"Німеччина у 1945 рр. на початку ХХІ ст."

Про матеріал

Розробка плану - конспекту уроку з всесвітньої історії для учнів 10 класу. Тип уроку комбінований, з використанням інтерактивних методів навчання та індивідуальним підходом до вивчення предмету. Після уроку учні зможуть:

● раціонально використати засоби масової інформації, інтернет - ресурси, застосовувати знання на практиці;

● працювати з історичними;

● чітко і лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним;

● навчаться використовувати досвід минулих поколінь.

Матеріали конспекту можуть бути використані у загальноосвітніх школах, професійних та вищих навчальних закладах освіти.

Перегляд файлу

БЕРДЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2

БЕРДЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

План - конспект уроку з всесвітньої історії в 11 класі.

Тема: "Німеччина у 1945рр. на початку ХХІ ст.".

 

 

 

 

 

 

                                                                            Розробив:

                                                                            учитель вищої категорії,

                                                                            «старший учитель»,

                                                                            магістр історичних дисциплін

                                                                            Нікуліна Ю. І.

 

 

 

 

 

Бердянськ - 2018

 

 

Мета:

1.навчальна: - ознайомитися із станом країни після закінчення війни, утворенням ФРН і НДР, "економічним дивом", реформами Л. Эрхарда, особливостями розвитку НДР, об'єднанням країни; інформаційна - розвивати навички роботи із засобами масової інформації, застосовувати отримані знання на практиці; комунікативно - мовна - продовжити формування уміння чітко і лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним; просторова - вчитися на помилках минулих поколінь, уміти використовувати на практиці досвід минулих поколінь;

2.розвивальна: розвивати уміння висловлювати власну думку, робити висновки, систематизувати і аналізувати матеріал, встановлювати причинно – наслідкові зв'язки; продовжити формування навичок самостійної пошукової діяльності (самоосвіти і саморозвитку); формувати і розвивати навички збереження здоров'я;

3.виховна:  виховувати інтерес до вивчення історії і розвитку країн Західної Європи, сприяти розвитку ораторського мистецтва, поважати традиції інших народів, бути гуманними і толерантними, виховувати патріотичні почуття до вивчення історії та традицій власного народу.

 Тип уроку : комбінований.

Основні поняття: демілітаризація, денацифікація, демократизація, екстремізм, "економічне диво".

Політичні діячі: Конрад Аденауер, Людвіг Ерхард, Гельмут Коль, Ангела Меркель.

Джерела і література : Щупак И.Я. Всесвітня історія. Новітній період

(1939 - 2011 рр.) підручник для 11 класу. - Запоріжжя: Прем'єр, 2011.

Наочність і обладнення : карта світу, карта Німеччини, схеми, таблиці, портрети.

Методи: бесіда, "дерево рішень", дискусія, "мозковий штурм", "незавершена речення".

Хід уроку.

1.Організаційний етап, орієнтація і актуалізація.

А). - наслідки Другої світової війни. План Маршалла.

 - початок європейської економічної інтеграції.

- Італія в 1945 - початку ХХІ ст.

Б). Робота з картками. Загроза тероризму і мафії в Італії.

2. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Визначення очікуваних результатів.

1.Учні пропонують варіанти очікуваних результатів, шляхом доповнення пропозиції : "від уроку я чекаю". (висловлюють свої думки). Підводимо підсумки.

2.Після уроку ви зможете:

 ● раціонально використати засоби масової інформації, інтернет - ресурси, застосовувати знання на практиці;

● працювати з історичним матеріалом з історії післявоєнної  Німеччини.

● чітко і лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним;

 ● навчитися використовувати досвід минулих поколінь для свого блага. 3.Мотивація діяльності. Як ви вважаєте яким виявилося соціально - економічний стан Німеччини в післявоєнний час?

 Проблемне питання. Дайте порівняльну характеристику соціально - економічного розвитку ФРН і НДР. У чому ви бачите причини успіхів і невдач країн лідерів що окупували Німеччину.

4. Вивчення нового матеріалу.

Слово вчителя:

 

Окупаційні зони Німеччини 1946 – 1948 рр.

1946р.

1948р.

 А). Бізонія (США, Велика Британія)

 

Б). Тризонія (США, Велика Британія,  Франція)

 

 

 

Політичні партії:

 1. Християнський - демократичний союз (ХДС) 1945р.

2. Християнський соціальний союз (ХСС) ;

3. Вільна демократична партія (СДП) ;

4. Соціал - демократична партія Німеччини (СДПН)

 

Берлін розділений на 4 зони окупації :

1.східна частина (СРСР) ;

2.західна (США, Великобританія, Франція).

 

 

ФРН

НДР

Федеративна

Республіка

Німеччина

23 травня 1949р.

США+ Європа

Канцлер 

К. Аденауер

Німецька Демократична

Республіка

7 жовтня  1949р.

СРСР

Прем'єр – міністр О. Гротеволь, президент В. Пік

 

Передумови західнонімецького "економічного дива". (сам. раб.  стр.107. виписати в зошит основні тези)

 Реформи Л.Эрхарда : ( доктрина "соціального ринкового господарства") 1.приватна власність на засоби виробництва;

2.відмова від централізованого планування;

3.вільна конкуренція;

4.активна державна соціальна політика.

 Підсумки реформ. Зробити самостійний висновок. Стр.108.

Повідомлення на тему: "Біографія і політична кар'єра  Г. Коля". (завдання учня)

5.Релаксація.

 

Вправа "Політ білого птаха"

 "Ви лежите на теплому жовтому піску, над вами спокійне, чисте, синє небо. У небі плавно летить білий птах. Ви піднімаєтеся і летите поряд з ним, ви і є- цей білий птах. Ви летите в спокійному синьому небі, під вами спокійне синє море. Вдалині показався жовтий піщаний берег, він все ближче і ближче. Ви підлітаєте, опускаєтеся на теплий жовтий пісок, знову перетворюєтеся на людину і лягаєте на спину. Ви лежите на теплому жовтому піску, над вами спокійне синє небо, ви розслаблені, ви відпочиваєте. Ступнів  ваших ніг торкнулася приємна прохолода, приємна прохолода заповнила м'язи ніг, м'язи легкі і бадьорі; приємна прохолода заповнила живіт, м'язи спини, м'язи легкі і бадьорі; приємна прохолода заповнила руки і груди, вам легко дихати, приємна прохолода заповнила шию і голову; голова ясна і чиста. Усе тіло заповнене приємною прохолодою, м'язи легкі і бадьорі, три глибокі вдохи, розплющуєте очі. Ви відпочили".

Основні події Німеччини 1945 – 2011рр.:

1.1961 р. - побудована Берлінська стіна;

2.1962 – 1963рр. - відставка 87 - літнього канцлера К. Аденауэра у ФРН;

3.1966р. - новий канцлер К. Кізінгер;

 4.1969р. - В. Брандт у ФРН;

5.1974г. - відставка В. Брандта, його наступником став Г. Шмідт;

 6.1982р. - Г. Коль;

7.9 листопада 1989р. - зруйнована Берлінська стіна - символ розколу країни;

 8.3 жовтня 1990р. - об'єднання ФРН і НДР, канцлер Г. Коль.

Повідомлення на тему: "Біографія і політична кар'єра Ангели Меркель".(завдання учня)

6.Підсумки уроку. Закріплення знань, умінь і навичок.

Використовуючи метод "дерево рішень" учні висловлюють власне думки про отримані знання на уроці.

1. Використовуючи метод "мозкового штурму" вирішуємо проблемне питання, поставлене учням на початку уроку.

2.Дайте порівняльну характеристику соціально - економічного розвитку ФРН і НДР. У чому ви бачите причини успіхів і невдач країн лідерів що окупували Німеччину?

7.Оголошення домашнього завдання.

Обов'язкове завдання: вивчити поняття, параграф №12 опрацювати.

Додаткове: Підготувати повідомлення "Біографія Маргарет Тетчер".

 

docx
До підручника
Всесвітня історія (рівень стандарту, академічний рівень) 10 клас (Щупак І.Я., Морозова Л.В.)
Додано
6 квітня 2018
Переглядів
2182
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку