Тема: «Речовини, атоми і хімічні елементи. Молекули, їх рух. Дифузія».
Номер слайду 2
План уроку Речовина. Атоми та хімічні елементи. Молекули. Дифузія.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Предмети неживої природи. Живі організми. Предмети, виготовлені людиною. ТІЛА
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Спостереження Чим відрізняються ці стаканчики?
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Тіла. ТвердіРідкіГазоподібні
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Речовина́ — вид матерії, яка характеризується масою та складається з елементарних частинок (електронів, протонів, нейтронів, мезонів тощо).
Номер слайду 17
З чого складається речовина?
Номер слайду 18
Будова речовини. Чому всі тіла різні?
Номер слайду 19
Гіпотеза Демокріта. Демокріт вважав, що усі тіла складаються з атомів. Атоми неподільні, їх не можливо знищити і вони знаходяться в безперервному русі. Атоми безкінечно різноманітні, мають нерівності, якими зчіплюються один з одним, утворюючи всі матеріальні тіла. В природі існують лише атоми та пустота.
Номер слайду 20
Молекули. Молекула – найменша частинка речовини, що має її основні хімічні властивості та складається з атомів. Молекула солі – солена, молекула цукру – солодка. Розміри атомів дуже малі і приблизно дорівнюють м.
Номер слайду 21
Розміри молекул. Молекула0,0000003мм. Яблуко61мм. Земна куля12742 км
Номер слайду 22
Як побачити молекулу?Побачити молекули можна за допомогою електронного мікроскопа.
Номер слайду 23
Молекула. Збільшення в2000 раз10000000 раз. Краплина води. Вода. Модель молекуливоди
Номер слайду 24
Періодична система Д.І. Менделеєва
Номер слайду 25
Періодична таблиця хімічних елементів або, як її ще називають, таблиця Менделєєва, що дозволила здійснити класифікацію хімічних елементів, в залежності від їх властивостей і заряду атомного ядра була відкрита російським вченим-хіміком Д. І. Менделєєвим в 1869 році. За легендою, система хімічних елементів прийшла до Менделєєву уві сні, проте сам автор говорив, що витратив 20 років на пошуки рішення. Відкриття періодичної системи посприяла любов Менделєєва до розкладання пасьянсів. Вчений вказував атомні ваги тих чи інших елементів на гральних картах, а потім розкладав їх так, як якщо б він грав в карткову гру.
Номер слайду 26
Спочатку вона складалася з 56-ти елементів, однак, з розвитком в XX-му столітті фундаментальної і прикладної науки (в тому числі ядерного синтезу) число відкритих на даний момент елементів досягло 118-ти. Найбільша таблиця Менделєєва була встановлена на стінах хімічного факультету в Університеті Мурсії в Іспанії. У загальній складності інсталяція займає в загальній складності близько 150 м2 і складається з 118 металевих квадратів розміром 75×75
Номер слайду 27
Атоми. Атом – це найменша частинка тіла. У перекладі з грецької atomos – “неподільний”. Існують різні види атомів, які називають хімічними елементами і занесені до Періодичної системи хімічних елементів Д.І. Менделєєва.
Номер слайду 28
Прості речовини. Простими називаються речовини, що складаються з одного виду атомів. Озон. Кисень. Азот
Номер слайду 29
Складні речовини. Складними називаються речовини, які складаються з кількох різних атомів. Вода. Терпінеол. Вуглекислий газ
Номер слайду 30
Рух молекул. Учені довели, що молекули перебувають у безперервному русі.
Номер слайду 31
Дифу́зія - процес взаємного проникнення молекул або атомів однієї речовини поміж молекул або атомів іншої, що зазвичай приводить до вирівнювання їх концентрацій у всьому займаному об'ємі.
Номер слайду 32
Дифузія Дифузія у газах. Дифузія у рідинах
Номер слайду 33
Номер слайду 34
Відстань у тілі між молекулами різна. ТвердіРідкіГазоподібні
Номер слайду 35
1. Явище проникнення молекул однієї речовини між молекулами іншої речовини...2. Найменша, хімічно неподільна частинка речовини…. 3. Частинка речовини….4. Наука, що вивчає речовини та перетворення одних речовин на інші...