Тема: Нуль, як компонент додавання. Побудова прямої, що проходить через дві точки (для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку).
Мета: ознайомити учнів із властивостями додавання 0; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. На основі практичних вправ і малюнків розглянути випадки додавання 0. Продовжувати закріплювати нумерацію в межах 10. Розвивати логічне мислення, спостережливість, кмітливість. Виховувати почуття колективізму, охайність, старанність в роботі. Початкове ознайомлення з прямою лінією та її важливою властивістю.
Тип уроку: формування і вдосконалення умінь і навичок.
Засоби навчання. Лічильні палички, дві склянки, 3 олівці, таблиці, картки.
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
• Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Ми просимо, діти милі,
Щоб ви білок полічили.
• Каже мати-квочка:
— «У мене три дочки
Та два синочки».
Скільки ж діточок у квочки?
2. Математичний диктант
— Запишіть цифру 5.
— Запишіть «сусідів» числа 4.
— Запишіть попереднє число до числа 6.
— Запишіть наступне число до числа 2.
3. Гра «Число загубилось»(на картках)
Порядкова і кількісна лічба.
4. Робота з числовим рядом
— Прочитайте числа від 0 до 10; від 10 до 0.
— Назвіть «сусідів» числа 1 (0; 2).
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
Діти, сьогодні на уроці ми розглянемо випадки додавання 0.
Завдання 1
Учитель ставить на стіл дві склянки. У першій — 3 олівця, а друга — порожня.
— Скільки олівців у першій склянці? Скільки у другій? Скільки олівців разом у двох склянках? Як це можна записати рівністю? (Учні пишуть: 3 + 0 = 4).
Який висновок можна зробити? (Якщо до числа додати нуль, отримаємо те саме число.
Завдання 2
Через дві різні точки можна провести одну й тільки одну пряму лінію.
Робота з картками.
Фізхвилинка .(Вчитель виконує рухи руками учня)
Вранці сонечко встає(підняти обруч вгору)
Світлом осяває.
Увечері воно заходить(опустити обруч вниз)
Нічка наступає.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування прикладів
2+0 7+0
4 + 0 6+0
2. Побудувати пряму, що проходять через одну точку
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ