Може слугувати основою до уроку в 1 класі. Використано дидактичні ігри та інші матеріали, що допоможуть активізувати пізнавальну діяльність учнів, урізноманітнити види робіт. Допоможе в підготовці до уроку молодим вчителям.
ТЕМА. Буква «ве» , звуки ІвІ, Ів’І
МЕТА. Ознайомити учнів з новою буквою та її звуковим значенням, удосконалювати звуковимову, читацькі та аналітико - синтетичні навички, розвивати фонематичний слух,читацькі та мовленнєві навички, уточнювати і активізувати словниковий
запас,формувати навички співробітництва, спілкування з однолітками.
ТИП УРОКУ:комбінований.
МЕТОДИ ФОРМИ
Розповідь Активізація життєвого
досвіду
Бесіда Рольова гра
Метод наочності Практична робота
Навчальні та ігрові Елементи проблем-
вправи. ного навчання.
Робота з дидактичними
картками.
Парна робота.
ОБЛАДНАННЯ: наочний матеріал: предметні та сюжетні малюнки,букв та складів, таблички зі словами .
ЛЕКСИКА: вуж, діжка, нива.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, АКТИВІЗАЦІЯ МИСЛЕННЯ
Мета :відпрацьовувати вимову слів з дзвінкими приголосними в кінці слів та складів.
Дуб, зуб, лід, вуж, стежка, книжка, ложка, діжка, стовп, голуб, хліб, рід, гараж.
Словн. робота : вуж, діжка.
Мета : відпрацювання чистомовок, розвиток мовлення, навичок підбору слів, що римуються.
( Склад учні читають з картки, що демонструє вчитель )
На-на-на- бачу сірого … ( слона ).
Но-но-но- довгий хобот у … ( нього ).
Ну-ну-ну- яблуко даю … ( кому ).
Ни-ни-ни- люблять яблука … ( слони ).
Ні-ні-ні- дайте яблук і … ( мені ).
Ан-ан-ан- а ось смачненький … ( банан ).
Он-он-он- в зоопарку добрий … ( слон ).
На-на-на- нагодували ми … ( слона ).
Робота з табличкою « Упізнай швиденько»
НИНІ НІНА МАМА
АНУ МАМО НІНО
ФІЗХВИЛИНКА
1-2 – всі присіли,
3-4 – нахилились і з струмочка гарно вмились,
5-6 – всі веселі крутимось на каруселі,
7-8 – відпочили і за парти тихо сіли.
ІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
( Можуть відгадати діти, що вміють читати. )
ІІІ ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
ІV УСВІДОМЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
а) бесіда
- Як звали хлопчика ? ( Вова )
- Назви перший звук в імені. Він голосний чи приголосний?
- Твердий чи м’який ?
- Скільки твердих звуків ІвІ в цьому слові ?
- Згадай ім’я дівчинки, що починається з м’якого ІвІ
( Віка, Віта, Віола )
б)дид. гра « Сигнал»
Мета :розвивати фонематичний слух, уміння характеризувати приголосні звуки, розрізняти їх, користуватися сигнальними фішками.
Учитель називає слова зі звуками, що вивчаються, учні сигналізують картками .
Корова, вітер, олівець, вікно, ваза, віник, вовк, вінок.
в)розвиток мовлення
сова – птах ( -Яких птахів знаєш ще ? Назви тих, де зустрічаються звуки ІвІ , Ів’І) ( ворона,ґава, соловей )
Дод. інформація: сова – символ мудрості.
А
У
Н М В О Н М В
И
І
V ЗАСТОСУВАННЯ МОВЛЕННЄВИХ І ЧИТАЦЬКИХ УМІНЬ У ПРАКТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
а) «луною»
б) пошепки
в)«за указкою»
г) «ланцюжком»
д) дид. гра «Дочитай словечко»
Мета :розвивати читацькі навички, уміння швидко орієнтуватися на сторінках підручника, зорову пам'ять.
НО… ВО… НА…
ВИ… ВІ … І …
НА…
2.Розвиток зв’язного мовлення
а) створення емоційного фону
- Заплющіть очі і уважно послухайте.
( лунають звуки машин, що рухаються, зупиняються, подають сигнали )
б) робота за малюнком, бесіда з правил дорожнього руху.
- Що бачите на малюнку ? – Кого бачите?
-Хто керує транспортом ?
- Де рухається транспорт?
- Як можна назвати цих дітей ?
- По чому рухаються пішоходи?
- Відгадайте загадку :
Як колір міняю, когось зупиняю.
То пішоходів, а то водіїв.
( Світлофор.)
в) дид. гра « Світлофор»
Мета : засвоєння правил дорожнього руху, правила переходу вулиць і доріг.
І етап : діти розташовують кольорові фішки послідовно, за сигналами світлофора.
ІІ етап : вчитель подає кольорові сигнали світлофора, а учні виконують рухи:
червоний – « Стій!» - завмирають;
жовтий – « Приготуйся!» - повертають голову ліворуч і праворуч;
зелений – « Йди!» - крокують на місці.
г) бесіда, складання речень за малюнком
- Як правильно перейти дорогу ?
- Де це можна зробити ?
- Чи вірно переходять дорогу діти ?
- Складіть повчальні речення для дітей, що не можуть правильно перейти дорогу.
VІ ПІДСУМОК УРОКУ