Анотація: Цей конспект уроку з фізичної культури для учнів початкової школи. Ознайомити учнів з різними видами м'ячів, закріпити їх назви і призначення, дати можливість порівняти, виявити схожість і відмінності. Удосконалити вправи з різними видами м'ячів на уроці-грі «Наш веселий, дзвінкий м'яч.»
Урок гра «Наш веселий, дзвінкий м'яч», 4 клас
Тема: Удосконалення вправ з різними видами м'ячів на уроці-грі «Наш веселий, дзвінкий м'яч.»
Мета: Ознайомити з різними видами м'ячів, закріпити їх назви і призначення, дати можливість порівняти, виявити схожість і відмінності.
Завдання:
1. Закріпити комплекс вправ для формування правильної постави та профілактики сколіозу.
2. Вчити правильному положенню рук при ловлі і кидках м'яча, веденні м'яча;
3. Розвивати увагу, швидкість реакції, силу рук;
4. Виховувати почуття взаємодопомоги, товариства, бажання дізнатися нове про навколишнє середовище.
Інвентар: тенісні кульки, тенісні м'ячі, баскетбольні м'ячі, волейбольні м'ячі, футбольні м'ячі, гумові м'ячі, м'ячі для регбі.
Місце проведення: спортивний зал.
Форма проведення: урок-гра.
ХІД УРОКУ
№ п/п |
Зміст навчального матеріалу |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
|||
I Підготовча частина (10-12 хв.)
|
||||||
1 |
Шикування, рапорт, повідомлення завдань уроку. Вчитель «Сьогодні на уроці ми будемо виконувати вправи з різними видами м'ячів, будемо вдосконалювати навички ведення, кидка, ловіння м'яча.» Вимірювання ЧСС |
До 1 хв. |
Контроль за поставою дітей.
Націлити на основне завдання.
Проконтролювати самопочуття дітей. |
|||
2 |
Організуючі вправи на місці |
До 1 хв. |
Повороти «ліворуч», «праворуч», «кругом». Звернути увагу на важливість дотримання правил безпеки. Задати темповий режим роботи кожній з медичних груп. |
|||
3 |
Вчитель: « Хлопці і дівчата, давайте візьмемося за руки. Я бажаю вам здоров'я, всім бути добрими і веселими. Давайте посміхнемося один одному. Сьогодні ми з вами вирушимо в країну веселих, дзвінких м’ячів». |
До 1 хв. |
|
|||
4 |
Правила техніки безпеки на уроці під час виконання вправ.
|
До 30 сек. |
Нагадати основні положення техніки безпеки методом інтерактивного опитування. |
|||
5 |
Вчитель: «Високо літає. Йому діти дуже раді, Бо ним кожен грає.»
|
До 1 хв. |
Відгадка :( Гумовий м’яч) |
|||
6 |
Комплекс вправ для формування правильної постави та профілактика сколіозу. Ходьба: -звичайна (ідучи, взяти м’яч); -на носках (м’яч вгору) - на п’ятках (м’яч за голову) - за зовнішній стороні ступні (м’яч за спину); - на внутрішній стороні ступні; - з відведенням рук назад – вгору на кожен крок. |
До 2 хв. |
Вправи виконувати в колону по одному з м’ячем у руках.
Дистанція 2 м.
Стежити за положенням правильної постави. |
|||
7 |
Комплекс ЗРВ з м’ячем : - перекиданням м’яча з руки в руку; -з поворотами м’яча ліворуч – праворуч на витягнутих вперед руках; - з переведенням м’яча навколо тулуба; - в нахилі ; - випади з поворотами тулуба в однойменну сторону; - в навприсіді; - в повному присіді. |
До 5 хв. |
Бути уважним. Виконувати правила безпеки при виконанні вправ з м’ячем. |
|||
8 |
Вправи на відновлення дихання.
|
До 30 сек. |
Спитати у дітей про самопочуття. |
|||
II Основна частина (29 хв.)
|
||||||
1 |
Вчитель: «Він лежати зовсім не хоче. Якщо кинути, він підскочить. Ледве вдариш, відразу навскач, Ну, звичайно — це,,,»
|
|
Відгадка :( Баскетбольний м’яч) |
|||
2 |
1. Робота в парах з баскетбольними м'ячами: - Імітація положення рук при ловлі м'яча Вправи з баскетбольним м’ячем І. Ведення м’яча 1 – правою і лівою рукою на місці; 2 – поперемінно правою і лівою рукою на місці. 3 – з поступовим зниженням та збільшенням висоти відскоку
|
|
Увага учня звертається на правильні положення рук і голови, на контроль м’яча бічним зором.
По м’ячу не бити, а штовхати його вниз. Вести м’яч збоку. дивитися вперед, а не на м’яч. Знижувати висоту відскоку до прийняття положення стоячи на одному коліні. Потім поступово, збільшуючи висоту відскоку, повернутись у вихідне положення (вправу виконувати почергово правою і лівою рукою).
|
|||
3 |
Вчитель: «У ворота він летить, |
|
Відгадка :( Футбольний м’яч) |
|||
4 |
Рухлива гра «Вибий м’яч з кола». Беруть участь дві команди по 6-8 учнів. На підлозі окреслюється велике коло. Гравці розміщуються у колі. Учасники ведучої команди починають передавати м'яча ногами один одному. |
|
Завдання суперників: відібрати м'яча у суперників і вибити його з кола. Через три хвилин гри команди міняються місцями. Перемагає команда, гравці якої більшу кількість разів спроміглися вибити м'яча з кола. |
|||
5 |
Вчитель: «Тільки вдариш добре в бік – Як одразу в танець – скік! За ці скоки його люблять І руками часто луплять.»
|
|
Відгадка :( Волейбольний м’яч) |
|||
6 |
Рухлива гра : «М’яч капітану» Учасники гри розподіляються на дві команди, кожна обирає капітана. На майданчику окреслюють дві паралельні лінії, за однією шикуються команди, за другою стають капітани, кожний лицем до своєї команди. У них в руках по м'ячу. За сигналом ведучого обидва капітани одночасно кидають м'ячі тим, хто стоїть попереду у своїх командах. Упіймавши м'яча, гравець кидає його своєму капітанові, а сам займає останнє місце в колоні. Потім капітан кидає м'яча другому гравцеві, а одержавши його назад, - третьому... |
|
Виграє команда, біля лінії якої раніше опиниться гравець, який першим впіймав м'яча, кинутого капітаном.
|
|||
7 |
Вчитель: «Сам без ніг, Малий, Пузатий, А такий літун завзятий!»
|
|
Відгадка :( М’яч для великого тенісу) |
|||
8 |
Рухлива гра : «У кого м'яч? » Гравці стають колом, якомога щільніше один до одного, обличчям до центру кола. Ведучий виходить на середину кола .Всі діти тримають руки за спиною. Одному з них дають невеличкого м'яча. Гравці починають передавати м'яча один одному за спинами. Ведучий намагається здогадатися, у кого перебуває м'яч. Раптом він звертається до одного з гравців з вигуком: «Руки!» Цей гравець повинен негайно виставити наперед себе руки. |
|
Той з учасників змагань, у кого виявився м'яч, стає ведучим.
|
|||
9 |
Вчитель: «Б’ють мене гравці на полі, І в повітрі, й на землі. Та від цього не вмираю. Тільки весело стрибаю.» |
|
Відгадка :( М’яч для регбі) |
|||
10 |
Естафета « перенеси м'ячі» На відстані 10 кроків одна від одної позначаються дві лінії. З одного боку на підлогу кладуть кілька м'ячів різного діаметру. Гравцю ставлять завдання: якнайбільше набрати м'ячів і перенести їх на лінію фінішу. М'ячі можна брати руками, складати під руки, під підборіддя. |
|
Перемагає той, хто за один раз перенесе найбільшу кількість м'ячів.
|
|||
11 |
Вчитель: «Кожного вдариш — він злиться й плаче. А цього стукнеш — Від радості скаче! Те вище, те нижче, Те низом, те навскач. Хто він, догадався? Тенісний….» |
|
Відгадка :( Тенісна кулька)
|
|||
12 |
У грі – «Тенісні кульки» Гравці обох команд розподіляються на пари. Кожному з учасників дається тенісна ракетка і кулька. У змаганнях обидва гравці ракетками перекидають тенісну кульку один одному. |
|
Хто з учасників змагань набере найбільшу кількість очок, стає переможцем.
|
|||
III Заключна частина (3 - 5 хв.)
|
||||||
1 |
Шикування на відстані витягнутих рук у коло, вимірювання ЧСС.
|
|
Вправи на відновлення дихання та для поетапного переходу від збудженого стану нервової системи до спокійного |
|||
2 |
Гра «Мікрофон»: -Я дізнався… -Я зрозумів… -Я навчився… |
|
Інтерактивне спілкування. Акцентувати увагу на основних моментах уроку, відзначити найстаранніших учнів. |
|||
3 |
Організований вихід із спортзали. |
10 с |
Перехід у колону по одному. |
|||