План-конспект уроку № 5-6
з трудового навчання в 5 класі (хлопці)
Об’єкт проєктної діяльності №1 . Статична іграшка.
Основна технологія: технологія обробки деревинних матеріалів
Тема уроку: Пристосування для випилювання. Підготовка лобзика до роботи.
Прийоми безпечної роботи лобзиком.
Виконання тренувальних вправ.
Мета уроку:
Освітня: Забезпечити засвоєння знань про прийоми випилювання. Сприяти формуванню і розвитку знань, умінь і навичок випилювання лобзиком застосовуючи різні способи і прийоми.
Виховна: Виховувати в учнів культуру праці, працелюбність, охайність.
Розвивальна: Сприяти формуванню і розвитку самостійності, цілеспрямованості, організованості та інших вольових якостей учнів.
Професіональна: Розвивати уявлення про потребу у трудовій діяльності, саморозвитку і самореалізації.
Обладнання: столярні верстати, проектор, екран.
Інструменти, прилади, пристрої: лобзик, пилочки, стіл-підставка, лінійка, олівець, копіювальний папір, матеріали для шліфування.
Методи навчання: розповідь, демонстрація, бесіда.
Тип уроку: комбінований.
План уроку
V.1 Вступний інструктаж з БЖД – 2 хв.
V.2 Самостійна практична робота учнів – 50 хв.
V.3 Заключний інструктаж – 3 хв.
Хід уроку
1. Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.
2. Вибір одного із запропонованих гасел уроку.
№ з/п |
Гасло уроку |
Так |
Ні |
1. |
Не чекайте на диво, робіть його самі |
|
|
2. |
Усе в твоїх руках |
|
|
3. |
Дорогу здолає той, хто іде |
|
|
4. |
Якщо знаєте, чого хочете, то досягнете цього |
|
|
Запишіть тему: «Пристосування для випилювання. Підготовка лобзика до роботи.
Прийоми безпечної роботи лобзиком.
Виконання тренувальних вправ.»
IV. Вивчення нового матеріалу.
Працюють лобзиком на спеціальному станку-підставці, який кріпиться до робочого столу. Фанеру з нанесеним малюнком кладуть на підставку, щоб вона не сповзала, притримують лівою рукою.
Наприкінці уроку учень повинен знати:
технологію випилювання лобзиком, правила безпечної праці;
вміти: переносити малюнок на фанеру і випилювати його лобзиком;
вміти самостійно обирати з моделей-аналогів об’єкт свого проектного завдання.
V.1 Вступний інструктаж з БЖД.
V.2 Самостійна практична робота учнів . Обрати об’єкт проектування з моделей-аналогів.
Перенести підібраний об’єкт проектування на заготовку.
Розпочати практичну роботу з обробки наружних контурів деталі.
Виконати оздоблення наружних контурів деталі.
Нанесення обраного малюнка для естетичного оформлення виробу.
V.3 Заключний інструктаж .
Підготовка до захисту проектного завдання. Захист проектного завдання.