Розробка уроку з навчання грамоти насичена різноманітними видами роботи, дидактичними матеріалами, що активізують пізнавальну діяльність учнів, допоможе ефективно засвоїти матеріал. Допоможе молодим вчителям у підготовці до уроку.
ТЕМА. Буква «ел» , звуки ІлІ, Іл’І
МЕТА. Ознайомити учнів з новою буквою та її звуковим значенням, удосконалювати звуковимову, читацькі та аналітико - синтетичні навички, розвивати фонематичний слух,читацькі та мовленнєві навички, уточнювати і активізувати словниковий
запас,формувати навички співробітництва, спілкування з однолітками.
ТИП УРОКУ:урок засвоєння нових знань.
МЕТОДИ ФОРМИ
Розповідь Активізація життєвого
досвіду
Бесіда Рольова гра
Метод наочності Практична робота
Навчальні та ігрові Елементи проблем-
вправи. ного навчання.
Робота з дидактичними
картками.
Парна робота.
ОБЛАДНАННЯ: наочний матеріал: предметні та сюжетні малюнки,букв та складів, таблички зі словами , ілюстрації до казок, маски.
ЛЕКСИКА: сокіл, орел.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
( - Доброго здоров’ячка ! – Пустіть переночувати !
- Ой, лисичко-сестричко, у нас хатка маленька, ніде буде тобі лягти.
-Дарма, я під лавкою зігнуся, хвостиком обгорнуся й переночую.) «Лисичка – сестричка»
- В яких ще казках ви зустрічалися з лисичкою? Вам допоможуть малюнки, що на дошці.
Під горою хвойний ліс,
За горою хижий лис.
Вкрита травами гора.
Збоку - лисяча нора.
В ній хитрюга непростий
Від собак хова хвоста.
Як навідався в курник.
То відразу півень зник.
( « Лис» )
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
ІІІ. УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Має Петрик капелюха ,
Натягнув на самі вуха.
Капелюх, як буква «ел»,
Не забудь її тепер.
Мета : розвивати читацькі навички, уважність, пам'ять.
Словникова робота : малина, лимон.
Мета : вчити аналізувати, виділяти спільні та різні риси, робити висновки.
За формою :
За кольором :
За смаком :
ІV. ЗАСТОСУВАННЯ МОВЛЕННЄВИХ ТА ЧИТАЦЬКИХ УМІНЬ У ПРАКТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Мета :формувати комбінаторні та читацькі навички.
мо |
ма |
ло |
ла |
ни |
мо |
ли |
ми |
сі |
ла |
ва |
ни |
ло |
ва |
ла |
ни |
ви |
Мета : розвивати читацькі , мовленнєві,та аналітичні навички, уміння робити висновок.
Ліс, лісок, лис, ліки. ( твердий ІлІ )
Мороз, ластівка, лелека, орел. ( не птах )
Лелека ластівку питає:
-Хто вище всіх птахів літає ?
-Літають люди вище всіх
На літаках своїх легких.
Бесіда за малюнком з елементами критичного мислення :
- Кого бачите на малюнку ? Дайте дітям ім’я.
- Чим зайнятий хлопчик? дівчинка ?
- Чим малюють діти ?
- Що малює дівчинка ? хлопчик?
- Чи подобається їм ця робота ? Чому так думаєш ?
- Чи корисно діти проводять свій вільний час ?
- А чим захоплюєтесь ви в вільний час ?
- Доповніть речення :
Діти припинили малювати , бо … ( варіанти дітей )
а) показове читання вчителем
б) питання на сприймання :
- Як звуть дітей ?
в) самостійне читання учнями
г) читання за «указкою»
д) читання «ланцюжком»
е) вибіркове читання
ж) дид. гра «Продовж речення»
з) робота над виразністю та інтонацією
V. ПІДСУМОК УРОКУ
а) Дид. гра « Книжковий хробачок»
Мета : розвивати читацькі навички, мислення, логіку.
М . ма ми . а ма . ин . . Л . на м . ла . имон .
А Ні . а . ила ( малюнок ляльки ) .
Б) Дид. гра « Нумо, прочитай»
( слово – анаграма )
І О К Л С Е О Л Р
( СОКІЛ ) ( ОРЕЛ )
Підбір загального слова до відгадки.