
|
|
вимірювати |
Відеоматеріал:
Виконання онлайн завдань:
https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515194
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Internetspiele_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук і проєктор;
- дошка та магнітні кнопки;
- ІНТЕРНЕТ-ІГРИ Rollwort;
- паперові смужки у двох кольорах або білі паперові смужки та ручки у двох кольорах;
- рулон шпалер;
- твердий клей;
- аркуші А4;
- ножиці;
- олівці.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24748
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Internetspiele.pdf
Тема. 3.3.ФЕЄРВЕРК. LICHTBILD. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
знаходити у тексті конкретну інформацію; розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас; розуміти технічні терміни в контексті; розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
das Feuerwerk |
феєрверк |
|
|
das Bild |
малюнок |
kleben |
клеїти |
abmalen |
змальовувати |
der Stift |
олівець, ручка |
ausschneiden |
вирізати |
brennen |
горіти |
der Arm |
рука (від кисті до плеча) |
sich bewegen |
рухатися |
die Rakete |
ракета |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3020 Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515209
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Lichtbild_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук;
- проєктор;
- білі аркуші паперу;
- кольорові олівці;
- картонна трубка;
- паперова тарілка; - ножиці;
- карта Німеччини.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24760
Інформація про явище, відкриття та вченого https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Lichtbild.pdf
Тема. 3.4.МАЛЮНОК СВІТЛОМ. LICHTELEFANT. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
знаходити у тексті конкретну інформацію; розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас; розуміти технічні терміни в контексті; розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Elefant |
слон |
|
|
das Licht |
світло |
grün |
зелений |
rot |
червоний |
malen |
малювати |
die Kamera |
камера, фотоапарат |
die Lampen (Pl.) |
лампи |
blau |
синій |
der Film |
фільм |
die Torte |
торт |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3044 Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515224
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Lichtelefant_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- коробка;
- полотно (малярські приналежності);
- тюбики фарби;
- ліхтарик;
- камера;
- годинник;
- ноутбук;
- проєктор;
- дошка та крейда (білий, червоний, синій, зелений) або дошка та ручка (чорний, червоний, синій, зелений).
Додаткові рекомендації і посилання:
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Lichtelefant_Leitfaden.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Lichtelefant.pdf
Тема. 3.5.3D-ДРУК. 3D-DRUCK. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
das Modell |
модель |
|
|
|
|
rot |
червоний |
|
|
|
|
die Experten (Pl.) |
експерти |
|
|
|
|
das Auto |
автомобіль |
|
|
|
|
das Computerbild |
комп’ютерне зображення |
|
|
|
|
die Hälfte |
половина |
|
der Drucker |
|
принтер |
|
|
|
langsam |
|
повільно |
|
|
|
schnell |
|
швидко |
|
|
|
grün |
|
зелений |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3497
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515245
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_3d_druck_anlagen2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- сканер;
- принтер;
- ноутбук та проєктор;
- іграшковий автомобіль.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24784
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_3d-druck.pdf
Тема. 3.6. ШЛАГБАУМ. BAHNSCHRANKE. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Zug |
потяг |
|
|
die Ampel |
світлофор |
|
|
der Schalter |
перемикач |
|
|
der Fußgänger |
пішохід |
|
|
der Fahrradfahrer |
велосипедист |
|
|
der Autofahrer |
водій |
die Bahnschranke |
шлагбаум |
|
|
der Lokführer |
машиніст |
|
|
der Bahnübergang |
переїзд |
|
|
zählen |
рахувати |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3521
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515269
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_bahnschranke_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- ноутбук та проєктор;
- магнітні кнопки;
- картинки;
- конверти.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24511
Інформація про явище, відкриття та вченого https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_bahnschranke.pdf Тема. 3.7. ТАБЛО НА ЗУПИНЦІ. HALTENSTELLENANZEIGE.
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
die Straßenbahn |
трамвай |
der Strom |
електричний струм |
die Linie |
лінія, маршрут |
|
|
die Information |
інформація |
|
|
die Antenne |
антена |
|
|
das Signal |
сигнал |
pünktlich |
вчасно,без запізнень |
|
|
frei |
вільний |
|
|
die Haltestelle |
зупинка |
|
|
parken |
припаркуватись |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3725
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515281
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_haltestellenanzeige_anlagen2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
-ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24451
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_haltestellenanzeige.pdf Тема. 3.8. ЯМИ НА ДОРОЗІ. SCHLAGLÖCHER. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
das Loch |
яма |
|
|
|
|
kalt |
холодно |
|
|
|
|
das Resultat |
результат |
|
|
|
|
das Molekül |
молекула |
|
|
|
|
die Flasche |
пляшка |
|
|
|
|
das Kristall |
кристал |
|
das Eis |
|
лід |
|
|
|
frieren |
|
замерзати |
|
|
|
der Asphalt |
|
асфальт |
|
|
|
neu |
|
новий |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3749
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515293
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Vorlesung_Schlaglö cher_Anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- магнітні кнопки;
- кольорові олівці.
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24394
Інформація про явище, відкриття та вченого https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/Kinderuni_Skript_Schlagloecher.pdf Тема. 3.9. ПОВІТРЯНА КУЛЬКА. LUFTBALLON. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Dschungel |
джунглі |
|
|
die Milch |
молоко |
|
|
komisch |
дивно |
|
|
der/das Gummi |
ґума |
|
|
elastisch |
еластичний |
|
|
die Fabrik |
фабрика |
die Maschine |
механізм |
|
|
der Kegel |
кегля |
|
|
der Luftballon |
повітряна кулька |
|
|
aufblasen |
надувати |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3770
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515338
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_luftballon_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
- ноутбук та проєктор;
- дошка та крейда / дошка та ручка;
- хайлайтер;
- повітряні кулі;
- ножиці;
- фломастери;
- шпилька;
- шнур.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=24349
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_luftballon.pdf
Тема. 3.10. ВІТРЯНИЙ МЛИН. WINDRAD. ДАТА______________
Предметна галузь:біологія/фізика.
Цілі:
- розуміти короткометражний фільм (фактичну історію) глобально;
- знаходити у тексті конкретну інформацію;
- розширити свій сприйнятливий і продуктивний словниковий запас;
- розуміти технічні терміни в контексті;
- розуміти та давати відповіді на прості запитання за темою;
- формулювати ідеї / думки за допомогою простих мовних засобів;
- використовувати стратегії навчання (використовувати картинки як допоміжні засоби для розуміння);
- відтворити предмет у коротких реченнях;
- розуміти і дотримуватись інструкцій;
- розуміти ігрові інструкції та активно брати участь у грі.
Словник основних термінів:
der Flügel |
лопать |
der Wind |
вітер |
das Flugzeug |
літак |
hoch |
високий |
der Fahrstuhl |
ліфт |
der Generator |
генератор |
das Windrad |
вітряк |
die Kraft |
сила |
stark |
сильно |
der Ventilator |
вентилятор |
Відеоматеріал: https://kinderuni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=3794
Виконання онлайн завдань: https://kinderuni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=3515359
Робочі аркуші: https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/vorlesung_windrad_anlagen.pdf
Час заняття: 45 хв.
Реквізити:
Додаткові рекомендації і посилання: https://kinderuni.goethe.de/mod/page/view.php?id=4603
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://lernen.goethe.de/kinderuni/pdf/kinderuni_skript_windrad.pdf
11 клас
РОЗДІЛ 1. РОБОТОТЕХНВКА. КОСМОС
Тема.1.1.РОБОТИ-СКЕЛЕЛАЗИ. KLETTERROBOTER ДАТА______________ Предметна галузь: біологія/фізика Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• поговорити про властивості щурів;
• описати робота-скелелаза;
• читати та розуміти фактичні тексти;
• Можуть формулювати запитання та відповіді за допомогою модального дієслова.
Фахові цілі:
Школярі знають
• Що вміє щур і якими властивостями він володіє;
• які властивості щурів прийняли дослідники.
Школярі можуть
• обговорити, де можна розумно використовувати скелелазного робота.
Словник основних термінів:
die Ratte |
щур |
|
|
klettern |
повзти |
|
|
oben |
вгору |
|
|
das Skelett |
скелет |
|
|
die Klettertechnik |
техніка лазіння |
die Idee |
ідея |
|
|
greifen |
хапати |
|
|
die Maschine |
машина |
|
|
der Kabelschacht |
кабельна шахта |
kontrollieren |
контролювати |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=1326
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229633
Робочий аркуш:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/1350/mod_page/content/35/wl_kletterrobot er_UA.pdf https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7818/mod_page/content/4/Kletterroboter_A nlagen_A1-A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Реквізити:
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7818/mod_page/content/4/Kletterroboter_L eitfaden_A1-A2.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7818/mod_page/content/4/JuniorUni_Klette rroboter_Skript.pdf
Тема.1.2.РОБОТИ-ФУТБОЛІСТИ. FUSSBALLROBOTER
Предметна галузь: біологія/фізика Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• Описувати фізичні характеристики та технічне оснащення футбольного робота;
• Давати відповіді на запитання про фільм повними реченнями;
• відповісти на запитання щодо статистичних даних;
• Знаходити і написати терміни на тему футболу.
Фахові цілі:
Школярі знають
• як керується футбольним роботом і як він реагує.
Школярі можуть
• Описувати і пояснювати поведінку футбольного робота.
Словник основних термінів:
der Akku |
акумулятор |
der Ball |
м'яч |
der Elektromotor |
електродвигун |
das Computerprogramm |
комп‘ютерна програма |
rund |
круглий |
orange |
помаранчевий |
die Mandarine |
мандаринка |
|
|
das Tor |
ворота |
|
|
blau |
синій |
|
|
das Fußballfeld |
футбольне поле |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=681
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229645
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7797/mod_page/content/30/Fussballrobote r_Arbeitsblaetter.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7797/mod_page/content/30/Fussballroboter _Leitfaden.pdf
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7797/mod_page/content/30/JuniorUni_Fuss ballroboter_Skript.pdf
Тема.1.3.РОБОТ МЕКСІ. ROBOTER MEXI
Предметна галузь: біологія/фізика Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• зрозуміти та відредагувати заповнення пропусків про те, як працює робот;
• називати вираження емоцій;
• описувати процес розпізнавання обличчя; • утворювати речення з модальним дієсловом;
• писати речення про почуття.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що робот може виявляти емоції;
• як робот може виявляти емоції.
Школярі можуть
• описувати, як робот може сприймати і розпізнавати почуття.
Словник основних термінів:
der Kopf |
голова |
|
|
der Roboter |
робот |
|
|
die Kameras (pl.) |
камери |
|
|
das Kabel |
кабель |
|
|
der Mensch |
людина |
|
|
traurig |
сумний |
der Computer |
комп’ютер |
das Gesicht |
обличчя |
sympathisch |
симпатичний |
die Kommunikation |
спілкування |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=684
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229651
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7812/mod_page/content/4/Roboter_Mexi_ Anlagen_A1-A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1158
Інформація про явище, відкриття та вченого https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7812/mod_page/content/4/JuniorUni_Robot er_Mexi_Skript.pdf
Тема.1.4. РАКЕТА. DIE SOJUS-RAKETE
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Учні можуть
• формувати гіпотези та відповідати на запитання щодо польоту ракети із множинним вибором;
• написати твіт про почуття після прибуття на МКС;
• грати зі словами та малюнками та складіть їх, щоб утворити доміно;
• грати у гру "Я полечу в космос і візьму ... із собою", назвавши 10 технічних термінів і правильно вживати знахідний відмінок.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що ракети мають кілька ступенів, які скидаються одна за одною;
• Що політ до МКС надзвичайно виснажливий.
Школярі можуть
• розуміти космічний політ ракетою з різних точок зору; • розуміти і описувати почуття астронавтів в цьому польоті.
Словник основних термінів:
die Mitte |
середина |
die Kapsel |
капсула |
die Luke |
люк |
die Stufe |
етап |
der Pilot |
пілот |
der Teil |
частина |
|
|
der Bordcomputer |
бортовий комп'ютер |
|
|
kontrollieren |
контролювати |
|
|
automatisch |
автоматично |
|
|
das Periskop |
перископ |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4268 Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229684
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/138440/mod_page/content/4/Sojusrakete_A nlagen_A1A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3890
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/138440/mod_page/content/4/JuniorUni_Soj us_Skript.pdf
Тема.1.5. АЛЕКСАНДР ГЕРСТ І ЙОГО КОМАНДА. ALEXANDER GERST UND
SEIN TEAM
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• описати позитивний настрій на фотографії;
• називати імена та завдання членів команди астронавта МКС Олександра Герста;
• розуміти німецькі вислови на тему створення команди;
• розуміти інструкції до командної гри.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що астронавтів на МКС підтримує група експертів;
• що ці фахівці повинні працювати разом у команді;
• які якості потрібні хорошим командам.
Школярі можуть
• називати важливі завдання колег по команді космонавта Олександра Герста;
• інтерпретувати та оцінювати висловлювання команди;
• проводити командну гру відповідно до інструкцій; Словник основних термінів:
das Team |
команда |
der Körper |
тіло |
die Fitnesstrainerin |
фітнес-тренер |
messen |
вимірювати |
das Feuer |
вогонь, пожар |
das Kontrollzentrum |
центр керування польотами |
|
|
arbeiten |
працювати |
|
|
der Stundenplan |
розклад |
|
|
die Zeit |
час |
|
|
telefonieren |
розмовляти по телефону, зв’язатися телефоном |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4160 Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229699
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/138455/mod_page/content/5/Alexander_Ge rst_und_sein_Team_Anlagen_A1A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3896
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/138455/mod_page/content/5/JuniorUni_Ge rst-Team_Skript.pdf
Тема.1.6. АЛЕКСАНДР ГЕРСТ ПЕРЕД
СТАРТОМ. PARABELFLUG
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти послідовність параболічного польоту;
• розуміти розмову про політ та наслідки для мешканців;
• писати електронне повідомлення про параболічний досвід польоту.
Фахові цілі:
Школярі знають
• як впливають гравітація та невагомість.
Школярі можуть
• Описувати послідовність та наслідки параболічного польоту.
Словник основних термінів:
die Zahnpasta |
|
зубна паста |
essen |
|
їсти |
das Salz |
|
сіль |
der Pfeffer |
|
перець |
trinken |
|
пити |
die Zentrifuge |
|
центрифуга |
die Rakete |
|
ракета |
die Maus |
|
миша |
|
|
|
das Lineal |
|
лінійка |
|
|
|
der MP3-Player |
|
MP3-плеєр |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=1377
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229738
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/8553/mod_page/content/2/Parabelflug_Anl agen_A1-A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1320
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/8553/mod_page/content/2/JuniorUni_Alexa nder_Gerst_Skript.pdf
Тема.1.7. ЗАПИТАННЯ ДО АЛЕКСАНДРА ГЕРСТА. ASTRONAUTENFRAGEN
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти розмову космонавтів;
• описувати повсякденні ситуації космонавта;
• запитувати та відповідати на тему повсякденного життя космонавтів;
• задавати особисті питання.
Фахові цілі:
Школярі знають
• який вплив може мати невагомість на повсякденне життя.
Школярі можуть
• задавати та відповідати на питання про життя космонавта;
• описувати станції параболічного польоту.
Словник основних термінів:
die Schlafkabine |
спальна кабіна |
|
|
die Wand |
стіна |
|
|
die Socke |
шкарпетка |
|
|
das Wasser |
вода |
die Rasiercreme |
крем для гоління |
frisch |
свіжий |
die Muskeln |
м'язи |
trainieren |
тренувати |
das Gas |
газ |
das Fenster |
вікно |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=1371
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229744
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/8547/mod_page/content/3/Astronautenfrage n_Anlagen_A1-A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1314
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/8547/mod_page/content/3/JuniorUni_Astro nautenfragen_Skript.pdf
Тема.1.8. КОСМІЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ. WELTALLEXPERIMENTE
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти справжній путівник;
• формувати гіпотези про поведінку мильних бульбашок і паперових літаків у просторі;
• називати властивості мильних бульбашок та паперових літаків;
• виражати порівняння.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що властивості предметів змінюються у невагомості.
Школярі можуть
• розпізнати і назвати зміни на прикладі мильної бульбашки та паперового літака.
Словник основних термінів:
die Erde |
Земля |
|
die Raumstation |
космічна станція |
|
die Luft |
повітря |
|
das Experiment |
експеримент |
|
der Astronaut |
астронавт |
|
funktionieren |
функціонувати |
|
|
|
|
schnell |
швидко |
|
|
|
|
die Gravitation |
гравітація |
|
|
|
|
stabil |
міцний |
|
schwerelos |
невагомий |
|
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=1332
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229753
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/8541/mod_page/content/3/WeltallExperiment_Anlagen_A1-A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1308
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/8541/mod_page/content/3/JuniorUni_Welta ll-Experiment_Skript.pdf
РОЗДІЛ 2. ТЕХНОЛОГІЇ ДАТА______________
Тема.2.1.РАКЕТНИЙ ДВИГУН. RAKETENRIEBWERK
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• давати відповіді на запитання щодо експерименту;
• позначати схематичне зображення технічними термінами;
• редагувати заповнення пропусків; • розуміти інструкції для експериментів.
Фахові цілі:
Школярі знають
• Воднева та киснева суміші можуть рухати ракети.
Школярі можуть
• зрозуміти експеримент і відповісти на прості запитання щодо нього;
• зрозуміти і описати, як працює основний двигун ракети 5;
• проводити експерименти в невеликих групах.
Словник основних термінів:
explodieren |
вибухнути |
|
|
starten |
стартувати |
|
|
die Hülse |
гільза |
das Loch |
отвір |
|
|
die Funktion |
функція |
|
|
der Kanal |
канал |
|
|
die Schraube |
гвинт |
dick |
товчтий |
dünn |
товчтий |
mischen |
змішати |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4450
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229762
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/138359/mod_page/content/13/Raketentrieb werk_Anlagen_A1A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3884
Інформація про явище, відкриття та вченого https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/138359/mod_page/content/13/JuniorUni_R aketentriebwerk_Skript.pdf
Тема.2.2. 360 ГРАДУСІВ. 360 °
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти створення (аналогового та цифрового) перспективи на 360 °;
• розуміти відповідні зображення тексту для читання;
• розуміти інструкції.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що перспектива 360 потребує сферичної форми;
• що віртуальні 3D-реальності створюються за допомогою камер і програм VR;
• що ви можете побачити два зображення в окулярах VR за допомогою смартфона, по одному на кожне око;
• як віртуальні реалії виникають на комп’ютері.
Школярі можуть
• зрозуміти створення аналогової та цифрової перспективи на 360 °;
• створювати VR-окуляри відповідно до інструкцій ручної роботи та використовувати їх із відповідними програмами.
Словник основних термінів:
die Realität |
реальність |
filmen |
знімати |
der Punkt |
крапка |
|
|
der Monitor |
монітор |
|
|
der Dom |
собор |
|
|
virtuell |
віртуальний |
der Archäologe |
археолог |
das Detail |
деталь |
der Baukran |
Будівельний кран |
der Markt |
ринок |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4121
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229783
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/122171/mod_page/content/7/360_Grad_An lagen_A1A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3422
Інформація про явище, відкриття та вченого https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/122171/mod_page/content/7/JuniorUni_Skr ipt_360_Grad_ready.pdf
Тема.2.3.СУПРАТРАНС. SUPRATRANS ДАТА______________ Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• охарактеризувати образ візуального потягу;
• зрозуміти фільм про експериментальну установку транспортного засобу із надпровідниками;
• давати відповіді на запитання про вибір експериментальної установки;
• додавати заповнення в порожні місця.
Фахові цілі:
Школярі знають
• як побудований надпровідник.
Школярі можуть
• зрозуміти тестові налаштування автомобіля Supratrans II;
• правильно відповісти на запитання щодо експериментальної установки;
• назвати компоненти надпровідника.
Словник основних термінів:
die Thermoskanne |
термос |
die Temperatur |
температура |
die Masse |
маса |
die Keramik |
кераміка |
die Kiste |
ящик, коробка |
die Rose |
троянда |
|
|
magisch |
магічний |
|
|
eisig |
холодний як лід |
|
|
das Fahrzeug |
транспортний засіб |
die Kraft |
сила |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4480
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229792
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105966/mod_page/content/3/Supratrans_A nlagen_A1A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=2436
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105966/mod_page/content/3/JuniorUni_Su pratrans_Skript.pdf
Тема.2.4. СЕНСОРНИЙ ЕКРАН. ДАТА______________
TOUCHSCREEN
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• сказати, де використовуються сенсорні екрани;
• глобально зрозуміти пояснення Ральфа щодо типу сенсорного екрану;
• знаходити зображенням відповідні тексти.
Фахові цілі:
Школярі знають
• які компоненти має певний тип сенсорного екрану.
Школярі можуть
• визначати технічні умови зображенням для функцій сенсорного типу;
• описувати функції типу сенсорного екрану.
Словник основних термінів:
der Finger |
палець |
nackt |
голий |
der Handschuh |
рукавичка |
die Linie |
лінія |
positiv |
позитивний |
negativ |
негативний |
|
|
der Mikrochip |
мікрочип |
|
|
zählen |
рахувати |
|
|
elektrisch |
електричний |
|
|
die Position |
позиція |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4495
Виконання онлайн завдань:
https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229798
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105948/mod_page/content/5/Touchscreen_ Anlagen_A1A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=2418
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105948/mod_page/content/5/JuniorUni_To uchscreen_Skript.pdf
Тема.2.5. ЗОРОВИЙ ЧИП ДЛЯ СЛІПИХ. ДАТА______________
SEHCHIP FÜR BLINDE
Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти тексти про будову ока та функції зору;
• визначати причину захворювання очей, що призводить до сліпоти;
• знаходити зображенням відповідні тексти.
Фахові цілі:
Школярі знають
• які компоненти має людське око і як працює зір;
• які завдання бере на себе чіп зору.
Школярі можуть
• розуміти технічні терміни зображення людського ока; • розумійти, як імплантується зоровий чіп і як він працює.
Словник основних термінів:
das Auge |
око |
sehen |
бачити |
das Licht |
світло |
die Sonnenblume |
соняшник |
die Linse |
лінза |
der Sehnerv |
зоровий нерв |
der Chip |
чип |
die Farbe |
колір |
|
|
das Bild |
картинка |
|
|
scharf |
чітко |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4510
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229804
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105960/mod_page/content/4/Sehchip_Anla gen_A1A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=2430
Інформація про явище, відкриття та вченого https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105960/mod_page/content/4/JuniorUni_Se hchip_fuer_Blinde_Skript.pdf
Тема.2.6. LED-ЛАМПИ. LED ДАТА______________ Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• зрозуміти художній фільм про переваги, структуру та функцію світлодіодів;
• віднести відповідні заголовки розділів до фактичного тексту;
• коментувати ескіз інформацією з тексту;
• поговорити про переваги та компоненти світлодіода.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що світлодіоди все частіше замінюють звичайні лампочки.
Школярі можуть
• зрозуміти структуру та функції світлодіода;
• позначати технічний ескіз про структуру світлодіода.
Словник основних термінів:
das Lämpchen |
лампочка |
|
|
warm |
теплий |
|
|
produzieren |
виробляти |
das Atom |
атом |
die Energie |
енергія |
|
|
die Welle |
хвиля |
|
|
springen |
стрибати |
|
|
die Scheibe |
пластина |
die Waffel |
вафля |
konzentrieren |
збирати, сконцентрувати |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4525
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229810
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105954/mod_page/content/5/LED_Anlagen _A1A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=2424
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/105954/mod_page/content/5/JuniorUni_Skr ipt_led_ready.pdf
РОЗДІЛ 3. ПРИРОДОЗНАВСТВО ДАТА______________
Тема.3.1. ВІДПЛИВИ І ПРИПЛИВИ. EBBE UND FLUT Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• описати явище припливу та відпливу на малюнках;
• розуміти технічний текст;
• давати відповіді на правильні та неправильні речення щодо тексту спеціаліста;
• описати експеримент;
• давати запитання щодо припливів та відпливів.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що Місяць впливає на припливи та відливи.
Школярі можуть
• провести експеримент з утворення припливів і відпливів;
• зрозуміти причини утворення припливів і відпливів;
• читати календар припливів.
Словник основних термінів:
das Meer |
море |
|
die Stunde |
година |
|
|
|
|
die Kraft |
сила |
|
der Mond |
|
Місяць |
der Punkt |
|
точка |
|
|
|
die Mitte |
|
центр |
der Teller |
|
тарілка |
|
|
|
zurück |
|
назад |
der Tag |
|
день |
stark |
|
сильний |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4540
Виконання онлайн завдань:
https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229819
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121946/mod_page/content/3/Ebbe_Anlagen _A1A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3410
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121946/mod_page/content/3/Ebbe_Skript.p df
Тема.3.2. ДИНОЗАВРИ. DINOSAURIER ДАТА______________ Предметна галузь: біологія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• називати частини тіла динозавра;
• розуміти запитання про динозаврів;
• формулювати гіпотези для вікторини з динозаврами з партнером;
• розуміти інформацію про знахідку та особливості птерозавра.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що раніше вважалося, що динозаври вимерли.
Школярі можуть
• розуміти вікторини про динозаврів.
Словник основних термінів:
tropisch |
|
тропічний |
|
|
|
|
|
typisch |
|
типовий |
|
|
|
|
|
der Dinosaurier |
|
динозавр |
|
die Zähne |
|
зуби |
|
der Leguan |
|
ігуана |
|
das Museum |
|
музей |
|
der Stein |
|
камінь |
|
finden |
|
знаходити |
|
|
|
|
|
der Fisch |
|
риба |
|
|
|
|
|
der Vogel |
|
птах |
|
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4558
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229828
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121934/mod_page/content/6/Dinos_Anlage n_A1A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3398
Інформація про явище, відкриття та вченого https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121934/mod_page/content/6/Dinos_Skript. pdf
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• зрозуміти два експерименти з утворення блискавки та грому;
• заповнювати прогалини в текстах технічними термінами;
• утворювати умовні речення;
• розуміти, читати та говорити вірш на тему «Грози».
Фахові цілі:
Школярі знають
• що грози - це фізичне явище.
Школярі можуть
• назвати процеси, що беруть участь у формуванні гроз;
• обчислювати відстань від гроз.
Словник основних термінів:
der Blitz |
|
блискавка |
|
|
|
die Flasche |
|
пляшка |
|
|
|
der Luftballon |
|
повітряна куля |
|
|
|
heiß |
|
гарячий |
|
|
|
das Molekül |
|
молекула |
mechanisch |
|
механічний |
der Donner |
|
грім |
die Sekunde |
|
секунда |
das Gewitter |
|
гроза |
hören |
|
чути |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=1119
Виконання онлайн завдань:
https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229834
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121940/mod_page/content/4/Donner_Anlag en_A1A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3404
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121940/mod_page/content/4/Donner_Skript
Тема.3.4. ЕФЕКТ ЛОТОСА. LOTUSEFFEKT ДАТА______________ Предметна галузь: хімія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти фільм про відкриття та дію ефекту лотоса;
• проводити експерименти відповідно до інструкцій та документувати спостереження;
• правильно визначати заголовки зображень.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що деякі рослини, напр., Рослина лотоса має здатність самоочищення.
Школярі можуть
• Виявити та визначити причини цих самоочисних здібностей;
• Визнати та описати можливості використання ефекту лотоса в повсякденному житті.
Словник основних термінів:
die Natur |
|
природа |
|
|
|
der Kohl |
|
капуста |
|
|
|
das Blatt |
|
листок |
|
|
|
glatt |
|
гладкий |
|
|
|
das Wachs |
|
віск |
|
|
|
normal |
|
звичайний |
|
|
|
der Kontakt |
|
контакт |
|
|
|
nass |
|
мокрий |
rollen |
|
котитися |
der Dreck |
|
бруд |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4588
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229840
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121952/mod_page/content/3/Lotus_Anlage n_A1A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=3416
Інформація про явище, відкриття та вченого https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/121952/mod_page/content/3/Lotus_Skript. pdf
РОЗДІЛ 4. ЕНЕРГЕТИКА ТА СТАБІЛЬНИЙ РОЗВИТОК
Тема.4.1.МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН . HANDYRECYCLING ДАТА_____________ Предметна галузь: хімія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• робити заяви про використання мобільних телефонів та задавати один одному запитання щодо цього;
• визнавати, називати та обговорювати переваги переробки стільникових телефонів;
• розуміти процес переробки стільникових телефонів;
• описати два графіки;
• зрозуміти текст та заповнити пробіл у тексті;
• спланувати та представити дію.
Фохові цілі:
Школярі знають
• що стільникові телефони мають дуже короткий термін служби;
• що мобільні телефони містять цінну сировину;
• переробка стільникових телефонів є розумним процесом.
Школярі можуть
• визначити найважливіші компоненти стільникового телефону;
• називати важливі станції переробки стільникових телефонів;
• називати важливі продукти, отримані в результаті переробки стільникових телефонів;
• планувати та презентувати творчу кампанію з переробки мобільних телефонів.
Словник основних термінів:
das Handy |
мобільний телефон |
der Schredder |
шредер |
magnetisch |
магнітний |
die Platine |
системна плата |
die Form |
форма |
|
|
die Stahlplatte |
сталева пластина |
|
|
die Reaktion |
реакція |
|
|
das Elektrokabel |
електричний кабель |
|
|
das Silber |
срібло |
|
|
das Gold |
золото |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4184
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229894
Робочі аркуші:https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/154222/mod_page/content/2/anlagen_hand y_a1_a2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=6490
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/154222/mod_page/content/2/JuniorUni_Ha ndy_Skript.pdf
Тема.4.2. ВОДОРОСТІ. ALGEN ДАТА______________
Предметна галузь: хімія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• зрозуміти та назвати умови розвитку водоростей;
• задавати та відповідати на запитання щодо росту водоростей / розведення водоростей.
Фахові цілі:
Школярі знають
• де трапляються водорості;
• як ростуть водорості.
Школярі можуть
• називати і описувати умови росту водоростей.
Словник основних термінів:
das Problem |
|
проблема |
|
|
|
|
|
die Probe |
|
проба, зразок |
|
|
|
|
|
das Mikroskop |
|
мікроскоп |
|
der Wurm |
|
черв’як |
|
die Fettreserve |
|
жировий запас |
|
weiß |
|
білий |
|
füttern |
|
годувати |
|
das Labor |
|
лабораторія |
|
|
|
|
|
der Filter |
|
фільтр |
|
|
|
|
|
bekommen |
|
отримувати |
|
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4621
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229855
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7848/mod_page/content/4/Algen_Anlagen_ A1-A2.pdf
Час заняття: 45 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1176
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7848/mod_page/content/4/JuniorUni_Skript _algen_ready.pdf
Тема.4.3. ПАЛИВНИЙ ЕЛЕМЕНТ. BRENNSTOFFZELLE
Предметна галузь: хімія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти художній фільм та анімацію про паливний елемент;
• призначити технічні умови;
• додавати текст про те, як працює паливний елемент.
Фахові цілі:
Школярі знають
• що автомобілі також можуть працювати на водню.
Школярі можуть
• розуміти і описувати технічний ескіз хімічних процесів у паливному елементі.
Словник основних термінів:
das Auto |
автомобіль |
der Reservekanister |
резервна каністра |
das Wassermolekül |
молекула води |
das Modell |
модель |
die Explosion |
вибух |
die Membran |
мембрана |
groß |
великий |
das Elektron |
електрон |
der Kern |
ядро |
kurz |
короткий |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4636
Виконання онлайн завдань:
https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229861
Робочі аркуші:
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7824/mod_page/content/3/Brennstoffzelle_ Anlagen_A1-A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1170
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7824/mod_page/content/3/JuniorUni_Brenn stoffzelle_Skript.pdf
Тема.4.4. ЕЛЕКТРОМОТОР. ELEKTROMOTOR
Предметна галузь: хімія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• зрозуміти будову та роботу простого електродвигуна;
Фахові цілі:
Школярі знають
• де використовуються електродвигуни;
• що приводить в рух електродвигуни;
• з чого виготовлені і як вони працюють.
Школярі можуть
• описувати, як працює електричний двигун, використовуючи графіку;
• побудувати електродвигун.
Словник основних термінів:
grau |
сірий |
der Südpol |
Південний полюс |
der Nordpol |
Північний полюс |
|
|
das Magnetfeld |
магнітне поле |
|
|
der Strom |
струм |
|
|
grün |
зелений |
|
|
rot |
червоний |
|
|
die Batterie |
батарея |
|
|
die Spule |
котушка |
|
|
der Magnet |
магніт |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4648
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229870
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7854/mod_page/content/3/Elektromotor_A nlagen_A1-A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1182
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7854/mod_page/content/3/JuniorUni_Elektr omotor_Skript.pdf
Тема.4.5. ПЕРЕРОБКА АЛЮМІНІЮ. ALURECYCLING
Предметна галузь: хімія/фізика
Цілі:
Мовні цілі:
Школярі можуть
• розуміти та називати станції та процес переробки алюмінію;
• описувати найважливіші етапи переробки алюмінію та використовувати пасивний процес.
Фахові цілі:
Школярі знають
• як переробляють алюмінієві банки в Німеччині;
• що можна зробити з алюмінію.
Школярі можуть
• представити та описати процес переробки як приклад.
Словник основних термінів:
der Sack |
мішок |
|
|
|
|
die Dose |
бляшанка |
|
|
|
|
der Strichcode |
штрих-код |
|
|
|
|
die Plastikflasche |
пластикова пляшка |
|
|
|
|
der Scanner |
сканер |
|
|
|
|
das Aluminium |
алюміній |
|
die Presse |
|
прес |
|
|
|
der Ofen |
|
піч |
|
|
|
die Fabrik |
|
фабрика |
|
|
|
leicht |
|
легкий |
Відеоматеріал: https://junioruni.goethe.de/mod/videoscore/view.php?id=4663
Виконання онлайн завдань: https://junioruni.goethe.de/mod/qplayer/attempt.php?attempt=229882
Робочі аркуші: https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7869/mod_page/content/3/Alurecycling_An lagen_A1-A2.pdf
Час заняття: 90 хв.
Додаткові рекомендації і посилання:
https://junioruni.goethe.de/mod/page/view.php?id=1188
Інформація про явище, відкриття та вченого
https://junioruni.goethe.de/pluginfile.php/7869/mod_page/content/3/JuniorUni_Alure cycling_Skript.pdf