Письмове ділення з остачею

Про матеріал
Тема :Письмове ділення з остачею Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення з остачею, властивості остачі; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; формувати компетентність уміння вчитися; виховувати пізнавальні інтереси.
Перегляд файлу

Тема :Письмове ділення з остачею

Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; формувати компетентність уміння вчитися; виховувати пізнавальні інтереси. 

Обладнання: презентація, картки, цеглинки лего.

Хід уроку

І. Організаційний момент 

Встало сонечко давно,

Зазирнуло у вікно.

На урок час поспішати,

Математику вивчати

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань та чуттєвого досвіду учнів

  1. Усне обчислення . Повторення таблиці множення.
  2. Математичний диктант
  3. . Гра «Хто швидше».

- Полічіть трійками від 3 до 30.

- Які із чисел від 20 до 29 діляться на 3 без остачі?

      - А які матимуть остачу 1? 2?

  1. Фронтальна робота.

Діти разом з вчителем працюють на с. 85 № 447. Уточнюють поняття ділення без остачі та з остачею.

  1.  Робота на картках.

З’єднайте стрілками вирази з однаковими відповідями. 

64 : 16                   88 :11              60 : 12             39 : 13             75 : 15 

96 : 12                    56 : 14             90 : 15             60 : 12              54 : 18 

  1. Мотиваційне завдання с. 85 № 448
  2. Самостійна робота

С. 85 № 449

- Як називаються числа під час ділення з остачею?

- Чому частка є неповною?

IV.Фізкультхвилинка

V. Повідомлення теми і мети уроку.

-  Сьогодні на уроці ми повторимо ділення з остачею.

VI. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота в парах

Діти працюють на с. 85 виконують завдання № 45.

  1. Самостійна робота на картках
  2. Робота з презентацією ( використання цеглинок ЛЕГО)

VI. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота в групах с. 86 №451

Закріплення та розширення знань і навичок операцій із діленням з остачею.

  1. Фронтальна робота

с. 86 № 453

VII. Підсумок уроку

  1. Рефлексія
  2. Самооцінювання.

VIII. Домашнє завдання

Інструктаж. Виконання с. 86 № 456, № 457.

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 листопада
Переглядів
100
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку