Новий рік. Рідні краєвиди

Про матеріал
: Навчати учнів бачити, відчувати створені словами образи природи; удосконалювати виразність читання текстів; уміння переказувати їхній зміст; вчити сприймати красу природи через художнє слово; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, уміння обмінюватись думками; виховувати любов до прекрасного, до рідної природи.
Перегляд файлу

Тема: Новий рік.  Д. Чередниченко „ Рідні краєвиди ”.

Мета: навчати учнів бачити, відчувати створені словами образи природи; удосконалювати виразність читання текстів; уміння переказувати їхній зміст; вчити сприймати красу природи через художнє слово; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, уміння обмінюватись думками; виховувати любов до прекрасного, до рідної природи.

Обладнання: картки зі складами, словами, ілюстрації про зиму, складова таблиця, таблиця Шульте.

                                          Хід уроку

І. Організаційний момент

   Дзвінко продзвенів дзвінок,

   Всім пора нам на урок.

   Все у нас уже на місці,

   Залишилось тільки сісти!

ІІ. Вправи на розвиток чіткості вимови

  1. Відгадування загадки

В зимовий студений час

Люблять всі малята нас.

З гірки ми рушаєм в путь,

А на гірку нас везуть. ( Санки  )

  1. Робота над чистомовкою

Ки – ки – ки – їдуть саночки.

Ок – ок – ок – падає сніжок.

Кі – кі – кі – ковзани прудкі.

ІІІ. Вправи для вдосконалення навичок читання

  1. Читання складів та слів на картках – блискавках

Да, но, при, сло, тво, меш, стоїть, стежка, Новорічень, цілісінький

  1. Розчитування по індивідуальним складовим таблицям
  2. Вправи з таблицями Шульте

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

  • Український народ має чимало свят, які відзначаються взимку. Назвіть відомі вам свята.
  • Які з них вам подобається відзначати?
  • Чим саме вам запам’яталося це свято?
  • Сьогодні ми читатимемо твори про зимові свята.

V. Робота над оповіданням Д. Чередниченка „ Рідні краєвиди ”

    1. Читання вчителем вголос оповідання

    2. Бесіда після прочитаного

       - Про що розповідається в оповіданні?

       - Чи пам’ятаєте ви свої враження від першого снігу?

       - Які нові слова ви зустріли у тексті?

    3. Словникова робота

       Краєвиди – картини природи

       Сторицею – у багато разів більше

       Перкалева сорочка -  сорочка з тонкої бавовняної тканини  

   4.Самостійне читання тексту

  5. Вибіркове читання

   - Прочитайте, що здивувало автора.

   - Зачитати рядки, в яких описано перший сніг.

    - Знайти і зачитати рядки, в яких говориться, як потрібно допомагати крилатим друзям.

     - Зачитати рядки, в яких говориться про те як трудилася влітку земля.

VІ.Фізкультхвилинка

        Морозець, морозець, пощіпай нам щічки,

        Теплі валянки у нас, шубки, рукавички.

        Морозець, морозець, плещемо в долоні,

       У дівчаток і хлоп’яток носики червоні.

VІІ. Робота з синонімами

        Завзятий – наполегливий, запальний, нестримний.

VІІІ. Вправи на виразність читання тексту

  • Прочитайте вірші, які автор використав у своєму творі. З яким настроєм, яким голосом потрібно їх читати?
  • Прочитайте виразно виділені речення.

ІX. Поетична хвилинка

      Учні читають напам’ять вірші про зиму

X. Гра „ Назви прислів’я про зиму ”

      Учні по черзі називають прислів’я про зиму

XІ. Гра „ Склади вірш ”

      На таблиці запис. Учні добирають до питань слова і складають вірш

      ( Що зробила? Що? ) сизокрила,

      ( Яким? Чим? Що? ) вкрила.

     ( Звідки? Що роблять? Які? ) сніжинки

     ( хто? Що зробили? У чиї? ) хатинки.

 

      Прилетіла зима сизокрила,

      Білим пухом землю вкрила.

      Згори летять білі сніжинки,

      І звірі сховались у свої хатинки.

XІІ. Підсумок уроку

  • Яке оповідання ми читали на уроці?
  •  Чи сподобалось вам це оповідання? Чим саме?
  •   Як ви готуєтесь до святкування Нового року?

 

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
15 березня 2021
Переглядів
461
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку