Обчислення значень виразів. Прямокутник.

Про матеріал

Урок на тему " Обчислення значень виразів. Прямокутник".

Мета: удосконалювати навички письмового множення і ділення; розвивати та закріплювати знання та навички розв'язування задач геометричного характеру; розвивати логічне мислення; правильне наукове мовлення; увагу; пам'ять; виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці.

Перегляд файлу

Обчислення значень виразів. Прямокутник.

Мета: удосконалювати навички письмового множення і ділення; розвивати та закріплювати знання та навички розв’язування задач геометричного характеру; розвивати логічне мислення; правильне наукове мовлення; увагу; пам'ять; виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці.

Обладнання, засоби навчання: презентація,  таблиця (множенння), картки для усного обчислення.. Моделі об’ємних геометричних фігур, набір реальних предметів різної об’ємної форми, їх ілюстрації, зображення, лего, лінійки, олівці.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Створення позитивного настрою учнів.

    Сформолюйте завдання уроку, які ви ставите перед собою. 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізації опорних  знань.

         1.  Вправа « Арифметичний діяч»

1. Скільки арифметичних  дій ви знаєте? 4

2. Назвіть компоненти віднімання.( зменшуване, від’ємник, різниця)

3. Назвіть компоненти дії множення ( множник, множник, добуток)

4. Назвіть компоненти дії ділення. ( ділене, дільник, частка)

    - Супер, молодці, пропоную вам визначити свій заряд енергії. Допоможуть вам картки.

       2. Картки  ( таблиця множення)

       3. Учні обчислення

- На нас чекає  « Колесо фортуни». ( слайд 4)

       4. Робота з зошитом « Математичний самодиктант» ( слайд 5)

        5. Робота з підручником Коментування усного і письмового обчислення добутку двоцифрових чисел. С. 76. № 402.

        6. Фронтальна робота. Обчислення значень виразів на 3 дії різних ступенів. С. 76. № 403 (ІІІ ст.).

          7.  Робота з картками.

Запиши значення виразів у порядку спадання.

17 * 3 = 51

27*13= 351

45*14=630

23*28=644

64:16= 4

84:14=6

84:12=7

84:21=4

18 ∙ 5 + 640 : 160 = 94

180 ∙ 5 – 640 : 320 = 898

32 ∙ 2 + 640 : 10 = 128

320 ∙ 2 – 640 : 64 = 630

Відповіді 898, 644, 630,351, 128,94, 51,7, 6,4

           ІІІ. Фізкультхвилинка

           ІV. Повідомлення теми, формулювання мети і завдань уроку (Визначення основної мети і завдань відповідно до теми уроку із залученням учнів)

           V. Ознайомлення, дослідження, вивчення та опрацювання нового навчального матеріалу.

1. Робота в парах. Розрізнення об’ємних предметів за їх геометричними формами. С. 77. № 405.

- Яка фігура зображена на малюнку?(прямокутник)

- Чому вона саме так називається?

2. Практична робота

3. Самостійна робота

У 5 однакових банках 10 кг варення. Скільки кілограмів варення поміститься в а банках? Обчисли, якщо а = 25.

 

10:5 *а

10:5*25 = 50 кг

 

 

VІ. Повторення і закріплення навчального матеріалу. Формування та розвиток математичних і ключових компетентностей.

  1. Робота в парах. Побудова квадрата. Поділ його на 100 рівних частин —квадратних сантиметрів.  С. 77. № 408
  2. Гра  ( презентація)

Розташуй одиниці вимірювання довжини від найменшої до найбільшої.

VІІ. Повторення і закріплення знань і формування навичок в обчисленні периметра прямокутника.

1.Побудова прямокутника з Лего. Робота в парах.

  •          Побудуйте кожен свій прямокутник з одного набору цеглинок.
  •          Об’єднайте набори і побудуйте один спільний прямокутник.

VІІІ. Підсумок уроку.

  1. Рефлексія
  2. Самооцінювання.

IX. Домашнє завдання

 Виконати завдання с. 78 № 410, № 411.

Інструктаж.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 листопада
Переглядів
363
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку