Тема: Складання опису «Зимовий ранок»
Мета: Вчити помічати ознаки зимової ранкової природи. Збагачувати мовлення . Розвивати мислення, фантазію, вчити будувати творчі описи, виховувати любов до природи.
Хід уроку.
1 Організація класу до роботи.
Нам урок уже давно
Час розпочинати.
Будемо знову мовлення
Наше розвивати
2 Актуалізація опорних знань.
Хто це стукає до нас у вікно?
Відгадування загадки:
Стало біло навкруги –
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я - ....
(Зима)
Хто ще знає загадки про зиму?
Назвіть , будь ласка, зимові місяці.?
А чи спостерігали ви коли не будь як день починається?
Перегляд відеофільму .»Зимовий ранок»
Сьогодні ми переглянули фільм , щоб ознайомитися з зимовим ранком.
Він на нас чекає і ми побачимо багато нового, казкового. Ми маємо бути уважні і спостережливі діти.
Створимо асоціацію до зимового ранку. Як ви вже здогадались, що подорож у нас сьогодні буде уявною, і для цього ми повинні взяти з собою фантазію,
кмітливість , винахідливість.
Тож будьте уважними, активними і дружними.
3. Екскурсія в природу.
Спостереження за ознаками зимового ранку.
Тож який ранок? (Зимовий, морозний, холодний, сірий, похмурий)
Гадаю, що ранок задоволений вашими відповідями. А тепер будемо шукати цікавинки.
(Сіре, білувато-сіре.)
А чому ж воно їх приховало? (Бо вони сонечка бояться)
А тепер подивіться, яка земля? (Вкрилася білим покривалом, білою ковдрою)
Який сніг?
Чому сніг посмутнів?
(Блискучим. )
А що нам може принести зимовий ранок?
Ось одного ранку можна зустріти подружку.
Сніжинку.
А вона все знає про чудові зимові ранки.
Давайте поспілкуємося з нею.
Народні прикмети.
Багато снігу — багато хліба.
Був уночі іній — вдень сніг не випаде.
Вітер у січні зі сходу несе добру погоду.
Вітер узимку повіяв з півночі — на великий холод.
Самостійно дітки працюють.
Складають опис зимового ранку.
4 Підсумок
У кого ж ми побували в гостях? ( У зимового ранку )
Хоч і похмурий, а стільки цікавого нам розповів!
5 Складання художнього опису.
6 Читання кращих творчих робіт.
7 Підсумок уроку та самооцінка.