Нумерація чисел у межах 100. Натуральні числа.

Про матеріал
Перший урок з математики для 3 класу по підручнику Ольги Гісь, Ірини Філяк "Математика" 3 клас, частина І.
Перегляд файлу

Нумерація чисел у межах 100. Натуральні числа.

Мета: повторити та систематизувати знання о числах у межах 100.

Задача: закріпити знання порядку чисел першої сотні, їх десяткового складу, прийому подання числа у вигляді суми розрядних доданків; закріпити знання способів порівняння чисел і вміння порівнювати числа в межах 100. Розвивати логічнє мислення учнів шляхом відновлення істинних нерівностей, вилучення "зайвого" числа з ряду чисел. Виховувати любов до тварин.

Хід уроку:

І. Мотивація навчально - пізнавальної діяльності учнів.

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

- Сьогодні на уроці ми будемо працювати над темою: Нумерація чисел у межах 100. Натуральні числа.

- У кожного з вас на парті два смайлика: один сумний, другий - радісний. Наприкінці уроку ми покажемо, яка була ваша робота на уроці.

ІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Усний рахунок:

- Як називаються числа при додаванні?

- Яке число при додаванні найбільше?

- Чи може сума дорівнювати одному із доданків?

- Як називаються числа при відніманні?

- Яке число при віднімання найбільше?

- Чи може різниця дорівнювати зменшуваному?

1. Хлопчик заплатив за ручку 4 монети по 10копійок. Скільки коштує ручка? (40копійок)

- Як ви отримали 40коп.?

2. У швачки було 3мотки тасьми по10дм у кожному. Для того, щоб прикрасити сорочку вона використала 30дм тасьми. Скільки тасьми у швачки залишилось?

- Доведіть що відповідь правильна.

 - Які уміння ми з вами удосконалювали?

- Подивіться на дошку. За яким планом ми будемо працювати на уроці.

1. Удосконалюємо.

2. Повторюємо.

3. Закріплюємо.

4. Підсумовуємо.

- Продовжуємо удосконалювати свої навички. А до нас за допомогою звернувся кіт Матроскін.

ЗАДАЧА

- Кіт Матроскін зібрав 10 глечиків сметани, а вершків - на 7 глечиків більше. 

- Чи можна це назвати задачею?

- Чому?

- Отже задача складається з ...(умови і запитання)

- До дошки підуть {2учня} Ви зараз попрацюєте у такій міні групі усамітнення. Із ряду запитань треба вибрати таке запитання яке відповідає умові.

- А ми з вами продовжуємо удосконалювати вміння. Що це за числа? (числа першої сотні)

- Удосконалюємо вміння читати числа 1-ої сотні і правильно їх називати.

- Продовжте ряди чисел 1 11 21 31

1. Назвіть числа в яких 4десятки. (40-49)

2. Назвіть числа в яких 9одиниць. (9, 19, 29, 39, 49, 59, 69, 79, 89, 99.)

3. Яке число містить 8десятків? (80)

Назвіть наступні 9 чисел. (81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89)

- Відкрийте будь ласка зошит на сторінці 59. Досліди число 59.

- Якими способами можна утворити число 59? (З наступного числа, відняти 1 60-1=59; До попереднього числа, додавши 1.58+1=59, з десятків та одиниць 50+9=59)

5) Назвіть наступне та попереднє число до числа 59.

6) Як число 59 можна утворити з наступного до нього? З попереднього?

У кожному ряді знайдіть" зайве" число.

40 8 90 16 20

50 70 14 20 90

- Як ви розумієте поняття "сума розрядних доданків?" Що треба зробити, щоб подати число у вигляді суми розрядних доданків?

ІІІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

1. Скільки глечиків вершків зібрав Матроскин?

2. Скільки глечиків сметани зібрав Матроскін?

3. Скільки глечиків вершків віддав Матроскін дяді Федору?

4. Скільки всього сметани та вершків зібрав Матроскін?

- Молодці.

С.- 10гл.

В.-? на 7б.

- Хто покаже яка схема підходе до розв'язання задачі?

- Яку відповідь ви отримали? (17 глечиків)

- Піти до дошки і записати розв'язання задачі. (10+7=17(гл.))

- Як записали відповідь?

- Розгляньте рівності. 10 + 4=14

14 - 10=4

14 - 4=10

ІV. Робота в групі.

- Складіть подібні рівності до інших випадків.

1ряд(10+8), 2ряд(10+5), 3ряд(10+7)

V. З'єднайте лініями рівні величини. Робота в парах.

1дм  1дм4см 11см  1дм1см

14см  16см  10см  1дм6см

VI. Закріплення обчислювальних прийомів додавання і віднімання.

Завдання по додатковому зошиту.

VII. Розвиток логічного мислення.

А до нас за допомогою звернулась красуня Альфа і попросила перевірити завдання яке вона виконувала на виставці собак.

Завдання №9.

Про кого йдеться в задачі? (про собак)

Які собаки взяли участь у виставці? (вівчарки та спанієлі)

Чи відомо скільки спанієлів? (так спанієлів 26)

Чи відомо скільки вівчарок? (10)

Про що треба дізнатися? (Скільки всього собак було на виставці?)

Покажіть опорну схему задачі. Що будемо знаходити в задачі? (суму)

Перевірте, чи правильно Альфа записала розв'язання.

VIII. Рефлексія навчально – пізнавальної діяльності учнів.

- Що ми повторили на уроці?

- Чи отримали ви задоволення від своєї роботи?

- Будь ласка, візьміть смайлик, що відповідає вашому настрою і покажить його.

- Ви були молодці. Урок закінчено.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Симанкова Галина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
11 червня 2021
Переглядів
3505
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку