Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань

Про матеріал
Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. В машинобудуванні для передачі обертового руху широко застосовуються шпонкові та шліцьові з’єднання
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Номер слайду 2

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. В машинобудуванні для передачі обертового руху широко застосовуються шпонкові та шліцьові з’єднання,

Номер слайду 3

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднаньякими вали з’єднуються із зубчастими колесами, шківами пасових передач, маховиками, зірочками ланцюгових передач тощо.

Номер слайду 4

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Шпонкові та шліцьові з’єднання відносяться до роз’ємних з’єднань, від працездатності яких значною мірою залежить довговічність інших деталей.

Номер слайду 5

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Це обумовлює необхідність обґрунтованого вибору елементів таких з’єднань і розрахунків їх на міцність.  

Номер слайду 6

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Під час складання будь-якого виробу (автомобіля, металорізального верстата, радіоприймача, фотоапарата, велосипеда тощо) головним видом робіт є виконання різних з'єднань деталей.

Номер слайду 7

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Складання двох чи декількох деталей можна виконати у вигляді нерухомого чи рухомого з'єднання їх.

Номер слайду 8

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Нерухомо з'єднані деталі зберігають незмінне взаємне положення, а рухомо з'єднані спряжені деталі мають змогу певного взаємного переміщення.

Номер слайду 9

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Видом нерухомих рознімних з'єднань є шпоночно-шліцьові, які утворюються стрижнями - шпонками.

Номер слайду 10

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Шпонкові з'єднання використовуються в основному в механізмах для передачі крутного моменту.

Номер слайду 11

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Залежно від навантаження на такі з'єднання і умов роботи механізму використовуються шпонки: клинові, призматичні і сегментні (рис. 1).

Номер слайду 12

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Мал. 1. Різновиди шпонкових з'єднань (продовження): в - сегментні шпонкой; г - шлицевое; д - штифтове

Номер слайду 13

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Різновидом шпонкових з'єднань є шліцьовое, коли шпонка становить з валом одне ціле. Завдяки тому, що в цьому з'єднанні беруть участь не три, а дві деталі, з'єднання виходить більш точним.

Номер слайду 14

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. При складанні шпонкових з'єднань замість шпонки можливе використання штифта.

Номер слайду 15

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань

Номер слайду 16

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Штифтове з'єднання більш технологічно (що забезпечується взаємозамінністю деталей), але вимагає додаткової обробки: в деталі, що охоплює і на валу необхідно спільно просвердлити і розгорнути конусної розгорткою отвір під штифт.

Номер слайду 17

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Вал закріплюють в лещата, в паз валу встановлюють шпонку і надягають охоплює деталь. При цьому з'єднання шпонки з валом повинно бути щільним (шпонку встановлюють в паз валу з натягом), в паз ж маточини шпонка встановлюється більш вільно. Коли здійснюється монтаж деталі, що охоплює (колеса, втулки та ін.) На вал, необхідно простежити, щоб збігалися осі вала і деталі.

Номер слайду 18

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Неправильне шпонкові з'єднання призводить до того, що зім'яття і руйнування шпонки. Основними причинами такого дефекту є збільшений зазор або перекіс осі паза. Щоб уникнути дефектів з'єднань здійснюють пригону паза шабріннм, а також приводять у відповідність розміри пазів і шпонки і контролюють перекоси осей.

Номер слайду 19

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Шліцові (зубчасті) з’єднання знайшли широке застосування в машинобудуванні (автотракторна промисловість, верстатобудування, сільськогосподарське будування тощо)

Номер слайду 20

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань3авдяки ряду переваг в порівнянні зі шпонковими: а) суттєво підвищується витривалість з’єднань, особливо при динамічних навантаженнях, внаслідок збільшення площі робочої поверхні зубів; б) краще центрування деталей на валах і краще спрямування при осьовому переміщенні.

Номер слайду 21

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. Шліцьові з’єднання Шліцьові з’єднання виконують з прямобічним (Рис, а), евольвентним (Рис, б) та трикутним (Рис, в) профілем.

Номер слайду 22

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. По формі профілю зубів розрізняють три типи з’єднань: прямобічні евольвентні трикутні (рис. 2.4.17, в).

Номер слайду 23

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднаньпрямобічні

Номер слайду 24

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднаньевольвентні (рис. 2.4.17, а, б)

Номер слайду 25

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднаньтрикутні (рис. 2.4.17, в).

Номер слайду 26

Область застосування. Технологія складання шпонкових і шліцьових з'єднань. З’єднання з трикутними зубами не стандартизовані і використовуються тільки в якості нерухомого з’єднання при передачі невеликих моментів при тонкостінних втулках.

Номер слайду 27

..

pptx
Додав(-ла)
karpenko alex
Пов’язані теми
Креслення, Презентації
НУШ
Додано
20 листопада
Переглядів
83
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку