"Найрідніша і найдорожча земля - наша славна Україна"

Про матеріал
Мета: розширити і поглибити знання учнів про свою рідну державу, розкрити суть поняття ― патріот ― патріотизм, формувати і розвивати патріотичні почуття учнів, громадянські якості; виховувати почуття гордості за рідну землю, бажання приносити користь рідній країні, сприяти покращенню життя на цій землі.
Перегляд файлу

 

                          Перший урок на тему «Моя рідна Україна»

Мета: розширити і поглибити знання учнів про свою рідну державу, розкрити суть поняття ― патріот ― патріотизм, формувати і розвивати патріотичні почуття учнів, громадянські якості; виховувати почуття гордості за рідну землю, бажання приносити користь рідній країні, сприяти покращенню життя на цій землі.

                                                                  Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання.

Пролетіло тепле літо,

В школу повернулись дiти.

Відпочили всі нівроку!

Із новим навчальним роком!

2.Рефлексія настрою. Психогімнастика «Зустріч друзів».

– Нумо помахаємо рукою! Ось так!(Діти махають правою рукою, вітаючи одне одного).

–Обома руками дружно! Ось так!

–Нумо обіймемо сусіда – ось так! (Обіймають сусіда з одного боку).

–Нумо обіймемо іншого– ось так! (Обіймають сусіда з іншого боку).

–Нумо обіймемося разом дружніш! Обіймають сусідів і ліворуч, і праворуч).

–Ми друзі, усі образи облиш!

–Нумо підстрибнем на місцi – ось так! (Стрибають на місці).

–Нумо підстрибнем ще раз – ось так!

–Нумо підстрибнем ще разом, дружнiш –

–Ми друзі усі, образи облиш!

–А зараз, діти, торкнiться долоньками свого сусіда і подаруйте йому посмiшку. Коли ми даруємо тепло своїх долоньок, посмішку і чудовий настрій, нам самим стає тепло i затишно на душі.

3. Поздоровлення з Днем знань.

–Дорогі діти! Я рада вас вітати у цьому світлому прекрасному класі з початком нового навчального року! Хочу вам побажати цікавих подорожей по Країні Знань. Бажаю підкорити нові вершини, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

Отже, ми починаємо наш перший урок.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель:

  Пригадайте, хто вас будить щоранку?

– А хто будить нашу Землю?

–Земля прокидається чиста, свіжа, красива.

Послухайте вірш і дізнайтеся про що ми будемо говорити на нашому уроці.

Привітний і світлий наш сонячний дім,

Як радісно й весело жити у нім.

Тут мамина пісня і усмішка тата.

В любові й добрі тут зростають малята.

Дзвінка наша пісня до сонечка лине:

«Мій сонячний дім – це моя Україна»!

–Яким словом можна замінити слово «Україна» (Батьківщина, Вітчизна, рідний край).

–Як ви розумієте слово «Батьківщина»? (Відповіді дітей).

–З чим асоціюється для вас Україна? (Верба і калина, пшеничні поля, мамина пісня,  солов’їна мова, вільні, працьовиті люди, гідність, свобода, звитяга, незламність, сміливість, честь, відвага.

– Це земля наших батьків і місце, де ми народилися.

Батьківщина – це ліс і поле,

Це домівка наша і школа,

Це гаряче сонячне коло.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

– Сьогодні на уроці ми ще раз переконаємося, яка чудова, багата та унікальна рідна земля, перевіримо рівень наших знань про Україну та дізнаємося багато цікавого про нашу Батьківщину.

ІV. Актуалізація знань учнів.

Розгадування кросворда.

•Довгастий  шматок тканини для витирання обличчя, тіла, посуду, або вишитий шматок     тканини для оздоблення української оселі. (Рушник.)

•Вишита сорочка. (Вишиванка.)

•Давно ця річка славна

 Народи три єднає

 І в Чорне море плине.

 Простори України

 Розкішно прикрашає. (Дніпро.)

•Він мостить гнізда на дахах,

 У теплий край літа далеко.

 Як зветься той цікавий птах?

 Ану, скажіть хутчіш!.. (Лелека.)

•Столиця нашої держави. (Київ.)

 У вінку зеленолистім,

 У червоному намисті,

 Видивляється у воду

 На свою хорошу вроду. (Калина.)

•Плаче красуня над річкою:

  Пов’язала  б коси стрічкою,

  Та вітер весь час налітає

  І коси мої розплітає. (Верба.)

– Діти, розгляньте уважно на ці слова. Що у вас на думці, коли ви їх чуєте?     (Відповідають діти).

– Подивіться на кросворд.  Яке  слово  утворилося? ( Україна).

– Так, вірно. Україна – наша Вітчизна – ненька зі своєю історією, добротою, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки. Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні.

V. Вивчення нового матеріалу.

– Сьогодні наша держава переживає тяжкі часи і кожен намагається допомогти, внести свій вклад у майбутнє. Найкращі сини і доньки стали на захист своєї Вітчизни. Ми серцем і душею з тими, хто боронить нашу свободу. Ми гордимося захисниками і віримо, що український народ переможе. Але ми маємо бути сильними, єдиними, маємо підтримувати одне одного і дякувати тим, завдяки кому ми живемо, навчаємось, працюємо і віримо в перемогу.

Та, на жаль, кожного дня український народ платить занадто високу ціну за свою свободу і незалежність– життя наших захисників і захисниць, життя дітей, зруйновані міста і села (відеоролик).

–Діти, а чи знаєте ви, як називають людей, які люблять свою Батьківщину?  (Патріот).

–Діти, так хто такий патріот ? (Відповідають).

Патріот – людина, що любить і поважає рідну землю, шанує її традиції.

Патріотизм – це почуття любові до рідної землі, прагнення зберегти її мову, культуру, готовність діяти в інтересах своєї країни та захищати її від ворогів.

–Отже, патріоти – це люди, які дуже люблять свою країну і роблять все, щоб вона розвивалася і процвітала.

–Підніміть руки хто себе вважає патріотом?

1.Вікторина  «Чи знаєш ти свою країну?»

Державна мова України (Українська).

Найбільша річка на території України (Дніпро).

Які гори є на території України? (Кримські, Карпати).

Основний закон України? (Конституція).

Найголовніший майдан нашої  країни? (Майдан Незалежності).

Що святкують українці 28 червня? (День Конституції).

Коли святкують День Незалежності України? (24 серпня).

Кого називають Кобзарем країни? (Т.Г. Шевченко).

Яке місто є столицею України? (Київ).

Основні кольори нашого прапору? (Синій і жовтий).

Назвіть  державні символи України (Герб, Гімн, Прапор України).

Як називається Гімн нашої країни?(«Ще не вмерла України…»).

Що зображено на Державному Гербі? (Тризуб).

Яке слово заховалося в тризубі? (Воля).

2. Руханка

3. Створення композиції «Соняхи пам’яті».

Щорічно 29 серпня ми згадуємо трагічні події, які розгорталися у 2014 році поблизу      міста Іловайська, коли загинуло багато українських бійців. Ці події відбувалися на полях соняхів. Саме під цими рослинами захисники поклали своє життя за свободу і незалежність України. І сьогодні ми будемо з вами створювати емблему–соняшник, як символ пам’яті, символ вшанування загиблих.

VІ. Підсумок уроку.


– Ось і підійшов до завершення наш урок. Напевне, всі ви зрозуміли, на якій

унікальній землі ми живемо. Ми маємо чим пишатися і чим гордитися. Наші предки дуже багато трудилися, щоб Україна стала незалежною і могутньою державою. А тепер від нас, від наших знань і вмінь, від нашого патріотизму залежить, якою бути Україні далі. Пам’ятайте, діти, ви – майбутнє України. Тож своєю старанною працею примножуйте її багатства. Своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків. Любіть рідну землю. Бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність.

–Діти, що б ви побажали сьогодні Україні? (Сили,єдності,витримки,відродження,віри,надії,любові,стійкості,процвітання, достатку).

 

1

 

docx
Додано
19 грудня 2025
Переглядів
80
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку