ТЕМА: Навички володіння м’ячем для учнів 4 класу
Мета: повторити техніку ведення м’яча внутрішнім боком стопи та зупинки підошвою; формувати навички володіння м’ячем під час його ведення; розвивати спритність, швидкісно – силові якості; створювати умови щодо виховання уваги, дисциплінованості, почуття єдності.
Інвентар: футбольні м’ячі, фішки, свисток.
Місце проведення : спортивний майданчик
Хід уроку
№ з/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно- методичні вказівки |
І. Підготовча частина (12 хв.) |
|||
1. |
Шикування, привітання, повідомлення мети та завдань уроку. - Сьогодні ми з вами будемо подорожувати країною футболу, нам необхідно зібрати карту футбольної країни. За правильність виконання вправ та дотримання дисципліни ви будете отримувати бонуси і частини карти з якої ми дізнаємося країну футболу. |
2 хв. |
В одну шеренгу. Нагадати про дотримання правил техніки безпеки. Звернути увагу на важливість вміння володіти технікою м’яча. |
2. |
Вимірювання ЧСС за 10 с. |
30 с. |
Виділити учнів з підвищеною ЧСС (100 уд./хв. і більше) і дати їм для виконання дихальні вправи |
3. |
Стройові та організуючі вправи на місці |
30 с. |
Повороти праворуч, ліворуч, перешикування з однієї шеренги у дві. Звернути увагу на чітке виконання поворотів. |
4. |
Ходьба:
|
1 хв. |
У колону по одному, дистанція два кроки. Темп середній, стежити за правильною поставою. |
5. |
Спортивна ходьба, рівномірний біг, ходьба з відновленням дихання. |
1 хв. |
Поступове прискорення темпу. Під час ходьби темп повільний. |
6. |
Комплекс загально розвиваючих вправ у русі 1.Вправи для рук. В.п. руки на поясі 1-руки до плечей , 2-вгору, 3- до плечей, 4-В.п. 2.Ривки руками. В.п.- Ліва рука у горі. 1-2-крок, два кроки з пружним відведенням рук назад; 3-4-те саме, права вгорі. 3.Відведення рук. В.п- руки перед грудьми. 1-2 відведення зігнутих рук назад; 3-4 те саме. 4.Повороти тулуба. В.п.-руки за голову. 1- крок лівою ногою, поворот тулуба ліворуч; 2- крок правою, поворот тулуба праворуч. 5. Нахили. В.п.- права рука на поясі. 1-ліва рука тягнеться до правого носка. 2- В.п.(змінюємо руку) 3-права рука тягнеться до лівого носка. 4- В.п 6.Випади. В.п.-руки на поясі. 1- випад лівою ногою, поворот праворуч; 2- випад правою ногою, поворот праворуч. |
3 хв.
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів |
Стежити за правильністю постави й чіткістю виконання вправ. Дистанція два кроки.
Збільшити амплітуду рухів.
Руки на рівні плечей
Темп повільний
Ноги в коліному суглобі не згинати.
Спину тримати прямо. |
7. |
Спеціальні бігові вправи:
|
2 хв. |
Поточний метод. Вправи виконують по доріжці спортивного залу. Нагадати про техніку безпеки Дистанція 4-6 кроків. |
8. |
Ходьба , вправи на відновлення дихання |
1 хв. |
Темп повільний. |
9. |
Перешикування |
30 с |
У дві шеренги. |
ІІ. Основна частина (25 хв) |
|||
1. |
Ведення м’яча внутрішньою стороною стопи до стійки. |
3 хв. |
Виконують почергово учні обох шеренг. |
2. |
Ведення м’яча внутрішньою стороною стопи до учня що стоїть за 10м , залишаємо м’яч у нього повертаємося назад спиною вперед. |
3 хв |
Змагальний метод. Відзначити найкращих(бонус) |
3. |
Попади в ціль |
3 рази |
Удари між ногами партнера , з імітуванням ударів по воротам. |
4. |
Естафети з м’ячем:
|
1 р
1 р
1 р
1 р |
Точність ведення м’яча, передача партнеру з зупинкою.
Обводимо стійки «змійкою», назад ведемо м’яч по прямій. Враховується не тільки швидкість , а й влучність ударів по воротах. Перший учасник веде м’яч до стійки, залишається там, та робить передачу наступному учаснику з місця стійки. |
6. |
Вимірювання ЧСС за 10 с |
30 с |
Перевірити реакцію організму на навантаження |
7 |
Навчальна гра у міні-футбол |
8 хв |
Звернути увагу на використання вивчених технічних прийомів під час гри |
8. |
Теоретичні запитання з футболу: 1. Яка довжина футбольного поля? а) 40-50 м; б) 55-60 м; в) 90-110 м. 2. Скільки гравців беруть участь у грі? а) 5; б) 11; в)12. 3. Яка тривалість гри у футбол? а) 2 тайми по 60 хв. б) 4 четверті по 30 хв. в)2 тайми по 45 хв. 4. З якого місця починається гра? а) з бічної лінії; б) ударом ногою від воріт в)з центру поля. г) з будь якої точки поля. 5.Коли призначають штрафний удар? (запитати у учнів ) за кожну правильну відповідь бонус. 6.Чи можна під час гри оскаржувати рішення судді: а) так; б) ні; в) лише у письмовій формі. |
|
На запитання відповідають учні не задіяні у грі. Відзначити найбільш технічних гравців ( бонусами), і тих , хто дав найбільше правильних відповідей на запитання. |
ІІІ. Заключна частина( 3 хв) |
|||
1. |
Ходьба з виконанням вправ на відновлення дихання |
30 с |
У колону по одному. Темп середній. |
2. |
Шикування в одну шеренгу |
30 с |
На швидкість |
3. |
Вимірювання ЧСС за 10 с |
30 с |
Визначити ступінь відновлення . |
4. |
Підбиття підсумків уроку |
1 хв |
Визначення кращих учнів за бонусами |
5. |
Організоване залишення місця занять |
30 с |
У колоні по одному |