Нумерація чисел першої сотні. Числа 21 – 30. Рівні відрізки

Про матеріал
Конспект уроку з математики для 1 класу Тема : Нумерація чисел першої сотні. Числа 21 – 30. Рівні відрізки.
Перегляд файлу

Тема: Нумерація чисел першої сотні. Числа 21 – 30. Рівні відрізки

Мета:

  • закріпити й систематизувати знання учнів про десяткову систему числення, одноцифрові і двоцифрові числа, способи утворення двоцифрових чисел, позиційне значення цифри в записі двоцифрового числа; закріпити вміння визначати кількість десятків і кількість одиниць у двоцифровому числі;

 

  • повторити правило знаходження невідомого доданка, застосовувати у процесі виконання завдань правила знаходження невідомих компонентів; продовжувати формувати в учнів вміння розв’язувати прості задачі на збільшення числа на кілька одиниць, обґрунтовувати вибір арифметичної дії для розв’язування задачі; закріпити знання про відрізок як частину прямої, що обмежена двома точками, які називають кінцями відрізка, що позначають великими латинськими буквами;

 

  • розвивати здатність логічно міркувати, обґрунтовувати свої дії, творчу активність;

 

  • виховувати бажання вивчати математику.

 

Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь і навичок.

 

Обладнання: зошит «Математика»  І.В. Гавриш, С.О. Доценко (науково-педагогічний проект «Інтелект України»), частина 7, мультимедійна презентація, демонстраційні плакати, казкові герої, паперові квіти (20 шт.)

 

 

 

ХІД УРОКУ

I.         ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ

II.      ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ

Тема уроку: «Нумерація чисел першої сотні. Числа 21 – 30. Рівні відрізки». Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вивчати числа першої сотні, повторимо назви розрядів двоцифрових чисел, будемо тренуватися у читанні та запису іменованих чисел, закріпимо знання про співвідношення між ними, повторимо вивчені види задач. А ще нас чекає захоплююча подорож з героями мультфільму. Увага на екран. ( мультфільм «Звірополіс», уривок)

 

III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Мешканці Звірополісу потребують допомоги. Хтось поцупив квіти, які вирощували для виставки. Хочете побувати в ролі детективів? Ви  вмієте виходити сухим з води, вирішувати самі, здавалося б, нерозв'язні ситуації? Тоді вперед!

 

IV.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧОК

  1.               Інтелектуальна розминка ( робота у зошиті, с.63)

а) Робота з таблицею:

  • прочитати числа від 7 до 15, від 26 до 30
  • обвести у таблиці числа: дев’ять, п'ятнадцять, двадцять вісім, двадцять шість, двадцять два
  • здогадайтеся, що означає кожна цифра?

На дошці плакат:

 

9 – скільки днів пройшло від моменту крадіжки

15 – година, коли зникли квіти

28 - хвилини, коли зникли квіти

26 – дата, коли зникли квіти (26 лютого)

22 – через скільки годин відбудеться виставка

 

Дев’ять днів тому, 26 лютого, об 15 годині 28 хвилин, зникли з клумби рідкісні квіти. Виставка квітів відбудеться через 22 години.

Часу обмаль, треба поспішати. Ви  маєте здогадатися, скільки квіток зникло. У цьому вам допоможе довідкове бюро Мудрої Сови.

 

б) Робота у зошиті (завдання 4, с.63):

  • читання правила про десяткову систему числення з диктором, повторити у парах.
  • допоможіть записати число в десятковій системі числення

 

2 дес.6 од.=                                  2 дес.=                     

2 дес.3 од.=                                  1 дес.=                            

 

-   Яке чило зайве? ( 10 )

-   Що об’єднує  числа  26, 23, 20? (це числа третього десятка)

-   Чим відрізняються? (кількістю одиниць)

-   З клумби зникло два десятка квіток. Скільки це?

 

в) Робота у зошиті (завдання 5, с.63). – «Знайти попереднє число».

27 – номер будинку, де викрадачі заховали для своїх спільників відомості про квіти. ( діти дивляться на слайд з картою міста і визначають, що це бібліотека).

19 -  номер ряду зі шафами.

 

  1. Фізхвилинка для очей (відеопрезентація). 

Детективи Звірополісу постійно тренуються. Завдяки таким вправам,  тигр в темряві бачить приблизно вшестеро краще, ніж люди.

 

V.     ЗАКРІПЛЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧОК

  1. Усний рахунок. Гра « Кубобол» - використання кубику з написаними на кожному його боці виразами ( склад числа 10)
  2. Назви чисел від 21 до 30 (див. слайд   )
  3. Розв’язування логічної задачі (завданн 8, с.64) – це буде книга, де заховано повідомлення.

а) самостійне читання задачі;

б) осмислення змісту задачі:

  •    Про що задача? ( про книги)
  •    Скільки було книжок? (25)
  •    Що потрібно знайти? (порядковий номер книги)
  •    У якому напрямку нам потрібно рахувати книжки? (справа наліво)
  •    Яким методом розвяжемо задачу? (методом схематичного малюнка);

в) практичне розв’язання задачі;

г) перевірка розв’язання ( презентація).

 

  1. Вдосконалення обчислювальних навичок (завдання 9, с.64) – « погоня за злодіями». (двоє учнів розв’язують біля дошки, інші діти самостійно).

 

  1. Робота з геометричним матеріалом – « Переправа через річку»
  • Пригадаємо, що таке відрізок (відрізок – це частина прямої, обмежена двома точками, які називають кінцями відрізка. Ці точки позначають великими латинськими буквами).
  • Читання правила (з диктором, розказати один одному)
  • Практична робота на знаходження двох однакових відрізків
  • Робота у зошит (завдання 10, с.64)

 

  1. Фізхвилинка
  2. Розв’язування задач на збільшення на кілька одиниць
  • Читання правила
  • Колективне розв’язання задачі 1
  • Розв’язання задач 2 та 3 по варіантам ( хлопці розв’язують задачу 2, дівчата – задачу 3)
  • Колективне розв’язання задачі 4

 

  1. Великі перегони

Яке число ви отримали у четвертому прикладі? ( 27 ). Вам потрібно порахувати стільки разів, щоб з’явилися квіти.

Це квіти ваших бажань. Розфарбуйте їх кольором свого бажання.

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

  • Добре ім’я мешканців Звірополісу врятовано. Ми  повернулися додому.
  • Якими цікавинками вам хотілося б поділитися з друзями?
  • Я бажаю вам нових цікавих подорожей та знань.

 

 

 

Додаткове завдання.

Закріплення знань про одноцифрові, двоцифрові, круглі числа.

Гра « Знайдіть" зайве" число».

У кожному ряді знайдіть" зайве" число.

40       8       90      16      20

50      70     14      20      90

7        5        3        9       15    6

(У першому ряді "зайве" число 8, бо воно одноцифрове, а решта - двоцифрові;  у другому ряді "зайве" число 14, тому що решта чисел круглі; у третьому ряді "зайве" число 15, бо решта одноцифрові.)

 

 

 

8 +    = 10

 

4 +   = 10

 

5 +   … = 10

 

9 +    = 10

 

 

2 +    = 10

 

7 +   … = 10

 

Результат пошуку зображень за запитом розгортка паралелепіпеда

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 листопада 2021
Переглядів
1137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку